×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Депутатите отхвърлиха ветото на Радев върху промените в Закона за Държавна агенция „Разузнаване“
  • Моторист е с опасност за живота след катастрофа на столичния бул. „България“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Епистоларно: Бойчев и Ангелкова за лято 2020 и авторитета на министерството пред концесионерите


Епистоларно: Бойчев и Ангелкова за лято 2020 и авторитета на министерството пред концесионерите
Какво ще предприеме МТ, за да избегне подобни нарушения и да засили авторитета си пред концесионерите, пита Бойчев по повод скандали, свързани с плажовете в началото на сезона
25 Юни 2020, Четвъртък, 19:40 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Координаторите на ГЕРБ за Бургас и София-област си размениха писма по реда на парламентарния контрол

Бургаският депутат Димитър Бойчев – областен координатор на ГЕРБ, провери готовността на Министерството на туризма за летния сезон. Той е отправил въпрос до министър Николина Ангелкова по реда на парламентарния контрол, показа справка на „Флагман“. Любопитен момент е, че Ангелкова е на равно партийно ниво с Бойчев – тя е координатор на ГЕРБ за София-област. 

Писмото на Димитър Бойчев е относно „контрол на въведените мерки във връзка с летен сезон 2020 и обезопасяване на плажове“.

Депутатът припомня, че заради кризата с коронавируса COVID-19 са предприети облекчения за туристическия сектор в посока по-гъвкави схеми за концесионерите и наемателите на пясъчните ивици по отношение заплащаните към държавата такси и цените на чадърите и шезлонгите.

„Това са мерки, предприети за привличане на по-голям брой туристи в тази трудна икономическа ситуация, пред която е изправена страната ни“, пише Бойчев, който е член на ресорната комисия в парламента.

„За съжаление, не закъсняха и сигнали за нарушения на мерките, а неприятните ситуации бяха отразени в медиите“, допълва той, след което изрежда станали известни случаи от Слънчев бряг, Златни пясъци и плажа „Бургас-север“.

„Подобни сигнали влияят негативно на летния сезон и вредят на имиджа на страната ни като сигурна и предпочитана дестинация за туризъм и почивка. Очакванията са случаите да зачестят с напредването на летния сезон. Необходимо е Министерството на туризма да има превантивна роля за предотвратяването на негативни сигнали и нарушения, да гледа в перспектива за развитието и стабилизирането на сектора в България“, пише още Димитър Бойчев.

Той поставя и още един проблем: „С приетите промени в Закона за здравето в Разпоредбата за водното спасяване се дава правна възможност за лято 2020 да се намали броят на спасителите на някои плажове. Един спасител на пост не може да обезпечи безопасността на почиващите, тъй като те извършват работа в екип при възникване на евентуални спасителни операции. Не трябва да се прибягва до подобна промяна за сметка на сигурността и здравето на туристите.

Сигналът към потенциалните туристи, които искаме да посетят нашето Черноморие, е абсолютно негативен след подобни оплаквания и медийни публикации.“

Димитър Бойчев обяснява, че Министерството на туризма (МТ) трябва да има превантивна роля в тази ситуация и пита - какво ще предприеме ведомството, за да избегне подобни нарушения и да засили авторитета си пред концесионерите на плажове.

Той задава още два тематични въпроса.

„Извършени ли са проверки от Министерството на туризма във връзка с посочените по-горе сигнали на Южен плаж – Слънчев бряг, плаж „Бургас-север“ и плажът в Златни пясъци и какво са констатирали те? Има ли вече издадени наказателни постановления по трите случая“, пита Бойчев, както и: „Има ли подадени до момента предложения от стопани на плажове за промяна на схемата на водно спасяване на съответен плаж и кои плажни ивици обхващат промените?“

Седмица по-късно – на 24 юни, идва и отговорът на министъра.

Ангелкова уверява Бойчев, че МТ „е извършвало и извършва превантивен контрол на концесионерите и наемателите на морски плажове“.

Стопаните на плажните ивици били информирани, че според законовите изменения тази година са длъжни да предприемат действия за намаляване на цените на чадърите и шезлонзгите.

МТ публикувало на интернет страницата си таблица, в която се съдържа информация за всички цени, на които следва да се предоставят плажните принадлежности на морските плажове през сезон 2020 г.

Николина Ангелкова разяснява подробно обстоятелствата около случаите в Бургас, Слънчев бряг и Златни пясъци, станали обект на медийно внимание.

По отношение на проблема със спасителите тя посочва, че според законовите изменения се дава възможност да има по един човек на пост. Това обаче можело да стане само след преценка на особеностите на конкретния морски плаж (посещаемост, дължина на плажната ивица и др.) и съгласуването на програмата за организацията на водноспасителната дейност от министъра на туризма.

„Отчитайки особената важност на тази дейност, министърът на туризма в изпълнение на законовите си правомощия ще преценява евентуалното изменение на програма на организацията на водноспасителна дейност, по начин да не се постави в опасност животът или здравето, както на посетителите на морските плажове, така и на спасителите. На морски плажове, където има разположен само един спасителен пост, няма да бъде допускано намаление на личния състав до един спасител. Наред с това следва да се има предвид, че за морски плажове, където би могло да се допусне намаляване на личния състав на спасителния пост до един спасител, задължително ще се изиска осигуряването на сменници, така че да се осигури непрекъснатост на обезпечаването на водноспасителната дейност от 8:00 до 18:00 часа без да се нарушават изискванията за работното време на трудовото законодателство. На концесионерите и наемателите няма да се позволява използването на двете мерки кумулативно, а само алтернативно“, заключава Ангелкова в отговора си до Димитър Бойчев.


В категории: Политика


Флагман.БГ Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа 30/10/2025, Четвъртък 10:20 1
11
Коментара по темата
11.
Бойчев на Бойко
26.06.2020 11:38:56
0
2
Бойчев съм го забелязъл, че пита въпроси, на които вече знае отговорите. Явно го прави, за да си оправдае мястото в народното събрание и се прави на активен
10.
Епистоларно
26.06.2020 00:14:22
0
8
Епистоларно,кви са тез думи,не изглеждате интилигентни , глупаво е
9.
*********
25.06.2020 23:03:48
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
уй4о
25.06.2020 21:21:49
0
16
Бойчев ти си по зле и от бойко..бай хуй си долен...нещастник...да...
7.
Ум Белият Делфин
25.06.2020 21:01:45
0
17
Бойчев ми простее нещо, ама Ангелкова няма равна :-))
6.
Ха ха ха
25.06.2020 20:54:24
0
11
Мъча се за изтъкна един министър , но ми се струва че всички са от зле по зле.
5.
Боб
25.06.2020 20:41:10
0
17
Оставка на Ангелкова...
4.
Ангелков
25.06.2020 20:29:00
0
20
Ето това да си много тъп,2 часа да говориш и накрая да не кажеш нищо
3.
АЗ
25.06.2020 20:26:55
0
25
По-големи глупости,не бях чел.Тези две абсолютни недоразумения,хал-набер си нямат от туризъм.....Ама за далавери и измами,нямат равни...
2.
*********
25.06.2020 20:19:05
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
изглежда ми нередно
25.06.2020 19:49:54
0
22
Как може министър да е координатор на партия? Не трябва ли да оваканти поста, докато е на подобна позиция?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мариновани домати с чесън: Най-вкусната зимна класика, която всяка домакиня трябва да знае Мариновани домати с чесън: Най-вкусната зимна класика, която всяка домакиня трябва да знае Тези домати са невероятно ароматни, пикантни и са перфектното допълнение към всяка зимна трапеза Почина вечният бохем, известен като Агент Тенев Почина вечният бохем, известен като Агент Тенев За начинът му на живот се носят легенди, а за неговите срещи с родни и чужди звезди може да се издаде многотомно издание „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria На 30 ноември, числото 30 носи вдъхновение за 4 зодии На 30 ноември, числото 30 носи вдъхновение за 4 зодии Днешният ден предвещава пътя, дори когато ние не го виждаме пред себе си Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Възрастна бургазлийка е в болница след инцидент в "Лазур", украинец се потроши с мотоциклет Възрастна бургазлийка е в болница след инцидент в "Лазур", украинец се потроши с мотоциклет За щастие, не се стигна до фатална развръзка По АМ „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас По АМ „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас Възстановява се движението днес в посока София  Подробности за верижната катастрофа край "Сарафово" Подробности за верижната катастрофа край "Сарафово" Удариха се 3 леки автомобила, пострада 36-годишна жена КНСБ и „Подкрепа“ излизат на протест за по-висока минимална заплата от 620 евро КНСБ и „Подкрепа“ излизат на протест за по-висока минимална заплата от 620 евро Стачните действия ще бъдат предупредителни и ще се проведат в петък пред МС Кметът на Изгрев: Школата на Мариан Бачев се помещава незаконно, за наем са давани едва 100 лева на месец Кметът на Изгрев: Школата на Мариан Бачев се помещава незаконно, за наем са давани едва 100 лева на месец Скандалът с министъра на културата е факт, извън казуса дали познатият му Белов е изнасилил млад мъж
Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Има сериозен глад на кадри Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Земетресението е усетено в цяла Южна България
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ за шефката на парламента: Смениха едно мюре с друго

Виц на деня Виц на деня Строг баща се кара на дъщеря си:
- Видях те в една кола на паркинга да се натискаш с някакво момче. Кой е той?
- Какъв цвят беше колата?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, за Нова година, ще ми купиш ли нов телефон?
- Ами този другия, дето го имаш?
- Е, той ще ми купи таблет!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори