Плажът в Крайморие – новата гореща точка на Южното Черноморие (ВИДЕО)
Ивицата вдига нивото за лято 2018. В момента тече трескава подготовка на плажа за началото на сезона - 1 юни
25 Май 2018, Петък, 14:20 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВПоставени са луксозни шатри, пътеки по целия плаж, нови санитарни възли, а хигиената е на изключително ниво
Ако миналото лято плажът в Крайморие се превърна в откритието на сезона, то този сезон със сигурност ще бъде една от най-горещите точки по Южното Черноморие.Ивицата е напълно преобразена. Луксозни шатри, пътеки по целия плаж, удобни шезлонги, санитарни възли, душове, хигиена на отлично ниво и не на последно място – разнообразни заведения – и такива с отлична кухня, и хитови клубове като „Айляка бийч бар”.

В момента на плажа тече трескава подготовка за старта на сезона – 1 юли. Машини са изчистили безупречно пясъка, чадърите, шезлонгите и шатрите вече са поставени, а плажните барове работят.
„Вдигнахме летвата през миналата година, но тъй като подписахме договора късно нямахме достатъчно време, за да изпълним всичко, което искахме. Сега започваме да реализираме нашите идеи една по една. Всички посетители на плажа ще се уверят, че сме направили нещо, което могат да видят на много малко места в България”, каза пред Флагман.бг наемателят на плажа Николай Димитров.

За удобство на клиентите са направени стоянки за велосипеди, което е отлична идея, защото от Бургас до Крайморие има велоалея и всеки може да си направи чудесна разходка и разпусне на хубавия плаж в бургаския квартал. Въведени са и други удобства, с които посетителите ще могат да се запознаят през летния сезон.
„Имаме 6 спасителни поста, където ще работят 12 спасители. През миналата година нямахме нито един сериозен инцидент, надяваме се и тази да отбележим успешен сезон”, подчерта Димитров.
През 2017 година по идея на Министерството на туризма той обособи места за хората с увреждания, изграждайки специални пътеки до водата. „Тази година ще направим и допълнителна пътека. Осигурен е и достъп до санитарния възел. Имаме чадъри и шезлонги, които са запазени специално за хора с увреждания - те са на първа линия, в непосредствена близост до спасителите, ако се нуждаят от помощ”, каза Димитров.

Свободната зона на плажа е 53 % и за разлика от много други места е на комуникативно място директно до морето, а не зад чадъри и шезлонги и на недостъпни части от ивицата. Разнообразен е и паркът с водните атракционни, които са предпочитани от децата. Цените са изключително изгодни.
За лято 2018 плажните принадлежности(чадър и шезлонг) ще са по 5 лева, а красивите големи шатри – по 25 лева за цялата спалня.

Достъпът на домашни любимци до плажа е строго забранен
Николай Димитров предупреди, че достъпът на домашни любимци до ивицата е строго забранен, а глобата според Наредбата за обществен ред на Община Бургас е от 100 до 300 лева.
В категории:
Бургас
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти
Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
