Осъдиха ексдепутата Димитър Байрактаров за нападението над Мария Инджова
30 Март 2018, Петък, 10:00 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВБайрактаров бе освободен от наказателна отговорност, защото е с чисто съдебно минало
Ексдепутатът Димитър Байрактаров бе признат за виновен за нападението над бизнесдамата Мария Инджова.Според решението на Районния съд в Бургас от 27 март Байрактаров е освободен от наказателна отговорност заради чистото си съдебно минало и му е наложена глоба от 1000 лева за деянието.
Случаят е от 2011 година, но решение по делото има едва сега, защото през 2014 година, дни преди да бъде постановена присъдата Байрактаров, тогава току-що избран депутат се възползва от имунитета си. Процесът се възобнови преди година и половина, но започна от начало.(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Съдът е приел, че по несъмнен начин, че описаната от районната прокуратура обстановка – че Байрактаров е нападнал Мария Инджова, блъскал я е, и „тръшнал в земята” (ВИЖТЕ МОТИВИТЕ НА СЪДИЯ ГЕМЕДЖИЕВ ТУК).
„Димитър Байрактаров е съзнавал общественоопасния характер на деянието, предвиждал е неговите последици и е искал тяхното настъпване. Също така трябва да се възприеме, че той е с необременено минало и може да бъде освободен по чл.78а от Наказателна отговорност, поради което следва да плати глоба от 1000 лева”, пише съдия Николай Гемеджиев.
Груб търкал в Алианса по туризъм за 1500 лева
Припомняме, че Димитър Байрактаров дълги години бе острие на ТВ СКАТ в Бургас. През 2014 година той бе избран за депутат от Патриотичния фронт, преди година напусна НФСБ и пробва самостоятелна политическа кариера. Кандидатира се за народен избраник от 25-и МИР в София, но спечели едва 462 гласа.
В категории:
Темида
Макрон приема Зеленски в Париж
Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки
12/03/2026, Четвъртък 10:42
0
Иран потвърди, че Моджтаба Хаменей е ранен и се укрива на защитено място
ТАСС: Израелските железници са атакувани на фона на растящ риск от удари по инфраструктура
Край на приказката с Никол: Везенков е сингъл
Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България
Отвориха три безплатни магазина
Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ
КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти
Брутално посегателство: рецидивист нападна 96-годишен дядо в столицата
Делян Пеевски хвърли бомба: Васил Терзиев подготвя схема за над 20 апетитни имота в София
Английските грандове бяха събудени от сладкия сън в Шампионска лига

Идругите го разбраха но много късно.
Скоро ФФСБ ще бъде в архивите.