×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Безумие: Отнеха децата на българка заради високия й коефициент на интелигентност (ВИДЕО)


Безумие: Отнеха децата на българка заради високия й коефициент на интелигентност (ВИДЕО)
Не разбирам как социалните може да твърдят, че спасяват децата от психически тормоз, като им нанасят травми в детското съзнание, споделя Цветелина Оланд
31 Май 2018, Четвъртък, 12:59 ч.

Положих нечовешки усилия да съм спокойна, докато ги извеждат от дома ми, за да не ме изкарат с психични отклонения, каза Цветелина Оланд

11-годишно момиче и сестричето му, което е само с една година по-малко, са отнети от норвежките власти от Цветелина Оланд, след като й направили тест за интелигентност и се оказало, че нивото й е доста над средното. Мотивираха се с това, че този висок коефициент на интелигентност ми позволява да манипулирам децата и не е проблем да ги убеждавам да правят това, което аз искам, каза тя в „Тази сутрин“ по бТВ.
Жената не е виждала двете си деца от 25 април.
„Тогава ми ги взеха. Имах право на свиждане по час и половина на седмица. Трябваше да говорим на норвежки, а при нас естествената комуникация с децата е на български. Задължиха ни да говорим на норвежки, независимо, че те са български граждани, както и аз“, разказва Цветелина.
„Бях омъжена на норвежец. Имахме неприятности и два – три пъти се разделяхме. Децата са били свидетели и знаят що за човек е той. Преди три години и половина взех решение да се разведем. Бащата започна да се държи агресивно към мен. Беше решено децата да са 10 дни при него и 20 при мен“, уточнява тя.
„Имахме фитнес зали с мъжа ми, работехме заедно. Отношенията ни бяха цивилизовани. В един момент, когато взех живота в ръцете си и съпругът ми разбра, че няма връщане назад, започна да говори на нашите деца негативно за мен, за България и културата ни. Това настрои децата срещу него, защото те се идентифицират като българи. Те се отдръпнаха. Когато не можех да ги убедя да ходят при него, той заведе дело срещу мен. То продължава вече две години и половина“, разказва Цветелина.
„Получи се сигнал от вещото лице в съдебното дело. Тя е психоложка и изпрати обезпокоително писмо до Закрила на детето, че е притеснена за психическото здраве на децата, защото те не желаят да ходят при него, като не обръщат внимание на поведението му, а се концентрират върху моето влияние. Направиха ми тест за интелигентност на мен и на бащата. Независимо, че бе на норвежки, се оказа, че аз съм над средното ниво, а той под него. Това е единственото положително нещо, което казаха за мен, но го използваха в моя вреда“, споделя майката, която не може да вижда децата си, защото е интелигентна.
„През първите пет дни, когато взеха децата, не знаех нищо за тях. Нямах никаква връзка с тях. След това ми казаха, че са в две приемни семейства. Те са като близнаци. Момчето ми е на 10, а момичето – на 11 години. Опитах се да съм спокойна, за да не ги стресирам допълнително“, добавя тя.
„Дойдоха четири социални работника и още толкова полицаи. Трябваше да не показвам емоции, защото там, ако се съпротивляваш, те набеждават, че имаш психични отклонения и не си в състояние да се грижиш за децата си. Трябваше да използвам нечовешки усилия, за да запазя спокойствие“, споделя дамата.
„Децата седнаха на дивана и се вкопчиха в мен. Трябваше да им обясня, че всичко ще се оправи и то на норвежки. Те плачеха, стискаха ме и само заради мен тръгнаха, защото им казах „Съдействайте на хората, а мама ще се бори“. После ми разрешаваха да ги виждам по час и половина на седмица, но разговорите ни се подслушваха, за да не кажа нещо, което да е във вреда на тези, които се грижат за тях“, разказва Цветелина.
„Срещите ни вече са забранени. До януари 2019 не мога да ги виждам, за да нямам лошо влияние върху тях. Становището на съда е, че децата са твърде привързани към мен и лесно мога да ги манипулирам. Това решение не го приемам“, добавя тя.
„Бащата е възможно да получи право да отглежда децата след време, но те ще бъдат в приемни семейства, за да си „починат“, защото били подложени на психични тормоз. Обадих се на българския консул в Осло и получих уверение, че той ще присъства на съдебните дела. Надявам се българските институции да се намесят, защото става въпрос за две български деца. Никое дете не заслужава тази съдба“, заяви Цветелина Оланд.
Не разбирам как може да твърдят, че спасяват децата от психически тормоз, като им нанасят травми в детското съзнание, каза още тя.


В категории: Лична драма


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България 06/05/2026, Сряда 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? 06/05/2026, Сряда 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща 06/05/2026, Сряда 19:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Откриха издирваната Кремена - мъртва е! Откриха издирваната Кремена - мъртва е! 06/05/2026, Сряда 19:16 1
13
Коментара по темата
13.
Веселинова
09.06.2018 20:06:21
0
1
Никой не може да ти отнеме правото майка, нито да те съди, че си майка!
12.
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
31.05.2018 16:24:33
3
3
Хак ти е.В другият живот се омъжи
за българин,а не за латентен педераст.
11.
Я
31.05.2018 13:59:52
5
2
Ама като взе паспорт не рева
10.
до предните отворковци
31.05.2018 13:29:30
1
6
Ако ставаше въпрос за родителско отчуждение децата трябваше да са дадени на боклука баща. Защо тогава се дават на друго семейство! Крайно време е да се разбият митовете за толерантните западноевропейци и да се защитят българските деца!
9.
До 7
31.05.2018 12:41:51
5
4
Да направиш деца, после само защото си се скарала с мъжа си да манипулираш децата да намразят баща си, това ли е "най- малкото нещо". Я ти се постави на мястото на баща, чиято бивша съпруга манипулира общите ви деца да те мразят докато ги издържаш финансово и тримата. Защо не каже през последните 2 години колко пари за издръжка е получила от норвежеца, защо не каже как му взе фитнес салоните след развода.
В България номера чрез децата да тормозиш другия родите минава обаче в норвегия не е така.
8.
Мефаил
31.05.2018 12:38:36
0
3
Димитър Иванов - № 5."Прецедент".Какви думички знаеш?!Умен, умен.Ако знаеше и какво означават... Пък вземи се научи и да пишеш.
7.
11111
31.05.2018 12:13:06
3
6
И какво номер 6 толерираш това деца да се отнемат от родителите за най- малкото нещо и да се дават на чужди хора така ли ? Ако си на мястото на тази майка пак ли ще си на същото мнение ? Дано скапаната Норвегия скоро се затрие от лицето на Земята !
6.
Психолог
31.05.2018 11:39:28
11
4
Децата не са отнети от нея без причина - въпреки, че е изложена изцяло нейната гледна точка, текста навежда на мисълта, че децата са подложени на синдрома на родителското отчуждение. Т.е. нашата мома активно е работила с децата, за да ги отчужди от бащата. Доказано е, че тези действия на майката имат изключително негативни и понякога пагубни последици за децата впоследствие.

В България този номер минава, но в Норвегия явно институциите си знаят работата и не си поплюват. Ударила е на камък нашата мома.
5.
Димитър Иванов
31.05.2018 11:19:33
0
0
Всеки случай е уникален ,като сума от причини ,но първият прецедент в правото е-" ислушай и другата страна"Имам някакви наблюдения от страната, доста странна порода хора са, не говорят , действат
4.
Бизнесмен
31.05.2018 11:07:11
3
4
Като е с голямо IQ да идва в Каспичан да ми бачка за 500 лв
3.
Пешо
31.05.2018 10:49:39
5
7
Цветелина , Цветелина , нямаше ли българин за тебе , ами отиде там , та сега плачеш. Подобри им гените на тия норвежци, та сега за благодарност си го изкарват на тебе и децата ти...
2.
4
31.05.2018 10:29:04
3
2
Тая статия и друг път сте я пускали
1.
обективен
31.05.2018 10:25:19
6
6
Ми като са българчета какво правят в Норвегия? А че бащата е норвежец просто няма смисъл да се говори. Малко сиганска работа се получава.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Ситуацията се развива на фона на нестабилно примирие в Близкия изток, което доведе до ново покачване на средната цена на реактивното гориво до 181 долара за барел БНТ: Обществен архив за частно ползване БНТ: Обществен архив за частно ползване Държавната телевизия егоистично пази всички записи от близкото минало – не ги излъчва, но и не ги споделя с никого Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Сцената на Летния театър се превърна в място, където спортът, културата и красотата на България се срещнаха в един впечатляващ спектакъл Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Романтичният момент настъпи извън официалния протокол, разкривайки необикновената история на двамата влюбени Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите До последно не е ясно кой ще е министър на правосъдието – може да е Маргарита Попова, но за този пост името на Иван Демерджиев също е споменавано Почина създателят на CNN Почина създателят на CNN Медийният магнат даде началото на 24-часовата кабелна новинарска революция, когато основа CNN (Cable News Network) през 1980 г Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Припомняме, че заради Джиро Д Италия се ремонтираха основно три булеварда в Бургас – бул. „Христо Ботев“, бул. „Иван Вазов“ и ул. „24-ти Черноморски пехотен полк“ Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia 184 състезатели от 23 тима ще излязат пред феновете часове преди старта на легендарната обиколка In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. Тя почина през 2021 г. на 64-годишна възраст Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Изложбата е поредна стъпка към развитието на региона като привлекателна туристическа дестинация и съхраняването на богатото му историческо наследство
Управител на хотел изчезна внезапно, откриха го в корема на крокодил Управител на хотел изчезна внезапно, откриха го в корема на крокодил От дрон наблюдавахме няколко крокодила и идентифицирахме конкретен крокодил, за който бяхме 100% сигурни, че е изял мъжа, каза полицейският инспектор, провел разследването  Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България Веднага след нея се нарежда Hyundai i20, който бележи впечатляващ ръст от над 467%, следван от Skoda Octavia Три зодии започват своя най-благословен период Три зодии започват своя най-благословен период През следващите дни се очаква поредица от светли и благословени моменти, които ще заредят избраните представители на зодиака за целия месец напред Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? По-стриктните духовници вече са предупредили енориашите си, че според канона е грях да се яде агнешка и телешка мръвка този 6 май Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус От компанията посочват, че двама от пациентите са с остри симптоми и ще бъдат прегледани веднага след качването им на самолета Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Според сайта Еurovisionfun тя е направила промени най-вече в последната част на песента, като концепцията на цялостното представяне е да се върви от хаос и тъмнина към светлина Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Мисля, че сме близо до споразумение. Но и преди съм смятал така, така че ще видим какво ще стане Невидимите реки в небето, които давят Европа Невидимите реки в небето, които давят Европа И защо те са опасни  Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща Над Балканите времето е много лошо София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" Обхватът на този нов комплекс е между надлез „Надежда“, железопътния ареал на Централна гара, ул. „Каменоделска“ и бул. „История Славянобългарска“
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори