Уви! Спасителните катери се върнаха на брега без Пенчо и Васил
25 Септември 2018, Вторник, 09:47 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: АвторътЛинейка на "Бърза помощ" претоварва контейнер в един от катерите, който отново се връща в морето
Току-що на пристанището в Свети Влас се завърнаха двата спасителни катера на Морска администрация, които са в операция по издирването на двамата изчеpнали от снощи рибари - Пенчо Траянов (63 г.) и Васил Марков (65 г.) повече от 12 часа.
Капитаните им отказват информация.
Пристигна и линейка, от която претовариха в единия от катерите контейнер с неясно съдържание. Катерът отново се върна в морето. Вероятно е намерено тялото на един от двамата приятели. Никой обаче не потвърждава информацията. И двамата са били в риболовната лодка снощи без спасителни жилетки, когато около 21 часа се е появило силното вълнение. Пенчо е бил заплетен в мрежата, докато опитвали да я качат обратно на борда и е бил повлечен към дъното. Васил бил изхвърлен зад борда в момента, когато трета силна вълна преобръща плавателния съд.
Мястото на фаталния инцидент е на около 200 м срещу местността Бунарджика - между в.с. Елените и нос Емине, където досега са търсили телата.
Васил Марков е родом от село Козичене, от много години живеел в Св.Влас, прякорът му е Еркеча.
Митко Пешев - оцелелият в бурята трети рибар, както и други морски вълци стоят на кея в очакване на новини.

В категории:
Животът
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места
Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите
Бургаският държавен университет продължава приема в специалности с висока професионална реализация
До неделя идва финансов обрат за тези три зодии
Сложете дафинов лист в хладилника за час - ето какво ще се случи
Чикагото от Игри на волята показа най-нежната си страна: Тя винаги ще е малкото ми момиченце
Почина Жужа - малката жена с огромен талант
От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти
Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град
Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ)
Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки
Президентските избори се очертават за 25 октомври, при балотаж - на 1 ноември
