×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Започна гласуването за „Личност на годината”, вижте как да подкрепите своя фаворит


Започна гласуването за „Личност на годината”, вижте как да подкрепите своя фаворит
Това са номинираните във второто издание на престижния конкурс "Личност на годината". Онлайн гласуването ще продължи до 18 януари
Тема в развитие
Кой развенча нелепия мит за Бургас, че нямал древна история? РАВНЕНИЕ ПО ПРОФЕСОРА! Личност на годината: Ваня Христова – жената, помогнала на над 200 бургаски бебета да дойдат на бял свят Личност на годината: Динко Раднев – за приноса му в развитието на родната математика Личност на годината: Лъчезар Колев – за безценната му помощ към бургаското село Маринка Отворено писмо на народния представител Диана Саватева до Флагман.бг Личност на годината: Проф. Сотир Сотиров – новаторът в образованието, който иска да превърне Бургас в ИТ център Личност на годината: Д-р Стилияна Томова – нежната фея на най-крехките бебета Личност на годината: Станимир Богданов – криминалистът, заловил с голи ръце бандити в почивния си ден Личност на годината: Художникът Иван Бахчеванов – за амбицията да преобрази родния Созопол Личност на годината: Диана Саватева – за подкрепата на Тони да стъпи в живота с нови крака Личност на годината: Пламен Карашев – непознатият герой от бедствието (ВИДЕО) Започват номинациите за Личност на 2017 г. Флагман очаква предложенията от своите читатели
виж още
скрий
05 Януари 2018, Събота, 00:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Официалната церемония по награждаването ще се проведе на 19 януари в Гранд хотел и СПА „Приморец”

Онлайн гласуването за „Личност на годината 2017” започна. От днес до 00:00 часа на 18 януари можете да подкрепите своя фаворит в класацията. Как да го направите - ВИЖТЕ ТУК.

Интернет гласуването ще е с тежест 50 % при определянето на победителя. Победителят в онлайн анкетата получава 9 точки, вторият – 8, третият – 7 точки, а последният – 1 точка.

Останалите 50 % от точките ще са оформят от компетентно 5-членно жури - редставители от различни институции, браншове и организации. Комисията е оглавена от г-жа Елка Стоянова - юрист, председател на Районната избирателна комисия - в мандат, членове - зам.-областният управител доц.Севдалина Турманова, журналистът Божидар Божков, главният редактор на Флагман.бг Катя Касабова и победителят в класацията от миналата година Михаела Стойкова.

Официалната церемонията по награждаването на „Личност на годината 2017” ще се проведе на 19 януари в Голямата зала на Гранд хотел и СПА Приморец.

Р.S. Предупреждаваме, че при всеки засечен от нас опит за манипулация на класацията чрез фалшиви профили или намеса на троловете, съответният кандидат  ще бъде свален при доказване на вина на привържениците му.

Ето ги 9-имата номинирани, публикуваме имената им по реда на постъпване на кандидатурите им.

Пламен Карашев - за свръххумнната помощ към пострадалите от водното бедствие в Бургаска област. Младият бургазлия организира и мащабна дарителска кампания, за да осигури всичко необходимо за хората, които загубиха домовете и имуществото си. Близо месец след наводнението Пламен Карашев продължаваше да е в критичните точки, за да помага в чистенето, измазването, поддръжката на къщите, организира логистиката по доставянето на даренията, пристигащи всеки ден от цяла България.

„Диана Саватева и приятели” – народният представител от ГЕРБ получи номинация заради подкрепата, която оказва на 21-годишната Антония – момичето, което остана без двата си крака след нелеп инцидент на товарна гара „Владимир Павлов”. Диана Саватева организира акция за събиране на средства за рехабилитация на момичето, пренесе морските вълни в кулоарите на парламента. По настояване на Саватева номинацията й бе преформулирана като „Диана Саватева и приятели” заради участие на широк кръг от хора в кампанията „Да помогнем на Тони да стъпи в живота с нови крака”.

Иван Бахчеванов – художникът бе номиниран от гражданите на Созопол заради всичко, което прави за родния си град. Той е сред най-големите дарители на изкуството. Малцина знаят, че със собствени средства и труд  изработи и подари на съгражданите си двата атрактивни часовника, които бяха монтирани на крайбрежната алея. Бахчеванов направи това напълно безкористно, защото е идеалист, който иска да остави нещо  след себе си. Работи по нов проект, който отново ще бъде дарен на Общината.

Станимир Богданов – криминалистът от РУ Несебър бе отличен от колегите си от ОД на МВР в Бургас за проявен изключителен професионализъм. През лятото, в почивния си ден, Богданов залови с голи ръце и по джапанки опасен бандит. Арестът доведе до разбиването на цяла престъпна схема за източване на банкомати със скимиращи устройства. По-късно ченгета признаха, че Богданов е действал изключително професионално, изложил е живота си на опасност, защото не е разполагал нито с оръжие, нито с белезници, а е задържал опасния престъпник с мисъл, хъс и огромна вътрешна сила.

Д-р Стиляна Томова –директор на отделението по неонатологията в УМБАЛ Бургас. Д-р Томова е определяна за нежната фея на най-крехките бебета. През последната година тя сътвори чудеса и спаси десетки новородени. Номинацията дойде от благодарни родители, чиито деца са живи и здрави заради усилията на д-р Томова. Освен това тя развива и широка дарителска кампания, а на усилията й се дължи успехът на „Дари капачка, спаси живот” – една от най-мащабните благотворителни акции.

Проф.д-р Сотир Сотиров – новаторът в образованието, който ръководи три от иновативните образователни кампании в Бургас –„Хакатон”, „СофтУни” и Лятната ИТ академия. Проф.Сотир Сотиров е сред високоценените имена в българската академична общност и не спира да работи за превръщането на Бургас в ИТ център, ако това се случи със сигурност ще се отрази качествено и трайно на икономиката на града.

Лъчезар Колев – кметът на Маринка е отличен заради всеотдайността му и вечната готовност да помага на всички съселяни. За жителите на Маринка той не е кмет, а приятел и човек, на когото може да разчитат. Лъчезар Колев спасяваше бедстващи с личния си автомобил при снежната буря в началото на 2017 година, оборудвал е собствената си кола с гребло и падне ли сняг не чака фирмите от снегопочистването, а тръгва да изчисти сам улиците на селото.

Динко Раднев – човекът, който подготвя поколения от най-талантливите български математици. Заслугата на Раднев за образованието в Бургас е огромна, а показателно е, че неговите възпитаници печелят не само националните състезания, а и световните математически форуми, което  е истинска сензация в областта на точната наука. Динко Раднев е феномен в математиката, който заслужава огромно признание, категорични са колегите му от ППМГ „Акад.Никола Обрешков”, които го номинираха.

Ваня Христова – координатор на кампанията „Искам бебе” в Бургас. Над 200 бургаски бебета са проплакали, благодарение на подадената ръка от Ваня. Тя е номинирана от Сдружение „Аз и Ти ЗаЕдно”, която даде възможност на бургаски двойки да сбъднат своята мечта. Човек, който изцяло се посвети на каузата, а освен това спечели и голяма лична битка – стана майка на близнаци, заченати ин витро.


ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ВАШИЯ ФАВОРИТ НА ТОЗИ ЛИНК

В категории: Животът


България Всички новини
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“ Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“ Целият свят е не само очарован, но и зашеметен от „Бангаранга“, онези родни „интелектуалци“ и „декоративни християни“, за които песента е срам, които разнищват текста дума по дума, бихме препоръчали да си възстановят конкурса за ангажирана песен от времето на соца „Ален мак“  Бургас изпрати своите абитуриенти от набор 07 – смели, смахнати и очарователни (ВИДЕО) Бургас изпрати своите абитуриенти от набор 07 – смели, смахнати и очарователни (ВИДЕО) Випуск 26 е символ на будност, смелост и индивидуалност на едно ново поколение Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите Новите промени са свързани с получаваните пари, семействата, ученията на НАТО Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако Топ тенесистът е бил с баща си в автомобила Софиянец си пуска дива чалга, докато жителите на "Сън хаус" едва удържат на музикалния терор Софиянец си пуска дива чалга, докато жителите на "Сън хаус" едва удържат на музикалния терор В петък вечерта ситуацията обаче ескалирала, намесили са се и ченгета от РУ-Несебър Росимира Иванова е сред ТОП абитуриентките на Випуск 2026 (ВИДЕО/СНИМКИ) Росимира Иванова е сред ТОП абитуриентките на Випуск 2026 (ВИДЕО/СНИМКИ) Стил, класа и амбиции впечатлиха всички пред Пантеона Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Въпреки тежките щети, причинени от водната стихия - само един от тях отиде в издигналата го в парламента област, за да съдейства или провери какви са пораженията Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Лишените от свобода са с нисък риск от рецидив и са под контрола на надзорно-охранителния състав на затворническото общежитие 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник Шофьорът на превозното средство е тестван за употреба на алкохол и наркотици, отчетени са отрицателни резултати Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Не се съобщава за пострадали, но в района е започнало да се оформя задръстване
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована 40 гости на скромното тържество на Бахамите, президентът не отиде Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница Смъртните случаи са над 200 Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Единственият хикс през сезона дойде в последния 26-и кръг Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Към момента полицията в Благоевград води активно разследване за изясняване на точните обстоятелства около инцидента Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира В емоционално послание членовете на групата посочват, че искат да запазят това, което са изградили през десетилетията, докато спомените и връзката помежду им остават силни Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Техеран отвърнаха, че твърденията му „не съответстват на реалността“ Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори