×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал в БСП: Нинова забранила на Зарков да участва на „трибунка” с Мая Манолова


Скандал в БСП: Нинова забранила на Зарков да участва на „трибунка” с Мая Манолова
На брифинга с омбудсмана бяха представители на всички парламентарни групи без "БСП за България"
13 Декември 2017, Сряда, 06:28 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)

Омбудсманът обяви, че решението на "ръководството" е жалко


Парламентарната група на „БСП за България” бойкотира триумфална пресконференция на омбудсмана Мая Манолова. Тя бе дадена извънредно в Народното събрание, след като депутатите единодушно приеха законови поправки, свързани с неизплатените заплати на работници. Припомняме, че наскоро Манолова стигна до сълзи, след като бе бламирана от управляващите на второ четене в социалната комисия.

След това обаче въпросът все пак се разреши, като днес пленарната зала прие промените окончателно, както ги искаше омбудсманът. Това накара Мая Манолова да даде извънредно брифинг (т. нар. трибунка) заедно с депутати от всички парламентарни групи.
На него обаче не пристигна поканеният Крум Зарков от БСП.


След въпрос защо БСП ги няма, Мая Манолова отговори: „Ами поканих ги. Имах уверение, че ще се включат в „трибунката”… г-н Крум Зарков, но след това по някаква причина са решили да не участват. Но това няма да ме накара да не им благодаря – специално на г-н Зарков, който положи много усилия по този законопроект. Но е жалко, защото с присъствието си щяха да дадат знак на българските граждани, че депутатите, парламентът може да работи заедно. В крайна сметка изборът е техен. Аз благодаря на останалите, които са тук, на тази трибунка. Наистина направиха нещо много добро и много важно.”

На „трибунката” се изредиха да говорят всички присъстващи депутати. След това думата обаче пак взе Мая Манолова и тя отново по своя инициатива повдигна темата с отсъствието на човек от БСП: „Аз също съм изключително щастлива, че можем да завършим годината в съвместната ни работа с парламента с добри новини и с благодарности. Жалко, че ръководството на БСП не реши тук да има и представителят, който заслужаваше да чуе благодарностите от хората – г-н Крум Зарков, защото това наистина би било един добър знак към българския народ, а именно, че Народното събрание, че депутатите могат ефективно да работят в интерес на хората. Това никак не е малко…”

Припомняме, че Мая Манолова бе дългогодишен депутат от БСП, преди да бъде избрана за омбудсман. Известно е обаче, че тя не се разбира с настоящата лидерка на „червените” Корнелия Нинова.
По неофициална информация именно Нинова е спряла Крум Зарков да участва в „трибунката” на Мая Манолова с депутатите.






В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България 06/05/2026, Сряда 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? 06/05/2026, Сряда 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща 06/05/2026, Сряда 19:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Откриха издирваната Кремена - мъртва е! Откриха издирваната Кремена - мъртва е! 06/05/2026, Сряда 19:16 1
2
Коментара по темата
2.
комунист
13.12.2017 15:24:44
0
4
Каква лидерка?! Тя е едно недоразумение...
1.
Zv.
13.12.2017 13:22:27
3
14
То кой се разбира с лидерката?4-5човека от най-близкото и обкръжение.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Ситуацията се развива на фона на нестабилно примирие в Близкия изток, което доведе до ново покачване на средната цена на реактивното гориво до 181 долара за барел БНТ: Обществен архив за частно ползване БНТ: Обществен архив за частно ползване Държавната телевизия егоистично пази всички записи от близкото минало – не ги излъчва, но и не ги споделя с никого Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Сцената на Летния театър се превърна в място, където спортът, културата и красотата на България се срещнаха в един впечатляващ спектакъл Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Романтичният момент настъпи извън официалния протокол, разкривайки необикновената история на двамата влюбени Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите До последно не е ясно кой ще е министър на правосъдието – може да е Маргарита Попова, но за този пост името на Иван Демерджиев също е споменавано Почина създателят на CNN Почина създателят на CNN Медийният магнат даде началото на 24-часовата кабелна новинарска революция, когато основа CNN (Cable News Network) през 1980 г Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Припомняме, че заради Джиро Д Италия се ремонтираха основно три булеварда в Бургас – бул. „Христо Ботев“, бул. „Иван Вазов“ и ул. „24-ти Черноморски пехотен полк“ Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia 184 състезатели от 23 тима ще излязат пред феновете часове преди старта на легендарната обиколка In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. Тя почина през 2021 г. на 64-годишна възраст Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Изложбата е поредна стъпка към развитието на региона като привлекателна туристическа дестинация и съхраняването на богатото му историческо наследство
Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил От дрон наблюдавахме няколко крокодила и идентифицирахме конкретен крокодил, за който бяхме 100% сигурни, че е изял мъжа, каза полицейският инспектор, провел разследването  Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България Веднага след нея се нарежда Hyundai i20, който бележи впечатляващ ръст от над 467%, следван от Skoda Octavia Три зодии започват своя най-благословен период Три зодии започват своя най-благословен период През следващите дни се очаква поредица от светли и благословени моменти, които ще заредят избраните представители на зодиака за целия месец напред Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? По-стриктните духовници вече са предупредили енориашите си, че според канона е грях да се яде агнешка и телешка мръвка този 6 май Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус От компанията посочват, че двама от пациентите са с остри симптоми и ще бъдат прегледани веднага след качването им на самолета Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Според сайта Еurovisionfun тя е направила промени най-вече в последната част на песента, като концепцията на цялостното представяне е да се върви от хаос и тъмнина към светлина Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Мисля, че сме близо до споразумение. Но и преди съм смятал така, така че ще видим какво ще стане Невидимите реки в небето, които давят Европа Невидимите реки в небето, които давят Европа И защо те са опасни  Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща Над Балканите времето е много лошо София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" Обхватът на този нов комплекс е между надлез „Надежда“, железопътния ареал на Централна гара, ул. „Каменоделска“ и бул. „История Славянобългарска“
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори