×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бъдещи финансисти към Горанов: Какво е нужно, за да станеш министър? Той искрен: Нищо


Бъдещи финансисти към Горанов: Какво е нужно, за да станеш министър? Той искрен: Нищо
Министърът също зададе въпроси в смарт кабинета на Търговската гимназия, за да види дали кметът има основание да се гордее с младите
02 Ноември 2018, Петък, 14:30 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Имаше и други горещи въпроси от възпитаниците на Търговската гимназия в Бургас

Какво е нужно, за да станеш министър? С този кратък въпрос, зададен от всички в клас, учениците от Търговската гимназия в Бургас посрещнаха министъра на финансите Владислав Горанов.  С ококорени очи те очакваха цял трактат с термини в отговор, но с усмивка и напълно искрен отговори така: „Нищо, дори и вашето образование на икономисти не е нужно”.

Ступорът у жадните за знания тийнейджъри от елитното училище, в което министърът днес откри специален кабинет по счетоводство, го принуди все пак да разясни, че в Министерския съвет няма профил с изисквания, за да бъде един човек министър в дадена сфера.

„В дейността на министъра всичко е концентрирано и е необходимо да имаш познания и експертна компетентност, за да можеш и разбираемо да обясниш какво предложение си внесъл за разглеждане. Когато ти предоставят един куп документи за подписване, всички различни и започнеш да ги четеш, започваш сам да се учиш в движение”, каза Горанов.

Той обаче категорично заяви на любознателните ученици, че не е необходимо да си най-добрият финансист или счетоводител, за да станеш добър министър на финансите - не само у нас, но и в много други държави. Защото в политиката и при вземането на политически решения не всичко зависи от твоите професионални качества или личното ти чувство за справедливо разпределяне на парите.

Министър Горанов влезе в ролята на учител и зададе няколко въпроса на бъдещите икономисти. Между реалната политическа власт в държавата и финансовите гении на Бургас се получи истинска дискусия в многообразието от отговори върху термина "Приход", що е ЕООД и има ли разлика между тази фирма и фирмата на едноличния търговец.

С дигиталния кабинета, наречен „Счетоводна къща”, възпитаниците на елитното школо показаха как благодарение на модерен счетоводен софтуер за обучение вече много лесно и бързо могат да създадат фирма. Кметът Димитър Николов със сериозно изражение следеше отговорите на спонтанните въпроси на министъра към бургаските младежи и стискаше палци те да са верни, за да покажем, че тук има реално образование.


Кметът Димитър Николов възхитен от Търговската гимназия: Гордея се, че в Бургас има такива училища! (СНИМКИ)

В категории: Бургас


12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Читател!
03.11.2018 09:32:56
0
4
Само като вида,как стоиш с ръцете в джобовете и си ми ясен г-н Министър! В света няма по-големи селяни от нашите "народни представители".
Бог да пази България!!!
11.
*********
03.11.2018 01:20:50
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
4
03.11.2018 00:41:57
0
6
„Нищо, дори и вашето образование на икономисти не е нужно”
Важно е да сте подлоги на Шиши.
9.
Jimmywolf
02.11.2018 23:06:21
0
4
Да си бездушен малоумник, като всеки в сектата на геЙрП.
8.
допьлнение кьм 7
02.11.2018 21:22:19
0
5
УБО-Управление за Безопасност и Охрана преди 1989 По Комунистически времена при Демократичните времена 1приемник на УБО е НСО-Национална Служба за Охрана/на президент ,премиер,министри,депутати/ високо платени автомобилни сьстезатели каращи скьпи маркови Аудита и 4х4 тоиоти с 200 км/час
7.
$$$
02.11.2018 21:12:50
2
5
за да СТАНЕШ финансов министьр е нужно да си роднина с министьр АНАНИЕВ/Вечната амбьр на Финансите/ подставено лице на ИВАН САЗДОВ - служител в УБО бивш теляк на 1вия в Дьржавата ,мачкал на младини заедно ушите на 1вия заедно с Боико Борисов
Иван Саздов е личния партньор наТЕНИС на Боико Борисов дьржи тенис кортовете на БАНКЯ и имат обша фирма за пране на пари в имоти и печелат заедно ОП/ОбшесвениПорьчки/ от голямата СОФИИСКА Обшинска баница която има биджет1,3-1,5 милиарда лева
Друг начин да станеш МИНИСТЬР е дядото ти да е бил ПАРТИЗАНИН -заклет КОМУНИСТ и да ебил в отряд ЧАВДАР в които отряд еслужил баи Тошо/бившия1ви/,като дядото на министьр Лили Павлова ,дядото да е бил партизанин в отряд Антон Ивановци илиотряд Чепинци или даси работил за някои виден комунист -партизанин както е работела другарката Меглена Кунева или пьк дядоти дае бил зам.министьр при лошите комунисти като екс министьр Делян Добрев,
може да станеш министьр акоси карал школата ЗНАМЕ наМИРА на комунистическата дьщеря Лядмила както фин.министьр Иван Костов а бе с2-3 думи иска са сериозна ДС /
За да станеш министьр е нужно да си изкарал комунистическа бкп ВИСША ШКОЛАраб фак като министьр Цецка Цачева
.Но вРАБФАК влизат само и 1во ако имаш в родата видни роднини доказали лояност наБКП ПАРТИЗАНИ от Ловешкия балкан
като видните партизани Цоко Доков ДокоДоков чичовци наЦЕЦКА
Вьобще КОМУНИСТИЧЕСКА закалка му е фатката
6.
Сефте
02.11.2018 20:28:23
0
7
Мен за това ме е страх да отида на лекар защото всичко живо в тая държава се учи в движение включително и шофьорите.
5.
Ей осъзнайте се , винкели, пожарникари, Македония
02.11.2018 20:24:32
0
4
И резултат, пълен упадък, разруха, безработица , инфлация и следва глад, ДА НЕ ЗАБРАВИМ ТООЛОФИКАЦИЯ, ПРИ 25ГРАДУСА БИЧИ ПАРНОТО, ЗАЩОТО НЯМА КОГА ДА ИЗРАВНЯТ СМЕТКИТЕ,ОСОБЕННО БУРГАС , КЪДЕТО Е 28 ГРАДУСА И ОНОВА ДЕБЕЛО ПРАСЕ ГЛАВАТАР КОГА ЩЕ СТАНЕ ЗЯН? ТИКВЕТУ БАНКЯМСКИ НИЩО НЕ ВДЯВАШ!!!!
4.
Валката
02.11.2018 20:05:02
1
6
Образованието и възпитанието в България е безвъзвратно девалвирало.
Духовното го няма.
3.
mavrud
02.11.2018 19:47:49
1
5
Какво е нужно, за да станеш министър?
-Da nqmash suvest!!!
2.
Кой
02.11.2018 19:47:24
0
5
Банда българоубийци събрани
1.
Хаха
02.11.2018 19:32:21
0
4
То затова бг е на, тива, дередже. Абе къде, излизат, тез, обяви за министри. В Позвънете ли ги четете. Аз, откога, се каня министър да, стана хаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Първи подробности за жената, намерена в гребния канал Първи подробности за жената, намерена в гребния канал Предстои аутопсия да изясни точните причини за настъпилата смърт Автомобил се вряза в кафе-закусвалня Автомобил се вряза в кафе-закусвалня Колата помете маси и столове, няма пострадали Три шампионски титли за състезателите на ШК „Бургас-64“ в Приморско Три шампионски титли за състезателите на ШК „Бургас-64“ в Приморско Гросмайсторите Мартин Петров, Борис Чаталбашев, Радослав Димитров и Васил Спасов изведоха бургаския тим до републиканския връх в класическия, ускорения и блиц шахмата Започна последният етап от реконструкцията на булевард "Ал. Стамболийски" в София Започна последният етап от реконструкцията на булевард "Ал. Стамболийски" в София Крайната точка е натовареното кръстовище с бул. "Константин Величков" Това ли е собственикът на ултраскъпото Ламборгини, което се размаза във Варна Това ли е собственикът на ултраскъпото Ламборгини, което се размаза във Варна Досега бе известно само, че е шофирал 56-годишен мъж Извадиха труп от Гребния канал в Пловдив Извадиха труп от Гребния канал в Пловдив Полицията отцепи района, съдебни медици ще нищят какво точно се е случило Десетият юбилеен футболен турнир за купата на „БМФ Порт Бургас” ще се проведе на 18 октомври Десетият юбилеен футболен турнир за купата на „БМФ Порт Бургас” ще се проведе на 18 октомври Тази година спортната надпревара ще се състои под мотото ”Голямата победа е извън терена - живей отговорно”   В България е арестуван руснак за опустошителния взрив в Бейрут през 2020 г. В България е арестуван руснак за опустошителния взрив в Бейрут през 2020 г. Игор Гречушкин пристигнал у нас с полет от Кипър Областният управител на Разград даже не разбрал, че присъства на събитие на ДПС Ново начало Областният управител на Разград даже не разбрал, че присъства на събитие на ДПС Ново начало Не отказвам никъде да ходя - в читалища, сборове. Няма значение коя партия го е организирала. Като областен управител не деля хората на етноси, на политическа принадлежност или на фенове на даден отбор, обясни той Професор Рачев зарадва много хора с тази прогноза Професор Рачев зарадва много хора с тази прогноза Времето остава подходящо за море, лятото не бърза да си отива  
Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Скандалът разтърси най-голямата верига за хот пот – съдът в Шанхай обяви родителите на младежите за отговорни Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня - Защо майсторите се заглеждат в силиконовите бюстове?
- Защото изчисляват, колко душ кабини щяха да уплътнят с толкова материал
Виц на деня Виц на деня - Тя все ми викаше "Никакъв с*кс до сватбата!"
- И какво стана?
- Какво ли... срамна сцена в ритуалната зала!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук „Аз не съм на възраст, в която несъзнателно правя глупости. Аз съм на възраст, в която те се вършат осъзнато и с удоволствие!“ – Марк Твен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори