×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо НФСБ гласува „за” драстичното вдигане на прага на преференциите


Защо НФСБ гласува „за” драстичното вдигане на прага на преференциите
Преференциите са използвани порочно от хора, разполагащи с много пари, смята Валентин Касабов
15 Февруари 2019, Петък, 12:25 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Това е стара позиция на партията - свързана е с порочни практики на бизнесмени, обясни зам.-председателят Валентин Касабов

НФСБ е подкрепило вдигането на прага за преференциите, за да се спрат безобразни практики, свързани с бизнесмени. Това обясни депутатът Валентин Касабов, който е зам.-председател на партията.

Според него богаташи използват преференциите, за да изместят тези, които са по-напред в листите на политическите формации.

Това се нарича ишлеме – отива един бизнесмен по време на изборите, плаща си на партията, след което го вкарват в листите. Тези бизнесмени разполагат с пари, с хора, които гласуват, и се намъкват в листата на съответната партия, след което, уж от името на партията, започват своя собствена игра и гледат да си изкарат парите”, обясни Валентин Касабов.

Това беше дебатът, който водихме още миналия мандат. Това е стара наша позиция, защото това безобразие трябва да спре”, добави той след въпрос дали е възможно да преосмислят позицията си при евентуално вето на президента върху промените в Изборния кодекс.

Порочните практики с преференциите нямали нищо общо с традициите на партиите. Касабов препоръча - който иска да получава личностен вот, да се кандидатира мажоритарно, а не да ползва политическите формации.

„В противен случай означава подмяна на това, което изповядва съответната партия. Всичко останало, което говори Мая Манолова, са общо взето празни приказки”, коментира Валентин Касабов думите на омбудсмана, с които тя разкритикува промените в Изборния кодекс.

„Тя може да мисли и да си приказва каквото си иска. Нейно право е”, посочи още депутатът Касабов.


