София счупи рекорда по студ! Измериха исторически температури
01 Март 2018, Четвъртък, 23:43 ч.
Източник: blitz.bgСофия счупи досегашния 53-годишен рекорд по студ на първи март. Баба Марта дойде с температура от минус 18 градуса, което е с градус по-студено от най-мразовитата нощв столицата на тази дата през 1965 г., съобщиха от НИМХ към БАН, пише “Труд”.
Учените напомниха обаче, че през март живакът е падал и до – 30 градуса, а примерът е Враца през 1929 г., когато е било – 30.2 градуса. По високите сгради се образуваха ледени висулки, което отвори работа на екипи на пожарната и Гражданска защита в цялата страна. Днес е в сила жълт код за почти всички области заради поледици и сняг.
Пътната обстановка в страната остана усложнена вчера. Автомагистрала “Тракия” бе отворена в участъка от Карнобат до Бургас. Имаше проблеми и с железопътния транспорт. Два влака останаха блокирани в преспите. Този от София до Бургас е спрял в полето край Айтос от 5 ч. тази сутринта, а пътниците нямали никаква информация за причината. Спряно е било и отоплението. От БДЖ съобщиха, че е нямало захранване в контактната мрежа и затова към 5,11 ч. е спрял влакът, както и отоплението в него. От Бургас е изпратен дизелов локомотив, който да извози пътниците до крайната гара. С няколко часа закъсня и влакът от София за Варна.
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
