ОбС направи Георги Шагунов посмъртно почетен бургазлия
Предложението току-що бе единодушно прието от местния парламент – с 47 гласа „за”, 0 „против” и 0 „въздържал се”
Георги Шагунов – един от първите български капелмайстори, автор на химна на Независимоста бе удостоен с приза „Почетен гражданин” на Бургас посмъртно.
Предложението току-що бе единодушно прието от местния парламент – с 47 гласа „за”, 0 „против” и 0 „въздържал се”.
„Маестро Георги Шагунов няма нужда от представяне – прекарал е целият си живот в Бургас, творил е тук, автор е на химна на Независимостта. Създател е на редица музикални дружества и един от инициаторите за създаване на Музикалното училище”, каза Георги Дракалиев, общински съветник от ГЕРБ.
Георги Шагунов е роден през 1873 година, починал е на 10-ти ноември 1948 година. Той има огромен принос за развитието на музикалната култура на България.
В продължение на 50 години Маестрото пише 2 хил.произведения. Автор е на първия хим на най-стария бургаски спортен клуб „Черноморец”. Капелмайсторът е музикален педагог и през целия си живот твори в Бургас.
Ето ги най-яките късмети за новогодишната баница
Отмъкнати са ценности за 30 млн. евро, при един от най-големите банкови обири в Германия
Борисов отчете над 10 млрд. лв. повече приходи в държавния бюджет /видео/
Габи от Ергенът се вталила след операция, за нула време свалила 10 кила
Тази година са се родили 1300 бебета по-малко
Чудни, ефектни и здравословни протеинови бонбони за Новогодишната нощ със скир
Травмите на Джошуа от катастрофата може да се окажат доста по-сериозни
Животът в България се удължава - мъжете живеят средно 71,9 г., а жените - 79,3
Жестът на Никола Пелц, който задълбочи разрива в семейството Бекъм
30/12/2025, Вторник 14:48
1
Без ток по празниците: Недоволни блокираха пътя Враца - Монтана
Фалшиви евробанкноти заливат мрежата
Перуански шамани виждат край на войната в Украйна през 2026 г.
