Дами, не обличайте дрехи в тези цветове
Безспорното табу за жени на възраст 40+ е тоалетът, в който преобладава наситено бордо
След 40 години кройката и използваните материали за дрехите стават по-важни, но не само те са в състояние да ви изиграят лоша шега. Важен аспект при избора на облекло и аксесоари са цветовете, които могат да ви подмладят, но и да ви състарят още повече, предава БГНЕС.
Безспорното табу за жени на възраст 40+ е тоалетът, в който преобладава наситено бордо. Той подчертава всички свързани с възрастта промени, които в един миг ще ви превърнат от ефектна жена в разцвета на живота и силите си в застаряваща дама.
Дори и да сте обзети от неудържимо желание да се откроите от тълпата с тоалет в "горещата" цветова гама, не прибързвайте! Носейки ярко оранжева дреха, без да искате ще добавите десетина години към биологичната си възраст - този цвят много подчертава бръчките и сенките под очите. Освен това в него се усеща младежки максимализъм и вие рискувате да бъдете класифицирани като опитваща се да „младее” лелка.
Ярко розовият цвят в стил Барби далеч не е най-добрият вариант за жени преминали средната възраст. Вместо визуално подмладяване, ще изглеждате като сбръчкана кукла. А е малко вероятно да очаквате такъв резултат.
Ако говорим за асоциации, подсъзнателно тъмно лилавото се свързва с увяхването. Ако облечете връхна дреха с този цвят, кожата на лицето ви ще сивее, а кожните несъвършенства и тъмните кръгове от недоспиването ще станат по-забележими. Този нюанс не само добавя възраст, но и придава измъчен вид на дамите.
Земнокафяв. Подобен цвят не се препоръчва дори за млади красавици, да не говорим за дамите от възрастовата категория 40+. Свързва се не само с изсъхване, но и с бедност. Затова силно се препоръчва да го изоставим напълно.
Обръщане на тренда: Предлагането на жилища вече изпреварва търсенето
КСТ „Ритмо“ Бургас с впечатляващо представяне на Zagreb Dance Grand Prix
Бургас приема Световната купа по спортна акробатика за трети път, очаква над 500 състезатели
Безплатен вход за децата на 1 юни в зоопарка в Бургас
Стефан Бакалов поема поста зам.-директор на Агенция "Митници", а Георги Господинов ще оглави отново "Капитан Андреево"
Вдигат пенсиите със 7,8 % от 1 юли, но пак сме на дъното по този показател в ЕС
Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола
Гинка отиде до църква преди 3 дни и внезапно изчезна
Как се стигна до разпада на Куба
Спират водата от Равда до Елените, хотелиерите силно притеснени
До 10 години затвор грозят сириеца, катастрофирал в подлеза на ж.к. "Зорница"
Този храм преживя потушаването на Априлското въстание и ВСВ, но сега е като бомбардиран (ВИДЕО)
