×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)


Бургаски родители излязоха на протест срещу мерките в училищата (НА ЖИВО)
Очаква се шествието да тръгне от сградата на РУО-Бургас към тази на РЗИ в около 12 ч.
14 Септември 2020, Понеделник, 11:45 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Те искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска, или не

Родители излязоха на протест пред сградата на РУО-Бургас, за да изразят несъгласието си с безумните, според тях, мерки, предвидени за въвеждане през новата учебна година. С демонстрацията си родителите искат да кажат категорично „Не“ на въвеждането на маски и изолатори в училищата, задължителното ваксиниране срещу коронавирусни инфекции и принудителното тестване и карантиниране на здрави или безимптомни контактни лица. 

„Осъзнаваме притесненията на част от родителите, свързани с истерията К19, и се опитваме да ги разберем. Вече излязоха множество проучвания, включително на учените от Станфорд, за вредата от носенето на маски, особено при децата. Психолози изразиха експертното си мнение за психическите травми, които могат да нанесат мерките у децата“, казват в своя декларация бургаските родители. Те ще искат „безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни“, а всеки родител сам да преценя дали детето му да носи маска или не.

Учителка от Бургас, пожелала анонимност, сподели, че тя и колегите й вече биват подготвяни от МО за дистанционно обучение на учениците. Внушава им се, че няма да имат право да пишат отсъствия и да поставят слаби оценки. "Не знам, ако това стане реалност, как ще изпълнявам задълженията си като учител, как ще мотивирам децата да присъстват в часовете и да учат. Какво поколение ще образоваме и възпитаме за бъдещето на България?", възмущава се тя.

Още древните араби са установили, че когато сложиш маска върхи лицето на човек, ти го обезличаваш, отнемаш идентичността и индивидуалноста му и след това много лесно го манипулираш.

Флагман.БГ предава на живо, очаквайте подробности!


В категории: Бургас


36
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 2
36
Коментара по темата
36.
ABC
14.09.2020 13:42:58
2
7
Прост народ се управлява лесно. Ако утре му кажат ла*на да яде, ще ги изяде.
35.
Чоко
14.09.2020 13:42:10
4
6
От тъпотията си ще страдаме всички . Само за бай Ганьо няма ковид , затова Израел запечата държавата си пак за три седмици . Тук няма да ви запичатват ще ви изписват само .
34.
До флагман
14.09.2020 13:22:26
3
6
Какво ни занимавате с някви психично болни хора , на едната щяли да и слагат ваксина която още не е измислена . Занимавате ни с пет дебила които нямат какво да правят цял ден и се занимават с глупости . Тая шопарица да вземе да поспортува да осоабле дане се занимава с глупости .
33.
Страхил
14.09.2020 13:22:16
1
10
Дебила , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
32.
Глупости
14.09.2020 13:18:52
6
5
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
31.
Глупости
14.09.2020 13:18:49
5
6
Абе шматки насрани,дето всички мрънкат тук за маските. Всичко долу бе,не разбрахте ли,че няма ковид,не разбрахте ли,че pcr е пълна лъжа. Бати и овцете ай слагайте скафандрите и се заключвайте по къщите. Глупаци недодялани!
30.
оле оле
14.09.2020 13:15:13
1
15
Тая сган от де я изкопахте?!? Те тия като ги гледам дупката на задника не могат да си намерят, на протест се наредили и те... Щяло да им се увреди психически детето. Алоооу, туй дете и без тва с тъпунгери родители кой знае какви шансове да се развива правилно няма!
29.
pr
14.09.2020 13:10:40
3
12
Защо изобщо отразявате глупости. 5 дебила "протестирали". Утре като им се разболее детето ще ревнат, че държавата е виновна.
28.
gungadino
14.09.2020 13:10:14
2
11
Протестирайте пред китайското посолство... Вируса си е техен. Там се оплачете. Те ще ви помогнат.
27.
Z
14.09.2020 13:06:06
0
10
Много родители, много нещо!
Сега трябва да се спретне и един контрапротест и всичко ще е точно.
И да се напишат лозунги с няколко цитата от древни араби, специалисти по психология.
26.
Ужас
14.09.2020 12:57:10
1
17
Тия шматки утре като им опре яйцето до гъзо ще реват като малки деца , не искала ваксина ми то няма ваксина ма шматко няма тъп народ . Незнам кой ти е направил две деца на теб бахти и селянката цвят свят си правят майтап с простия българин и го лъжат за вируса . Ама той господ си знае работата тая скоро ще смени песента .
25.
Страхил
14.09.2020 12:52:13
0
4
ПУсни се от лоста, погледни се внимателно в огледалото, щрАкни с пръсти!
24.
До Мими
14.09.2020 12:52:01
10
8
Слагай си шлем,ръкавици,скафандър.Пий белина пусни си Годжи и марш обратно при тенджерите,на такива като теб за жалост е прекалено късно да се обяснява каквото и да е!
23.
Мими
14.09.2020 12:47:32
7
9
5 паляка и двайсет бурналя да ги снимат . Тея даже не трябва да се отразяват.
22.
Хахах
14.09.2020 12:46:24
0
11
Ендната е дам да си прави фото сесия то голямо кълчене беше на тая русата руспия . И тоя зализан идиот на всяка манджа мерудия , щял да протестира срещу производителите на боксерки да почвали да шият само мъжки прашки .
21.
Никога за нищо не сме готови навреме
14.09.2020 12:46:08
2
10
МОН трябваше да поработят, както трябва през лятото, вместо да ходят по курорти в чужбина и да подготвят и учителите, и училищата с необходимите ресурси и правила за дистанционно обучение. Щом така или иначе ще опрем до него, когато започне сезонът на грипа и не се знае, кой от какво е болен.
Но пак чакаме да стане напечено и тогава да ловим снежинките с лопати във въздуха.
20.
Не е лесно
14.09.2020 12:39:33
1
7
Да си олигофрен, гледащ Бтв,Нова,БНТ и четящ БЛИЦ,ПИК и флагман.Няма оправия!
19.
До 3
14.09.2020 12:38:43
1
4
Това е сбъркана логика. Значи вместо да поправим неправилното, да му подражаваме и да го въведем навсякъде.
18.
До Страхилчо
14.09.2020 12:37:53
6
0
Ама толкова си ни умен, Страхилчо. Да не си от Менса случайно?
17.
k
14.09.2020 12:34:59
1
7
Ненормални
16.
Лост
14.09.2020 12:34:35
3
3
До до дебилчо
Можеш ли да дадеш смислено обяснение какво е това -асоциален ренегат?
15.
Страхил
14.09.2020 12:33:24
0
17
Дебили , няма ковид, няма и гравитация-НИ СЕ ВИЖДА, НИ СЕ ПИПА!!
14.
до Адвоката
14.09.2020 12:32:37
11
9
Не ти разбирам въпроса. На хората, които искат децата им да бъдат с маски, никой не им пречи, нито им нарушава правата. И до 2020 г. хората си носеха маски пожелателно - в болници, в автобуси, кина.. особено след тежко боледуване зимата си беше препоръчително. Какъв е проблемът децата на страхливите родители да си носят маски, а останалите да си живеят нормално? И при възрастните е същото - който се страхува, да си носи шлем, маска, костюм. Никой не го е спрял, нито му прави забележка, нито са го върнали отнякъде. Обратното обаче го има! Връщат те, спират те, мърморят.
13.
Протестът е насочен неправилно
14.09.2020 12:32:04
1
15
Маските нямат нищо общо.
И в училище толкова успяват да задържат вниманието на децата, колкото с дистанционното обучение.
Което дете иска да учи - учи, взима частни и онлайн уроци, за да допълни липсващото в българското образование. Което не иска просто присъства в час физически, а умствено е някъде във виртуалния свят.
Образователната ни система е също толкова объркана и недомислена като здравната. Учебниците са пълни с безумия. Дисциплината е на много ниско ниво, а учителите нямат необходимата мотивация и достатъчно права, за да я наложат. Общо взето образованието е на принципа всеки да се спасява сам.
Единствено отделни учители с призвание правят нещо повече за децата - благодарности за тях!
12.
Гражданин
14.09.2020 12:28:24
12
10
На хората им писна от тези манипулации и лъжи , писна им от корона простотиите , нямат пари да си хранят семействата , сега и децата им се опитват да вържат , еми няма как да стане ...
11.
До дебилчо
14.09.2020 12:27:04
1
18
Ковидиотите са безотговорни говеда, който не мислят за здравето и безопасността на околните.Или защото нямат с какво, или защото просто са асоциални ренегати.
10.
Страхил
14.09.2020 12:21:13
6
10
100% от 80%-товите дебили са и ковидиоти!
9.
До Страхилчо
14.09.2020 12:20:53
8
8
Има и възможност да протестираш и дори да променяш правилата и законите. Нали това е демокрацията, Страхилчо? Или ти живееш в някакъв друг свят?
8.
До 4 Страхилчо
14.09.2020 12:20:01
10
9
Правилата и законите в тази държава са измислени от Д*били. Ето такива, като ПКП.
7.
Тодор
14.09.2020 12:19:45
21
10
Браво! Подкрепям! Без маски, стига лъжи и манипулации!
6.
Адвокат
14.09.2020 12:18:42
4
21
A тия родители, които настояват децата им да са задължително с маски?!
За тях и техните права помислихте ли?
5.
МОН
14.09.2020 12:16:03
4
20
Не се напъвайте толкоз.
1-2 дни на училище и после пак минават дистанционно. Има да си мишкуват вкъщи без маски колкото искате.
4.
Страхил
14.09.2020 12:10:26
14
34
Има правила, заповеди и закони в тази държава, дебили. Спазвайте ги!!
3.
Имат право
14.09.2020 12:08:05
10
17
Имат право хората. При положение, че има публика по стадионите. В събота на Черно море - ЦСКА във Варна бяха нагъчкани, като скариди в сектора на ЦСКА. Мачове, Протести, В заведения всичко това им дава право на протест.
2.
Петър
14.09.2020 12:05:45
7
15
С маски, без маски, българска работа. Всеки от всичко разбира - от политика, футбол, жени, инфекции, корона вируси.
Туй е демокрацията - всичкото човек "компетентен", протестира и дърпа към него чергата. Пълен бърквоч е. Излишни работи с тия истерии и маски. Хора без работа.
1.
Оффф
14.09.2020 11:58:29
1
15
Асенчо и тук ли се намести? Ей, голям глад, майна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Фирма коси 3 декара трева през зимата за 250 хиляди лева. Добре ли е? Има стотици такива неща. Отвсякъде е текло, посочи  той
„Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори