Заплатите на военните се вдигат "средно, грубо казано" с 10-11 процента от 1 януари
Не е ясно дали ще се подходи диференцирано според различните категории военни
Ключови думи:
Красимир Каракачанов, правителство, Бойко Борисов, Спартан, военни, правителство, президент, Рефал
08 Декември 2017, Петък, 10:42 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: moreto.netКаракачанов иска от Бойко Борисов пари за ремонт на казармите и на самолетите "Спартан"
Заплатите на военните ще се увеличат с около 10-11 процента. Това обяви министърът на отбраната Красимир Каракачанов пред журналисти в парламента.
След въпрос откога ще се случи това и с колко ще се увеличи възнаграждението на един военнослужещ, Каракачанов каза: „От 1 януари. Средно, грубо казано с 10-11 процента”.
Не стана ясно дали ще има диференциация, за каквато говореше военният министър преди време.
Днес Каракачанов е разговарял с министър-председателя Бойко Борисов, като е поискал средства за ремонт на поделения, както и за договори за поддръжка на самолетите „Спартан”.
Той изрази резерви към идеята на президента изтребителите „Рафал” да се включат към офертите за нов тип боен самолет. Според военния министър цената им е около 2 пъти по-висока в сравнение с други възможности.
В категории:
Политика
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете

Каква стилистика.........може би едва ли не, ако да е малко, не е зле...