×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
  • Намериха тяло на бебе на сметище в Сливен
  • Иран потвърди: Моджтаба Хаменей е ранен, но се чувства добре
  • КЗК откри до 90% надценки в хранителни магазини
  • Нападнаха и ограбиха 96-годишен дядо в София, след като взел пенсията си
  • Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив, контейнеровоз е ударен край ОАЕ
  • След скока на цените: Френски шофьори пътуват до съседни държави, за да зареждат по-евтино гориво
  • Българските и гръцките ВВС ще проведат съвместни тренировъчни полети
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Личност на годината: Лъчезар Колев – за безценната му помощ към бургаското село Маринка


Личност на годината: Лъчезар Колев – за безценната му помощ към бургаското село Маринка
Лъчезар Колев можеше спокойно да прибира кметската си заплата и да се оттегля в 17 часа, но той се посвети, за да помага на съселяните си
Тема в развитие
Кой развенча нелепия мит за Бургас, че нямал древна история? РАВНЕНИЕ ПО ПРОФЕСОРА! Личност на годината: Ваня Христова – жената, помогнала на над 200 бургаски бебета да дойдат на бял свят Личност на годината: Динко Раднев – за приноса му в развитието на родната математика Личност на годината: Лъчезар Колев – за безценната му помощ към бургаското село Маринка Отворено писмо на народния представител Диана Саватева до Флагман.бг Личност на годината: Проф. Сотир Сотиров – новаторът в образованието, който иска да превърне Бургас в ИТ център Личност на годината: Д-р Стилияна Томова – нежната фея на най-крехките бебета Личност на годината: Станимир Богданов – криминалистът, заловил с голи ръце бандити в почивния си ден Личност на годината: Художникът Иван Бахчеванов – за амбицията да преобрази родния Созопол Личност на годината: Диана Саватева – за подкрепата на Тони да стъпи в живота с нови крака Личност на годината: Пламен Карашев – непознатият герой от бедствието (ВИДЕО) Започват номинациите за Личност на 2017 г. Флагман очаква предложенията от своите читатели
виж още
скрий
03 Януари 2018, Сряда, 07:53 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Той не е просто кмет на красивото селце, а човекът, на когото всички разчитат, категорични са хората, които го номинират

Кметът на бургаското село Маринка Лъчезар Колев  получи номинация в класацията на Флагман.бг „Личност на годината 2017“.(ВИЖ ПОВЕЧЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Местни жители изпратиха кандидатурата му до Флагман.бг. Според тях Колев заслужава да бъде отличен заради всеотдайността си и вечната готовност да помага на всички съселяни на първо място като човек и едва тогава като управник. Лъчезар Колев спокойно можеше да прибира кметската си заплата, да се оттегля в 17 часа и да не се интересува какво се случва. Той обаче се посвети, за да помага на съселяните си.

Макар и вечно скромен и омаловажаващ постъпките си, много са добрите дела на Лъчезар Колев. Трудно могат да бъдат изброени, а и няма да са представителни, защото общо взето е помогнал на почти всички в селото.

По време на снежния ад в началото на 2017 година, например, той превърна личния си автомобил в снегорин и извади бедстващите, блокирани на пътя за село Твърдица. През нощта на 10 срещу 11 януари 2017 г. той помага на хората, останали в колите си и в цял пътнически автобус в преспите на пътя Маринка-Твърдица. Сред тях има семейства с малки деца.

По своя инициатива Колев монтира гребло на личния си пикап, снабди го и с вериги и падне ли сняг, не чака друг, а пръв започва да чисти улиците на селото. След като изрине снега, той собственоръчно минава и хвърля с лопата пясък по основните улици.

„Това не е единствената причина да номинираме кмета. Той винаги съдейства, когато жител на селото има проблем. Негов е и основният принос да имаме чисто нова детска градина, пречиствателна станция. Той бе основният борец срещу изграждането на каменната кариера, която щеше да съсипе селото. За годините, в които е кмет, той направи Маринка едно от най-предпочитаните места за живеене в общината“, гордо обявиха местните жители, номинирали Лъчезар Колев за личност на годината в нашата класация.

Лъчезар Колев на никого не е отказал услуга, категорични са неговите съселяни. Легенди се носят за пикапа му, който освен като снегорин през зимата, се ползва за всякакви нужди и шеговито е определян за „пикап за сватби и погребения“. 

Когато се налага, той става катафалка, боклукчийска кола – кметът собственоръчно почиства разсипани контейнери. Ако има пожар, тъй като Странджа в района на селото е труднопроходима, лятото Колев превозва пожарникарите до епицентъра на бедствието.

Колев извозва строителните материали за ремонт на тротоари, през зимата кара дърва на болни и възрастни хора и какво ли още не. Когато има продължителни валежи, той постоянно проверява нивото на язовира, а при екстремни ситуации преди да са дошли спасителните екипи, кметът вече е започнал сам да евакуира хора.

Димитър Николов също е категоричен, че това е най-активният кмет на малко населено място в общината. „Всяка седмица той идва при мен с папка в ръка и иска нещо за селото“, казва градоначалникът.

Пред репортерите обаче Колев винаги е скромен и омаловажава постъпките си. Обяснява,че това за него е дълг.

Флагман.бг очаква вашите предложения за „Личност на годината” на [email protected] или в нашата страница във Фейсбук(ТУК).
 
Приемаме номинациите до 5 януари, а от 6 януари започва онлайн гласуването. Церемонията по награждаването ще е на 19 януари в Гранд хотел и СПА „Приморец”.



Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Мария АРНАУДОВА Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен 12/03/2026, Четвъртък 11:45 4
Мария АРНАУДОВА Задържаха 27-годишна дилърка в Перник Задържаха 27-годишна  дилърка в Перник 12/03/2026, Четвъртък 11:25 0
Мария АРНАУДОВА Макрон приема Зеленски в Париж Макрон приема Зеленски в Париж 12/03/2026, Четвъртък 10:55 6
Тервел ИЛИЕВ Край на приказката с Никол: Везенков е сингъл Край на приказката с Никол: Везенков е сингъл 12/03/2026, Четвъртък 10:10 0
България Всички новини
Пеевски и Терзиев се хванаха за гушите заради имоти за милиони в София Пеевски и Терзиев се хванаха за гушите заради имоти за милиони в София Скандалът избухна заради план на Столична община да получи над 1300 декара държавни терени, включително парк „Врана“ и знакови сгради в центъра Откриха тяло на новородено бебе на сметище в Сливен Откриха тяло на новородено бебе на сметище в Сливен Полицията извършва оглед след сигнал за намереното новородени в кашон край квартал Надежда Община Царево предприе спешни действия заради срутването на алеята в Ахтопол Община Царево предприе спешни действия заради срутването на алеята в Ахтопол Подготвя се проект за нова крайбрежна алея и искане за финансиране към Междуведомствената комисия по бедствия и аварии Задържаха 27-годишна  дилърка в Перник Задържаха 27-годишна дилърка в Перник Полицията откри амфетамин и канабис при проверка на улица в квартал Изток и при последвало претърсване на жилище   Малена Замфирова претърпя нова операция след инцидента в Чехия Малена Замфирова претърпя нова операция след инцидента в Чехия Българската сноубордистка продължава лечението си след тежкия сблъсък в курорта Шпиндлерув Млин Апелативният съд в Бургас посрещна абитуриенти от ПГСАГ „Кольо Фичето“ Апелативният съд в Бургас посрещна абитуриенти от ПГСАГ „Кольо Фичето“ Съдия Пламен Синков предупреди зрелостници за тежките последици от транспортните престъпления Защо Радев ще вземе 6 мандата в Бургас Защо Радев ще вземе 6 мандата в Бургас Сегашната политическа картина много напомня на случилото се през 2009 г., когато ГЕРБ изпрати шестима от 2-ри МИР в Парламента Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Няколко финансови институции присъстват и у нас, и в Близкия изток  Forbes: Поражението на Иран ще доведе до катастрофа за Русия и Китай Forbes: Поражението на Иран ще доведе до катастрофа за Русия и Китай Ако Тръмп се договори с Техеран, Израел ще трябва да прекрати военната кампания Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Два гръцки F-16 с екипажи и щатно въоръжение ще участват в полети за усилване на контрола и охраната на въздушното пространство, съобщиха от Министерството на отбраната
Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република Макрон приема Зеленски в Париж Макрон приема Зеленски в Париж Френският президент  ще посрещне украинския държавен глава в петък, като в центъра на срещата ще бъдат военната подкрепа за Киев Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Няколко финансови институции присъстват и у нас, и в Близкия изток  Иран потвърди, че Моджтаба Хаменей е ранен и се укрива на защитено място Иран потвърди, че Моджтаба Хаменей е ранен и се укрива на защитено място Новият върховен лидер на страната не се е появявал публично след атаките, като властите съобщават за леки наранявания и засилени мерки за сигурност ТАСС: Израелските железници са атакувани на фона на растящ риск от удари по инфраструктура ТАСС: Израелските железници са атакувани на фона на растящ риск от удари по инфраструктура Иранска кибератака срещу жп системата на Израел е потвърдена само от иранската агенция Fars Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук „New York Times“ потвърждава, че децата на възраст от 6 до 11 години са погубени с американска крилата ракета  Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Ислямската република отваря Ормузкия проток, но само за държавите, които експулсират посланиците на САЩ и Израел Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори