Проверете дали профилът ви във Facebook е бил хакнат
14 Октомври 2018, Неделя, 18:46 ч.
От социалната мрежа разкриха данни от разследването
От социалната мрежа Facebook разкриха нови данни за големия пробив преди две седмици. Припомняме, че по първоначална информация хакери бяха осъществили достъп до 50 милиона профила, но в последните резултати от разследването, Facebook са обявили, че неоторизиран достъп до информация са били осъществени в рамките на 30 милиона профила.
"Много съжаляваме, че това се случи. Поверителността на данните ви е изключително важна за нас и искаме да Ви информираме за това, което научихме от текущото разследване, включително кои профили в Facebook са засегнати, до каква информация е имало достъп и какво могат да направят пострадалите", написаха в прессъобщение от социалната мрежа.
Какъв е статутът на разследването на Facebook и какво е научено?
На 25 септември е регистрирана хакерската атака, осъществена от сложното взаимодействие на три бъга в системата, за да се получи достъп до символи. Тези символи /токени/ могат да се използват като цифров ключ, за да се иска определена информация чрез платформата.
За да бъдат защитени потребителите, когато от социалната мрежа започнали разследване, те са спрели достъпа до почти 90 милиона профила, които са счетени за потенциално засегнати от уязвимостта.
Според Facebook няма нужда да променяте паролите си, но ако се съмнявате, че сте били сред хакнатите, можете да проверите ТУК дали профилът ви е засегнат.
Социалната мрежа обяви, че хакерите в са имали предимно достъп до споделената от потребителите информация, идентификационната / пол, религиозни възгледи, говорим език, статус в обществото, месторабота и образование/, групите, в които членуват, но не и до съдържанието на съобщенията.
До няколко дни от Facebook ще изпратят персонални съобщения до засегнатите потребители и ще дадат препоръки как да бъдат предпазени профилите.
В категории:
Лайфстайл
След 40 е най-добре да не пиете алкохол, за да не ви се случи това
03/11/2025, Понеделник 11:40
0
Всяко жилище с пощенски код от догодина
03/11/2025, Понеделник 11:20
1
Огнен ад във Враца отне живота на възрастна жена, дъщеря ѝ е в тежко състояние
03/11/2025, Понеделник 11:10
0
Тарифата ѝ е 4 хил. лв.
10 дразнещи неща, с които мъжете влудяват половинките си
03/11/2025, Понеделник 10:52
0
Какво ще прави тази чалгаджийка - богатият мъж я изостави
03/11/2025, Понеделник 10:48
0
Въпреки мерките, загиналите от ПТП не намаляват
03/11/2025, Понеделник 10:32
1
Руския полуостров Камчатка бе ударен от земетресение с магнитуд 5.6
03/11/2025, Понеделник 10:27
1
Още един моторист загина - Петър загуби битката за живот
Ужасяваща катастрофа край ГКПП Лесово, има жертви
В деня на българския художник – 3 неповторими страници в историята
03/11/2025, Понеделник 10:20
0
Вече не е нито кифла, нито еротичен модел, а уважаван психолог
