Само във Флагман.бг: Ето кой ще наследи Панайот Рейзи - и като кмет, и като лидер на ГЕРБ
Катя Стоянова е сред учредителите на гражданското движение още преди 14 години
Панайот Рейзи не е напуснал партия ГЕРБ, а само се е оттеглил от ръководните постове, докато изчисти името си, съобщиха за Флагман.бг от структурата в Созопол.
Общинското ръководство на партията в морската община е подкрепило решението на досегашния си лидер, но е единно и по никакъв начин няма да се отцепва, а ще работи само в една посока – спечелването на евроизборите през май, подчертаха от ГЕРБ Созопол.(ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Панайот Рейзи също щял да помага, той не е разочарован, напротив – поел отговорност и отстъпил крачка назад, за да не пречи, допълниха от местната организация.
След оставката на Панайот Рейзи, който бе начело на ГЕРБ Созопол от четири години се появиха множество спекулации.
Според една от тях организацията може да бъде поверена на бившия областен управител Константин Гребенаров, който е изключително близък до Бойко Борисов. Това обаче е малко вероятно да се случи, показа проверка на Флагман.бг.
Според неофициална информация за лидер на ГЕРБ в ще бъде предложена Катя Стоянова, която е настоящ зам.-кмет. Тя е сред основателите на гражданското движение в Созопол още преди 14 години и е най-естественият избор за нов лидер, разкриха пред Флагман.бг членове на ръководството на партията.
Катя Стоянова ще бъде предложена и за вр.и.д. кмет на Община Созопол. Ако на 16 април и на втора инстанция бъде потвърдено отстраняването на Панайот Рейзи, Общинският съвет ще се събере, за да избере вр.и.д.кмет, а Катя Стоянова изглежда фаворит за поста. Все пак ЗМСМА допуска за кмет да бъде назначен и някой от общинските съветници, но едва ли ще се стигне до подобен сценарий.
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
2
Каква е твоята зодия: разкрий личностните си черти
Дара стана сензация извън Европа
Във Франция с огромно внимание към Дара
Ето колко струва да гледаш финал на Евровизия на живо
