Личност на годината: Проф. Сотир Сотиров – новаторът в образованието, който иска да превърне Бургас в ИТ център
02 Януари 2018, Вторник, 02:32 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВПроф.д-р Сотир Сотиров бе мозъкът на три иновативни кампании, които дават заявка да променят качеството на образованието в Бургас
Зам.-ректорът на университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф.д-р Сотир Сотиров е поредният номиниран в класацията на Флагман.бг за "Личност на годината". (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)Проф.Сотиров през 2017 година доказа, че гениалните умове могат да превърнат всяка възможност в реалност. Той бе мозъкът на три иновативни кампании, които ще издигнат качеството на образованието в Бургас на съвсем друго ниво. Инициативите са свързани с развитието на ИТ сектора и подготовката на висококвалифицирани кадри, а амбициозният проф. Сотиров дава сериозна заявка, че ще превърне Бургас в ИТ център.
Академикът успешно ръководи "Хакатон Бургас" - инициативата, в която свои идеи представят специалисти в сферата на софтуерната разработка, дизайна и информационните технологии; "СофтУни" - най-новият и модерен образователен център, както и Лятната IT Академия, даваща възможност на ученици и студенти с интерес към информационните технологии да надграждат знанията си по програмирането, графичния дизайн и разработването на мобилни приложения.
Проф.Сотир Сотиров е сред високоценените имена в българската академична общност. Експерт е по Невронни мрежи, обществени мрежи, магистър по електроника, доктор по информатика и последовател на пионера в областта на изкуствения интелект – Лофти Заде.
Зам.-ректорът на университет "Проф.д-р Асен Златаров" не спира да работи за развитието на младите специалисти в морския град, за това и с право бе награден от организаторите на престижния конкурс „Новатори в образованието“. Сочен е за двигател на процеса за превръщане на Бургас в технологичен град и инкубатор на кадри за този сектор.
Със свсежи сили професорът стартира 2018-та година с нова магистърска програма към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ - Информационни технологии в управлението и трансформация на бизнес процесите. Поредният ноу-хау проект на Проф. Сотир Сотиров е подкрепен от Българската Аутсорсинг Асоциацията.
Номинацията на проф. Сотир Сотиров бе издигната от целия академичен колектив на най-стария университет в Югозападна България „Проф. д-р Асен Златаров“ и подкрепена от Студентския съвет. (Вижте кои са останалите номинирани в нашата тема в развитие).
Очакваме вашите предложения на [email protected] или във фейсбук страницата ни.
Номинациите ще се приемат до 5 януари, а от 6 януари започва онлайн гласуването. Церемонията по награждаването на Личност на годината 2017 ще е на 19 януари в Гранд хотел и СПА Приморец.
В категории:
Животът
Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него?
Весела Лечева: Служителите на БОК не са получавали заплати от няколко месеца
Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Добре ли е Тръмп: Докторът каза, че съм 10 пъти по-здрав от Обама!
Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени
Задържаха четирима в Нидерландия за упояване и сексуално насилие на техни познати жени
Мълния уби млад мъж край Кресна
И през 2025 г. България е доставила значителен брой техника и въоръжение на Украйна
Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички
Свети Влас събира световния елит в плажния волейбол на Венид Бийч
Двама българи са открити мъртви в Турция, разследват възможна връзка с наркомрежа
