ГДБОП влезе във фирмата, в която работи Кристиян Бойков
От фирмата вече обявиха, че застават зад своя служител и не смятат да "отключват" своите компютри за разследващите
Служители на ГДБОП влязоха в офисите на фирмата "TAD Group", в която работи обвиняемият за кибератаката срещу НАП компютърен специалист Кристиян Бойков. Към момента не са ясни целите на акцията.
От фирмата вече обявиха, че застават зад своя служител и не смятат да "отключват" своите компютри за разследващите.
В същото време по-рано днес от държавното обвинение заявиха, че в един от иззетите от Бойков компютри е открита информация, според която той е разполагал с масив от данни от НАП, по-голям от този, изпратен на медиите, при това дни преди първия имейл, от който става ясно за атаката, пише Булнюз.
Според прокуратурата няма съмнение, че Бойков е извършил кибератаката, но освен това е възможно и други лица да бъдат обвинени.
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна

А иначе Гешев твърдеше, че единия служебен компютър го отворили в рамките на 10 дни, което не знам как е станало като се има предвид, че иззеха техниката преди 6 дни..
„Компютрите, които бяха иззети от това лице, са криптирани. Криптирани с тежък софтуер. Твърди се, че той може да бъде разкриптиран в рамките на десетилетие и то при използване на съвременни суперкомпютри. Благодарение на български специалисти - единият служебен компютър беше отворен в рамките на 10 дни. Така че ние знаем, макар и една милионна от части от това, което се съдържа в него, но то е потресаващо", каза още Гешев.