×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)


Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)
Очаква се шествието да тръгне от сградата на РУО-Бургас към тази на РЗИ в около 12 ч.
14 Септември 2020, Понеделник, 11:45 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Те искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска, или не

Родители излязоха на протест пред сградата на РУО-Бургас, за да изразят несъгласието си с безумните, според тях, мерки, предвидени за въвеждане през новата учебна година. С демонстрацията си родителите искат да кажат категорично „Не“ на въвеждането на маски и изолатори в училищата, задължителното ваксиниране срещу коронавирусни инфекции и принудителното тестване и карантиниране на здрави или безимптомни контактни лица. 

„Осъзнаваме притесненията на част от родителите, свързани с истерията К19, и се опитваме да ги разберем. Вече излязоха множество проучвания, включително на учените от Станфорд, за вредата от носенето на маски, особено при децата. Психолози изразиха експертното си мнение за психическите травми, които могат да нанесат мерките у децата“, казват в своя декларация бургаските родители. Те ще искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска или не.

Учителка от Бургас, пожелала анонимност, сподели, че тя и колегите й вече биват подготвяни от МО за дистанционно обучение на учениците. Внушава им се, че няма да имат право да пишат отсъствия и да поставят слаби оценки. "Не знам, ако това стане реалност, как ще изпълнявам задълженията си като учител, как ще мотивирам децата да присъстват в часовете и да учат. Какво поколение ще образоваме и възпитаме за бъдещето на България?", възмущава се тя.

Още древните араби са установили, че когато сложиш маска върхи лицето на човек, ти го обезличаваш, отнемаш идентичността и индивидуалноста му и след това много лесно го манипулираш.

Флагман.БГ предава на живо, очаквайте подробности!


В категории: Бургас


36
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
Емел МАХМУД Горещините в Европа се придвижват на изток Горещините в Европа се придвижват на изток 27/06/2026, Събота 13:00 2
36
Коментара по темата
36.
ABC
14.09.2020 13:42:58
2
7
Прост народ се управлява лесно. Ако утре му кажат ла*на да яде, ще ги изяде.
35.
Чоко
14.09.2020 13:42:10
4
6
От тъпотията си ще страдаме всички . Само за бай Ганьо няма ковид , затова Израел запечата държавата си пак за три седмици . Тук няма да ви запичатват ще ви изписват само .
34.
До флагман
14.09.2020 13:22:26
3
6
Какво ни занимавате с някви психично болни хора , на едната щяли да и слагат ваксина която още не е измислена . Занимавате ни с пет дебила които нямат какво да правят цял ден и се занимават с глупости . Тая шопарица да вземе да поспортува да осоабле дане се занимава с глупости .
33.
Страхил
14.09.2020 13:22:16
1
10
Дебила , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
32.
Глупости
14.09.2020 13:18:52
6
5
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
31.
Глупости
14.09.2020 13:18:49
5
6
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
30.
оле оле
14.09.2020 13:15:13
1
15
Тая сган от де я изкопахте?!? Те тия като ги гледам дупката на задника не могат да си намерят, на протест се наредили и те... Щяло да им се увреди психически детето. Алоооу, туй дете и без тва с тъпунгери родители кой знае какви шансове да се развива правилно няма!
29.
pr
14.09.2020 13:10:40
3
12
Защо изобщо отразявате глупости. 5 дебила "протестирали". Утре като им се разболее детето ще ревнат, че държавата е виновна.
28.
gungadino
14.09.2020 13:10:14
2
11
Протестирайте пред китайското посолство... Вируса си е техен. Там се оплачете. Те ще ви помогнат.
27.
Z
14.09.2020 13:06:06
0
10
Много родители, много нещо!
Сега трябва да се спретне и един контрапротест и всичко ще е точно.
И да се напишат лозунги с няколко цитата от древни араби, специалисти по психология.
26.
Ужас
14.09.2020 12:57:10
1
17
Тия шматки утре като им опре яйцето до гъзо ще реват като малки деца , не искала ваксина ми то няма ваксина ма шматко няма тъп народ . Незнам кой ти е направил две деца на теб бахти и селянката цвят свят си правят майтап с простия българин и го лъжат за вируса . Ама той господ си знае работата тая скоро ще смени песента .
25.
Страхил
14.09.2020 12:52:13
0
4
ПУсни се от лоста, погледни се внимателно в огледалото, щрАкни с пръсти!
24.
До Мими
14.09.2020 12:52:01
10
8
Слагай си шлем,ръкавици,скафандър.Пий белина пусни си Годжи и марш обратно при тенджерите,на такива като теб за жалост е прекалено късно да се обяснява каквото и да е!
23.
Мими
14.09.2020 12:47:32
7
9
5 паляка и двайсет бурналя да ги снимат . Тея даже не трябва да се отразяват.
22.
Хахах
14.09.2020 12:46:24
0
11
Ендната е дам да си прави фото сесия то голямо кълчене беше на тая русата руспия . И тоя зализан идиот на всяка манджа мерудия , щял да протестира срещу производителите на боксерки да почвали да шият само мъжки прашки .
21.
Никога за нищо не сме готови навреме
14.09.2020 12:46:08
2
10
МОН трябваше да поработят, както трябва през лятото, вместо да ходят по курорти в чужбина и да подготвят и учителите, и училищата с необходимите ресурси и правила за дистанционно обучение. Щом така или иначе ще опрем до него, когато започне сезонът на грипа и не се знае, кой от какво е болен.
Но пак чакаме да стане напечено и тогава да ловим снежинките с лопати във въздуха.
20.
Не е лесно
14.09.2020 12:39:33
1
7
Да си олигофрен, гледащ Бтв,Нова,БНТ и четящ БЛИЦ,ПИК и флагман.Няма оправия!
19.
До 3
14.09.2020 12:38:43
1
4
Това е сбъркана логика. Значи вместо да поправим неправилното, да му подражаваме и да го въведем навсякъде.
18.
До Страхилчо
14.09.2020 12:37:53
6
0
Ама толкова си ни умен, Страхилчо. Да не си от Менса случайно?
17.
k
14.09.2020 12:34:59
1
7
Ненормални
16.
Лост
14.09.2020 12:34:35
3
3
До до дебилчо
Можеш ли да дадеш смислено обяснение какво е това -асоциален ренегат?
15.
Страхил
14.09.2020 12:33:24
0
17
Дебили , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
14.
до Адвоката
14.09.2020 12:32:37
11
9
Не ти разбирам въпроса. На хората, които искат децата им да бъдат с маски, никой не им пречи, нито им нарушава правата. И до 2020 г. хората си носеха маски пожелателно - в болници, в автобуси, кина.. особено след тежко боледуване зимата си беше препоръчително. Какъв е проблемът децата на страхливите родители да си носят маски, а останалите да си живеят нормално? И при възрастните е същото - който се страхува, да си носи шлем, маска, костюм. Никой не го е спрял, нито му прави забележка, нито са го върнали отнякъде. Обратното обаче го има! Връщат те, спират те, мърморят.
13.
Протестът е насочен неправилно
14.09.2020 12:32:04
1
15
Маските нямат нищо общо.
И в училище толкова успяват да задържат вниманието на децата, колкото с дистанционното обучение.
Което дете иска да учи - учи, взима частни и онлайн уроци, за да допълни липсващото в българското образование. Което не иска просто присъства в час физически, а умствено е някъде във виртуалния свят.
Образователната ни система е също толкова объркана и недомислена като здравната. Учебниците са пълни с безумия. Дисциплината е на много ниско ниво, а учителите нямат необходимата мотивация и достатъчно права, за да я наложат. Общо взето образованието е на принципа всеки да се спасява сам.
Единствено отделни учители с призвание правят нещо повече за децата - благодарности за тях!
12.
Гражданин
14.09.2020 12:28:24
12
10
На хората им писна от тези манипулации и лъжи , писна им от корона простотиите , нямат пари да си хранят семействата , сега и децата им се опитват да вържат , еми няма как да стане ...
11.
До дебилчо
14.09.2020 12:27:04
1
18
Ковидиотите са безотговорни говеда, който не мислят за здравето и безопасността на околните.Или защото нямат с какво, или защото просто са асоциални ренегати.
10.
Страхил
14.09.2020 12:21:13
6
10
100% от 80%-товите дебили са и ковидиоти!
9.
До Страхилчо
14.09.2020 12:20:53
8
8
Има и възможност да протестираш и дори да променяш правилата и законите. Нали това е демокрацията, Страхилчо? Или ти живееш в някакъв друг свят?
8.
До 4 Страхилчо
14.09.2020 12:20:01
10
9
Правилата и законите в тази държава са измислени от Д*били. Ето такива, като ПКП.
7.
Тодор
14.09.2020 12:19:45
21
10
Браво! Подкрепям! Без маски, стига лъжи и манипулации!
6.
Адвокат
14.09.2020 12:18:42
4
21
A тия родители, които настояват децата им да са задължително с маски?!
За тях и техните права помислихте ли?
5.
МОН
14.09.2020 12:16:03
4
20
Не се напъвайте толкоз.
1-2 дни на училище и после пак минават дистанционно. Има да си мишкуват вкъщи без маски колкото искате.
4.
Страхил
14.09.2020 12:10:26
14
34
Има правила, заповеди и закони в тази държава, дебили. Спазвайте ги!!
3.
Имат право
14.09.2020 12:08:05
10
17
Имат право хората. При положение, че има публика по стадионите. В събота на Черно море - ЦСКА във Варна бяха нагъчкани, като скариди в сектора на ЦСКА. Мачове, Протести, В заведения всичко това им дава право на протест.
2.
Петър
14.09.2020 12:05:45
7
15
С маски, без маски, българска работа. Всеки от всичко разбира - от политика, футбол, жени, инфекции, корона вируси.
Туй е демокрацията - всичкото човек "компетентен", протестира и дърпа към него чергата. Пълен бърквоч е. Излишни работи с тия истерии и маски. Хора без работа.
1.
Оффф
14.09.2020 11:58:29
1
15
Асенчо и тук ли се намести? Ей, голям глад, майна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец
Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори