Магнитни бури ни удрят днес и утре, лекарите настояват да не ядем следните храни...
21 Август 2018, Вторник, 16:31 ч.
Не бива да се прекалява с физическото натоварване и с кафето
Слаби геомагнитни бури застигат Земята днес и утре. Смущенията в магнитосферата се очакват от малките часове на нощта днес до 18 часа. Те ще продължат и до утре по обяд, сочат данните на сайта за метеорологични прогнози gismeteo.comВъпреки че през целия месец досега слънчевата активност бе ниска и магнитното поле бе спокойно, в последните три дни учените отчитат смущения. Причината за тях е слънчевата коронална дупка CH17, съобщава "Труд".
На нея се дължи ново нарастване на геомагнитната активност вчера и днес, посочват от Центъра за слънчев и слънчево-земен мониторинг към БАН. “На слънчевия диск се вижда нова малка група петна. Тя е в южното полукълбо. В същото време групата петна 2718 отслабна и вече не се вижда. Няма потенциални източници за изригвания от средния мощностен клас M, за големи изригвания от клас X, както и за протонни (СЕЧ) ерупции”, успокояват учените.
Очаква се днес нашата планета да навлезе в сектор с по-висока скорост на слънчевия вятър. Скоростта му ще е до около 500 км/с, а източникът е слънчевата коронална дупка CH17. Геомагнитната обстановка ще бъде между смутена и активна.
Вероятността за геомагнитни смущения е 35% на ден, а вероятността за слаба геомагнитна буря е 15%. Поради факта, че магнитните смущения се отразяват на по-чувствителни хора, лекарите препоръчват в такива дни те да избягат алкохола, както и солените и пикантни храни.
Трябва да се пият много течности, като акцент да се постави на слаби чайове, плодови напитки и вода. Не бива да се прекалява с физическото натоварване и с кафето. Вместо това се препоръчва да се прекарва време на открито и да се почива при възможност.
В категории:
Здраве
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая"
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30"
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти
Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем
Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме
Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни
Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните
