×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)


Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)
Очаква се шествието да тръгне от сградата на РУО-Бургас към тази на РЗИ в около 12 ч.
14 Септември 2020, Понеделник, 11:45 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Те искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска, или не

Родители излязоха на протест пред сградата на РУО-Бургас, за да изразят несъгласието си с безумните, според тях, мерки, предвидени за въвеждане през новата учебна година. С демонстрацията си родителите искат да кажат категорично „Не“ на въвеждането на маски и изолатори в училищата, задължителното ваксиниране срещу коронавирусни инфекции и принудителното тестване и карантиниране на здрави или безимптомни контактни лица. 

„Осъзнаваме притесненията на част от родителите, свързани с истерията К19, и се опитваме да ги разберем. Вече излязоха множество проучвания, включително на учените от Станфорд, за вредата от носенето на маски, особено при децата. Психолози изразиха експертното си мнение за психическите травми, които могат да нанесат мерките у децата“, казват в своя декларация бургаските родители. Те ще искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска или не.

Учителка от Бургас, пожелала анонимност, сподели, че тя и колегите й вече биват подготвяни от МО за дистанционно обучение на учениците. Внушава им се, че няма да имат право да пишат отсъствия и да поставят слаби оценки. "Не знам, ако това стане реалност, как ще изпълнявам задълженията си като учител, как ще мотивирам децата да присъстват в часовете и да учат. Какво поколение ще образоваме и възпитаме за бъдещето на България?", възмущава се тя.

Още древните араби са установили, че когато сложиш маска върхи лицето на човек, ти го обезличаваш, отнемаш идентичността и индивидуалноста му и след това много лесно го манипулираш.

Флагман.БГ предава на живо, очаквайте подробности!


В категории: Бургас


36
Коментара
Емел МАХМУД Ограничават още един участък на АМ "Тракия" Ограничават още един участък на АМ "Тракия" 22/06/2026, Понеделник 15:20 1
Денис ЕПИТРОПОВ Пиян моторист катастрофира край Пловдив Пиян моторист катастрофира край Пловдив 22/06/2026, Понеделник 14:10 1
36
Коментара по темата
36.
ABC
14.09.2020 13:42:58
2
7
Прост народ се управлява лесно. Ако утре му кажат ла*на да яде, ще ги изяде.
35.
Чоко
14.09.2020 13:42:10
4
6
От тъпотията си ще страдаме всички . Само за бай Ганьо няма ковид , затова Израел запечата държавата си пак за три седмици . Тук няма да ви запичатват ще ви изписват само .
34.
До флагман
14.09.2020 13:22:26
3
6
Какво ни занимавате с някви психично болни хора , на едната щяли да и слагат ваксина която още не е измислена . Занимавате ни с пет дебила които нямат какво да правят цял ден и се занимават с глупости . Тая шопарица да вземе да поспортува да осоабле дане се занимава с глупости .
33.
Страхил
14.09.2020 13:22:16
1
10
Дебила , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
32.
Глупости
14.09.2020 13:18:52
6
5
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
31.
Глупости
14.09.2020 13:18:49
5
6
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
30.
оле оле
14.09.2020 13:15:13
1
15
Тая сган от де я изкопахте?!? Те тия като ги гледам дупката на задника не могат да си намерят, на протест се наредили и те... Щяло да им се увреди психически детето. Алоооу, туй дете и без тва с тъпунгери родители кой знае какви шансове да се развива правилно няма!
29.
pr
14.09.2020 13:10:40
3
12
Защо изобщо отразявате глупости. 5 дебила "протестирали". Утре като им се разболее детето ще ревнат, че държавата е виновна.
28.
gungadino
14.09.2020 13:10:14
2
11
Протестирайте пред китайското посолство... Вируса си е техен. Там се оплачете. Те ще ви помогнат.
27.
Z
14.09.2020 13:06:06
0
10
Много родители, много нещо!
Сега трябва да се спретне и един контрапротест и всичко ще е точно.
И да се напишат лозунги с няколко цитата от древни араби, специалисти по психология.
26.
Ужас
14.09.2020 12:57:10
1
17
Тия шматки утре като им опре яйцето до гъзо ще реват като малки деца , не искала ваксина ми то няма ваксина ма шматко няма тъп народ . Незнам кой ти е направил две деца на теб бахти и селянката цвят свят си правят майтап с простия българин и го лъжат за вируса . Ама той господ си знае работата тая скоро ще смени песента .
25.
Страхил
14.09.2020 12:52:13
0
4
ПУсни се от лоста, погледни се внимателно в огледалото, щрАкни с пръсти!
24.
До Мими
14.09.2020 12:52:01
10
8
Слагай си шлем,ръкавици,скафандър.Пий белина пусни си Годжи и марш обратно при тенджерите,на такива като теб за жалост е прекалено късно да се обяснява каквото и да е!
23.
Мими
14.09.2020 12:47:32
7
9
5 паляка и двайсет бурналя да ги снимат . Тея даже не трябва да се отразяват.
22.
Хахах
14.09.2020 12:46:24
0
11
Ендната е дам да си прави фото сесия то голямо кълчене беше на тая русата руспия . И тоя зализан идиот на всяка манджа мерудия , щял да протестира срещу производителите на боксерки да почвали да шият само мъжки прашки .
21.
Никога за нищо не сме готови навреме
14.09.2020 12:46:08
2
10
МОН трябваше да поработят, както трябва през лятото, вместо да ходят по курорти в чужбина и да подготвят и учителите, и училищата с необходимите ресурси и правила за дистанционно обучение. Щом така или иначе ще опрем до него, когато започне сезонът на грипа и не се знае, кой от какво е болен.
Но пак чакаме да стане напечено и тогава да ловим снежинките с лопати във въздуха.
20.
Не е лесно
14.09.2020 12:39:33
1
7
Да си олигофрен, гледащ Бтв,Нова,БНТ и четящ БЛИЦ,ПИК и флагман.Няма оправия!
19.
До 3
14.09.2020 12:38:43
1
4
Това е сбъркана логика. Значи вместо да поправим неправилното, да му подражаваме и да го въведем навсякъде.
18.
До Страхилчо
14.09.2020 12:37:53
6
0
Ама толкова си ни умен, Страхилчо. Да не си от Менса случайно?
17.
k
14.09.2020 12:34:59
1
7
Ненормални
16.
Лост
14.09.2020 12:34:35
3
3
До до дебилчо
Можеш ли да дадеш смислено обяснение какво е това -асоциален ренегат?
15.
Страхил
14.09.2020 12:33:24
0
17
Дебили , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
14.
до Адвоката
14.09.2020 12:32:37
11
9
Не ти разбирам въпроса. На хората, които искат децата им да бъдат с маски, никой не им пречи, нито им нарушава правата. И до 2020 г. хората си носеха маски пожелателно - в болници, в автобуси, кина.. особено след тежко боледуване зимата си беше препоръчително. Какъв е проблемът децата на страхливите родители да си носят маски, а останалите да си живеят нормално? И при възрастните е същото - който се страхува, да си носи шлем, маска, костюм. Никой не го е спрял, нито му прави забележка, нито са го върнали отнякъде. Обратното обаче го има! Връщат те, спират те, мърморят.
13.
Протестът е насочен неправилно
14.09.2020 12:32:04
1
15
Маските нямат нищо общо.
И в училище толкова успяват да задържат вниманието на децата, колкото с дистанционното обучение.
Което дете иска да учи - учи, взима частни и онлайн уроци, за да допълни липсващото в българското образование. Което не иска просто присъства в час физически, а умствено е някъде във виртуалния свят.
Образователната ни система е също толкова объркана и недомислена като здравната. Учебниците са пълни с безумия. Дисциплината е на много ниско ниво, а учителите нямат необходимата мотивация и достатъчно права, за да я наложат. Общо взето образованието е на принципа всеки да се спасява сам.
Единствено отделни учители с призвание правят нещо повече за децата - благодарности за тях!
12.
Гражданин
14.09.2020 12:28:24
12
10
На хората им писна от тези манипулации и лъжи , писна им от корона простотиите , нямат пари да си хранят семействата , сега и децата им се опитват да вържат , еми няма как да стане ...
11.
До дебилчо
14.09.2020 12:27:04
1
18
Ковидиотите са безотговорни говеда, който не мислят за здравето и безопасността на околните.Или защото нямат с какво, или защото просто са асоциални ренегати.
10.
Страхил
14.09.2020 12:21:13
6
10
100% от 80%-товите дебили са и ковидиоти!
9.
До Страхилчо
14.09.2020 12:20:53
8
8
Има и възможност да протестираш и дори да променяш правилата и законите. Нали това е демокрацията, Страхилчо? Или ти живееш в някакъв друг свят?
8.
До 4 Страхилчо
14.09.2020 12:20:01
10
9
Правилата и законите в тази държава са измислени от Д*били. Ето такива, като ПКП.
7.
Тодор
14.09.2020 12:19:45
21
10
Браво! Подкрепям! Без маски, стига лъжи и манипулации!
6.
Адвокат
14.09.2020 12:18:42
4
21
A тия родители, които настояват децата им да са задължително с маски?!
За тях и техните права помислихте ли?
5.
МОН
14.09.2020 12:16:03
4
20
Не се напъвайте толкоз.
1-2 дни на училище и после пак минават дистанционно. Има да си мишкуват вкъщи без маски колкото искате.
4.
Страхил
14.09.2020 12:10:26
14
34
Има правила, заповеди и закони в тази държава, дебили. Спазвайте ги!!
3.
Имат право
14.09.2020 12:08:05
10
17
Имат право хората. При положение, че има публика по стадионите. В събота на Черно море - ЦСКА във Варна бяха нагъчкани, като скариди в сектора на ЦСКА. Мачове, Протести, В заведения всичко това им дава право на протест.
2.
Петър
14.09.2020 12:05:45
7
15
С маски, без маски, българска работа. Всеки от всичко разбира - от политика, футбол, жени, инфекции, корона вируси.
Туй е демокрацията - всичкото човек "компетентен", протестира и дърпа към него чергата. Пълен бърквоч е. Излишни работи с тия истерии и маски. Хора без работа.
1.
Оффф
14.09.2020 11:58:29
1
15
Асенчо и тук ли се намести? Ей, голям глад, майна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете Момченцето се е задавило с плод у дома, като спешните медици не са успели да го спасят въпреки бързата реакция Опасно: Деца скачат от Моста в Бургас въпреки забраната и камерите (СНИМКА) Опасно: Деца скачат от Моста в Бургас въпреки забраната и камерите (СНИМКА) Читател на Флагман ни изпрати снимка, на която се вижда как ученици се хвърлят през парапета на първия етаж Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Четириногото избягало от ветеринарна клиника, вървяло е близо 9 км, а накрая се скрило в склад на магазин Провал за професионалните гимназии в Бургас: Бълват кадри без базова функционална грамотност Провал за професионалните гимназии в Бургас: Бълват кадри без базова функционална грамотност Равносметката за 10-ти клас показва, че техническите и транспортните училища масово потъват в класацията Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Твърди се, че риалити звездата е сближил отношенията си с млада моделка, а русокосата красавица научила за предателството от трети лица Пиян моторист катастрофира край Пловдив Пиян моторист катастрофира край Пловдив Водачът е настанен в болница с наранявания, след като се блъсна в мантинела с близо 3 промила алкохол Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино По време на срещата са били обсъдени всички актуални обстоятелства около издадените заповеди от страна на кмета на Варна Благомир Коцев От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас Докато мрежата гърми срещу калмари за 14 евро и сладолед за 8 евро, готвачите нахраниха без пари верните си фенове Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Любимият сериал от прехода остана само с един жив актьор, след като трагичната участ покоси почти цялото семейство Танер  
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори