Огромна трагедия! Грипът уби детенце на 4 години
08 Февруари 2018, Четвъртък, 17:28 ч.
Четиригодишно дете е починало от усложнения от грип във Врачанската многопрофилна болница за активно лечение „Христо Ботев“, съобщава BulNews.
Малкото момиченце е било откарано снощи от родителите си в спешния център в много тежко състояние. Там то е прегледано от педиатър и е настанено за лечение в детското отделение.
По-късно през нощта състоянието на детето се влошило драстично и то било преместено в реанимация. Въпреки борбата на лекарите преди по-малко от час момиченцето починало.
По първоначална информация заболяването на детето е мълниеносно протичаща инфекция с много бързо развиваща се клинична картина.
Това е възпаление на мозъка вследствие на грипа. Назначени са редица експертизи, казаха от врачанската болница.
В категории:
Здраве
Как да почистите фурната без химикали
Тайни на успеха за зодиите
Перфектен телешки стек за 20 минути
Слабите страни на всяка зодия: Как да се справим с тях
Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов
Домашен шоколадов сладкиш за нула време
Илия Груев и Лукас Петков няма да летят за Джакарта
Перфектни печени картофи със сирене за 30 минути
Фреди Люнберг се извини на българските футболни фенове, замесен е бургазлия
Лесна рецепта за домашен хляб
Голяма загуба сполетя Светлана Василева
Елвиса попиля отпадналата от „Ергенът“ Ангелина: Беше там на почивка
