Общините сами решават за кои пътища да има винетки
03 Януари 2019, Петък, 00:25 ч.
Отговорността за поддръжката им ще бъде също тяхна
Общинските съвети да вземат решения кои пътища искат да са без винетки и да си ги поддържат. Мисля, че така е справедливо. Това каза в началото на срещата си с НСОРБ премиерът Бойко Борисов.
Премиерът добави, че ще се търси възможност винетки да се продават и през банкоматите.
„В рамките на няколко седмици кметовете и общинските съветници да вземат решение и да ни го изпратят писмено, за да извадим тези пътища от списъка за винетната система. Такива пътища например са тези, които са част от републиканската пътна мрежа, като Варна-„Златни пясъци“, Варна- Аксаково или Пловдив- Асеновград. Тези общини, които ги искат, имат желание и финансови възможности“, заяви Бойко Борисов.
„Дали са 2 или 3 седмици няма значение. Въпросът е дали да се вземе като решение. Има разделение на властите, демократично, въпросът е да ни уведомите“, обясни премиерът.
„София е поискала Северната скоростна тангента. Уведомяват ни, предоставяме я за поддържане на съответната община и не се налага такса за движение по нея“, поясни Борисов.
В категории:
Пътна обстановка
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Славейков е в града, не е някакво село на 15км от него.
Даваш ли си сметка колко милиона ще струва на общината да поддържа десетки километри първокласни пътища само заради тези нови "граждани".