Тече тайното гласуване за подреждането на евролистата на БСП
Сред допълнителните предложения са и Антон Кутев, Борислав Гуцанов и Валери Жаблянов
След напрегнати около 6-часови дебати започна тайното гласуване за подреждането на евролистата на БСП. Преди началото на заседанието на Националния съвет в 11 часа стана ясно, че ръководството на БСП не е включило председателя на Партията на европейските социалисти Сергей Станишев. На четвърто място във водената от Елена Йончева листа е началникът на кабинета на президента Иво Христов.
В крайна сметка Сергей Станишев е номиниран, като на "Позитано" 20 има очаквания, че той ще бъде класиран на трето място. Сред допълнителните предложения са и Антон Кутев, Борислав Гуцанов и Валери Жаблянов.
Според информацията, проектолистата вече е от 26 души, като кандидатурите извън гражданската квота ще бъдат подредени по вишегласие.
Преди началото на пленума Станишев заяви, че листата на Изпълнителното бюро дори не е на бюрото, тъй като е била предложена в последния момент. Според лидера на ПЕС явно Корнелия Нинова не го иска в нея.
В листата на ръководството след вече избраната за водач Елена Йончева на първите позиции са Янаки Стоилов, Деница Златева, началникът на кабинета на президента Иво Христов, Румен Гечев, Иван Кръстев, Момчил Неков.
Стана ясно, че настоящият евродепутат Петър Курумбашев е отказал девето място в листата. В писмена позиция той обясни, че в разговор през седмицата Корнелия Нинова му е предложи девето място в листата, като му е казала, че това е най-високото възможно място за гражданската квота след Елена Йончева. "Понеже това предложение ми се стори като подигравка - за всичко, което съм направил досега, отказах. И така се разделихме. Благодаря на всички членове и организации на БСП, както и на Съюза на тракийските дружества, за доверието и получените номинации. До нови срещи!", заявява Курумбашев.
Като подарък за ГЕРБ определи листата Сергей Станишев преди началото на пленума. По думите му има тенденция за превръщането на БСП във вождистка партия. Според него днес Националният съвет трябва да отговори на въпроса дали се вслушва партията, чиито структури в страната проведоха събрания и се произнесоха за предпочитанията си. Станишев беше сред кандидатите с най-голяма подкрепа от местните структури.
Мъжете от тези зодии трудно се обвързват
Чийзкейк без печене - лесен десерт стъпка по стъпка
Ръчните скорости пред изчезване
Борба с пролетната депресия: полезни храни
Рецепти без глутен - лесни идеи за всеки ден
Как да перем бели дрехи без пожълтяване
Тези 3 зодии се влюбват най-бързо
Боб чорба по български - вкусна рецепта като от едно време
Предлагат "Лада" и картофи срещу достъп до балкон за баража в Зеница
Крисия и Никола Цолов все по-влюбени
Селекционерът Димитров: У нас се изписаха глупости за Индонезия, това е значима победа
Гредите и дузпа спасиха България срещу Индонезия