В категории: Политика


19
Коментара по темата
19.
*********
18.02.2019 14:53:50
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
18.
*********
18.02.2019 06:33:31
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
17.
Лакеи
16.02.2019 09:19:27
1
4
Флагман престанете да обслужвате властта, на тия малоумници трибуната от НР им е напълно достатъчна
16.
*********
15.02.2019 23:18:52
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
15.
Българин
15.02.2019 20:55:32
3
2
Правилно, иначе парламата ще се напълни с ценко чоковци и др човекоподобни които си купуват гласовете
14.
Все по-трудно ще им е на политиците
15.02.2019 17:13:57
2
4
Не искат преференции, тези партии които са далеч от демокрацията. Иска ми се да управляват целият процес, а не някое познато лице да изпреварва "вечните играчите"
13.
Елена
15.02.2019 16:16:53
5
3
Браво, преференциите са побългарени и вариант за прецакване! Поздравления!
12.
до заглавието на статията
15.02.2019 14:47:44
3
6
Защото са глупаци.
11.
№5 мястото ти е в Дума
15.02.2019 14:13:19
8
16
Там са българофобите и русофилите!Не всички русофили са българофоби, но всички българофоби са русофили и почитатели на БСП и Радев, дори зелените чорапчета не си сменят! Долна антибългарска пасмина сте!
10.
Видно е
15.02.2019 14:07:44
9
16
Позитанските тролове съвсем закъсахте, само тука остана територия за безкрайно спамене, след като Петел се освободи от Вас! Много злоба, много злост от унищожителите на България, червените кхмери трябва да сте по затворите, където са Ви спонсорите! Дано и този сайт си оправи коментариите!
9.
ЗАЩО?
15.02.2019 13:59:16
11
8
Защо разрешавате "ишлеме" г-н Касабов?
8.
Защото
15.02.2019 13:50:10
13
11
са дружки НФСБ и ДПС .Не могат да съществуват един без друг
7.
до6
15.02.2019 13:33:54
9
10
Да е... и червея ти скрит, " патриото-педалски " Не можа да издържиш да защитиш началниците си. Аааах ако те набарям изрод мръсен наркомански ах ако ви докопа един девн този народ. Тогава ще ви се иска по бързо вие да горите, ааах мам.. месце по месце ще ви късат хората уроди
6.
До №5
15.02.2019 13:29:42
9
12
Ало другарю позитански преизпълняваш ли т.4 Плаща се за 50 рапортувани публикации за съответният ден? На колко места ще постнеш тъпия си пост?
5.
!!!!!!!!!!!!!!
15.02.2019 13:10:45
16
10
Защо флагман и всички антибългарски медии не пишат за новите самозапалвания от хора в последно време, в управлението на Герб и НФСБ ? Защо не покажете до къде стигнаха българоубийците самопоставили се в парламента. Дано всички горите в ада маам, на бавен огън да се печете
4.
Така си е
15.02.2019 13:02:12
7
9
Колкото и да се пени Костинбродска, факт е че по-лесно се купуват 500 гласа отколкото 100 000 !
3.
гражданин...
15.02.2019 12:46:55
10
10
Значи тая партия първо взима парите на тоя бизнесмен да го вкара в листата, а после се оплаква, че е прередил някой? Тоя има ли акъл за 5 лева като ги говори тия неща?
2.
gradski
15.02.2019 12:44:48
10
9
Хаххаа - толкоз ли успяхте да измислите? Време е да закриваме територията.
1.
Asas
15.02.2019 12:36:08
9
12
Много нагли !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Камион избухна в пламъци на Прохода на Републиката, образувала се е тапа Камион избухна в пламъци на Прохода на Републиката, образувала се е тапа Огънят се е прехвърлил към гората Стела е убита от болезнено ревния си съпруг Стела е убита от болезнено ревния си съпруг Жената многократно е подавала сигнали срещу него, а двамата са били разделени от дълго време Извънредно! Запалиха колите на служител от Главната инспекция по труда Извънредно! Запалиха колите на служител от Главната инспекция по труда Случаят е от Монтана  Истински ужас се крие зад убийството на 45-годишната жена от София Истински ужас се крие зад убийството на 45-годишната жена от София Мъжът й - бивш боксьор, запалил е къщата й, докато децата са били вътре Какво се случва в Черно море - няма нито паламуд, нито чернокоп и барбун Какво се случва в Черно море - няма нито паламуд, нито чернокоп и барбун Рибарите не помнят по-слаба година от тази  Ива Митева: Както е тръгнало, какво им пречи да избират и президента от Народното събрание Ива Митева: Както е тръгнало, какво им пречи да избират и президента от Народното събрание По думите ѝ мястото на председателя на Народното събрание не е в Домовата книга, защото това нарушава разделението на властите Името на Ръждавичка от "Игри на волята" идвало от сорт череши Името на Ръждавичка от "Игри на волята" идвало от сорт череши Най-силната жена в шоуто е състезателка по спортна аеробика Цеца развяла трибагреника ни в Северна Македония, за да признае българските си корени Цеца развяла трибагреника ни в Северна Македония, за да признае българските си корени Това е акт на признание към собствената история, пише в позицията на фондация „Македония" Нежно и вкусно тиквено ризото, няма го по ресторантите Нежно и вкусно тиквено ризото, няма го по ресторантите Това е рецептата Средната пенсия ще е 541 евро, а за полицаи и военни ще е двойно по-голяма Средната пенсия ще е 541 евро, а за полицаи и военни ще е двойно по-голяма Прогнозата е броят на пенсионерите за 2026 г. да е около 2 066 700,
Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда "След наше обжалване присъдата бе изменена на 2 години и 4 месеца ефективна, което също е безумно решение“, споделят почернени родители Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Фарук Йозер излежаваше една от най-тежките присъди, издавани някога в Турция Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Трагедията се е разиграла на остров Крит Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Приемат новата му връзка като продължение на забежките с Пелин и Дияр и изневяра по отношение на Сейран Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Причината била продължаващото и ескалиращо насилие в Нигерия Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Девет души са с опасност за живота, хора са се криели в тоалетните Везните омагьосват с чар, а Телецът да внимава с интригантите Везните омагьосват с чар, а Телецът да внимава с интригантите Хороскоп за деня – 2 ноември 2025, неделя Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори