×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ЕК е готова да даде 1 млрд. евро за инфраструктурни проекти в региона, обяви Бойко Борисов


01 Март 2018, Четвъртък, 23:50 ч.

Ако тези проекти се изградят, Балканите ще станат едно от най-конкурентните места, каза премиерът

Премиерът Бойко Борисов обяви, че Европейската комисия е готова да отпусне хибридно финансиране по инфраструктурни проекти за региона от 1 млрд евро. Ако тези проекти се изградят, Балканите ще станат едно от най-конкурентните места, съобщава бТВ.

Борисов увери, че изпълняваме маахстрихтските критерии от 26% дълг и с бюджетен излишък. Той смята, че Еврокомисията трябва да изработи критерии, за да се справи с нарастващия дълг на големи и силни икономики като Франция и Италия. За това призова и гръцкият президент Прокопис Павлопулос, който откри форума в Делфи.

"Там, при делфийските оракули" Борисов припомни, че с Гърция има стратегически интереси да се свържат със скоростни жп трасета пристанищата в региона, които ще направят Балканите един от най-конкурентните региони.

Борисов подчерта, че Западните Балкани са част от Европа и трябва процесът по тяхната интеграция да бъде необратим иначе ще се загуби перспективата пред младото население.

Премиерът е в Делфи за откриването на икономическия форум, известен като малкия Давос, който се провежда за трети път с близо 1500 участници от 400 държави.

В категории: Политика


8
Коментара
Почина легендарен актьор
Почина легендарен актьор 01/11/2025, Събота 13:45 1
8
Коментара по темата
8.
do nikyde
02.03.2018 09:20:18
0
1
ъ-ъ само 1 либе за къде по-напред ???? то за 4 лота по 7 км. едва ще стигнат тея пари.
7.
gyvko
01.03.2018 23:10:10
0
3
Ще строиМЕ, ще работиМЕ, ще покажеМЕ , ще говориМЕ - а бе Бойко , научи се да говориш издържано, граматически правилно и си прави контактите без армия от преводачи , срамота е - премиер на държава членка на ЕС да не знае поне един език, ама тук в България си прави далаверите...
6.
Хммм
01.03.2018 22:43:06
0
2
Как се изживява тоя...че си и вЕрва...
Голям майтап! Сигурно всички му гледат сеира... И продължава да сипе лъжи!
5.
дядоДобри
01.03.2018 22:41:42
0
7
Браво Картуняк! Ще им оправим магистралите, ще ги вземат в съюза, ще ги пуснат и в Шенген сърби, макета и прочие. Тогава тези същите, ще обърнат гръб и ще си направят буферна зона с Тирция. Буферна зона с име България. А после ще си джъткат по направените с наши пари магистрали!
Бока, почни да говориш за България, да настяваш за България, да искаш за България. Писна ми от няколко месеца да повтаряш една и съща мантра - Западните бълкани. Сърбите ни мразят откак ядоха уя преди 140 години. Македонците ни мразят, щото много добре знаят, че са българи, а това не им харесва. Гърците ни мразят, защото сме продажници! Накрая ще се обединят и разперушинят и разделят страната ни. А ти тиква, спри да крадеш и трупаш на кайманитв и почни да мислиш за България! Ти си мин. председател на България, а не на Сърбия мутро проста!
4.
еврогей
01.03.2018 22:39:35
2
3
И кой ще ги връща после тези пари? А проектите на Герб ги знаем, всичко така се прави, че се разпада за 1 година и трябва да се поддържа с 5 пъти повече пари.
3.
Алеко Константинов
01.03.2018 21:38:11
0
5
Пиша нова глава. Бай Ганьо международник
2.
*********
01.03.2018 21:23:55
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
.,.,
01.03.2018 21:18:57
0
3
То и на Хитлер любимото му занимание беше да строи магистрали ,обаче завърши зле.
Всички диктатори са еднакви- змии от едно гнездо люпени.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София: Баща на три деца уби жена си Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София: Баща на три деца уби жена си Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Днес се отдава особена почит към паметта на отишлите си от този свят Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори