×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Трогателно! Деца се организираха сами и чистиха площад “Св.Св. Кирил и Методий”


Трогателно! Деца се организираха сами и чистиха площад “Св.Св. Кирил и Методий”
Снощи вместо да играят тези невръстни ентусиасти се бяха заели да изчистят площада пред храма
25 Юни 2019, Вторник, 12:09 ч.
Автор: Флагман.Бг

Надявам се големите хора да вземат пример от малките, пише читател на Флагман.Бг

 

Четири деца на около 6-годишна възраст се организираха сами и без никой да ги задължава започнаха да чистят площада пред храм “Св.Св. Кирил и Методий” в Бургас, съобщава читател на Флагман.Бг.
Видях ги случайно вчера около 19 часа - три момиченца и едно момче.  Бяха си сложили ръкавици на ръчичките, събираха изхвърлени угарки, хартии и други отпадъци в найлонови торби, а после ги изхвърляха в кошчетата наблизо. Бях колкото изумен, толкова и трогнат. Защото преди няколко дни, докато чаках на светофара на “Сан Стефано” и “Христо Ботев”, видях как един шофьор свали стъклото на колата си и си изпразни целия пепелник върху асфалта.
Попитах едно от момиченцата как им е дошла идеята, дали не са чели някаква книжка и да са се вдъхновили от нея. “Просто така решихме”, отговори то.
Спомних си онази известна индианска поговорка, която перифразирана ще звучи така: “Не сме наследили този град от дедите си, а сме го взели назаем от децата си”. Тези четирима невръстни ентусиасти ме накараха да си спомня за нея.
Надявам се да публикувате това, за да могат в този случай големите хора да вземат пример от малките. Аз мога да кажа само едно: “Хвала на тези родители и на тези учители, които са възпитали такива деца
!”, завършва писмото до редакцията.

 


В категории: Бургас


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Чичо Манчо
26.06.2019 11:12:06
0
0
Този "граматик" ми мирише на изкуфял педерик. Буквите Е и И, както и Ш и Щ са съседни на клавиатурата и често се бъркат. Но това не значи, че журналистите са неграмотни. На 100 думи имало три грешки. А бе бунак с бунак, всеки греши! Чети статията, а не търси да се заяждаш!
2.
Граматик
25.06.2019 12:47:26
1
3
Пише се светофар, а не свИтофар!
Пише се 6-годишна, а не 6-годиЩна.
Статията е пълна с правописни грешки, които правят деца на матурата след 4 клас. Имате претенции за грамотна медия, но във всяка статия правите между 3 и 5 грешки на всеки 100 думи, което е оценка 3,50.
1.
гражданин.....
25.06.2019 12:32:14
0
2
Така е, в държава, в която нищо не е наред и фирмите, на които се плаща за определено нещо не си вършат работатата и въпреки това си прибират паричките, трябва децата да се организират и да чистят!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) "Състоянието, в което често се оставят влаковете противоречи на всякакви норми на обществен ред", считат от националния жп превозвач Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ При извънредна проверка, разпоредена от министъра на правосъдието, са открити психотропни лекарства без документи „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) Флагман.БГ ще ви направи съпричастни с най-любопитните моменти от Летните празници на изпятата поезия Иванчева: Йотова си направи ПР с моето освобождаване, вицепрезидентът: Няма ненаказано добро! Иванчева: Йотова си направи ПР с моето освобождаване, вицепрезидентът: Няма ненаказано добро! Йотова бе категорична, че президентската институция не оправдава никого, а помилването не е юридическа присъда, а акт на човечност Шофьор повози 4-годишно дете на люка на джипа си край Първо Районно (СНИМКА) Шофьор повози 4-годишно дете на люка на джипа си край Първо Районно (СНИМКА) Автомобилът на снимката е с пазарджишка регистрация
Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Кай е сред най-перспективните футболисти в школата на Манчестър Юнайтед Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Парис е много наранена емоционално Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Наскоро Тимбърлейк отнесе доста недоволство и иронични коментари заради изпълнение на фестивал в Румъния, на което кара публиката да пее вместо него Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Съдебният патолог е установил множество удари по тялото на детето В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно В тази държава минималната заплата е над 1 000 евро месечно България остава в дъното на списъка с минимална заплата от 551 евро на месец
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори