Център за немедицинска грижа ще партнира на новото онкологично отделение в Бургас
Невена Манолова е съосновател на Центъра за грижа за пациентите с онкологични заболявания “Дара Хелп”.
19 Октомври 2017, Четвъртък, 12:38 ч.
Автор: Флагман.бгТоп-онколози ще лекуват тялото, „Дара Хелп“ ще лекува психиката
Новото онкологично отделение към университетска болница „Дева Мария“, което ще отвори врати само след дни, ще си партнира с известния център за съпътстваща грижа „Дара Хелп“. В отделението специално място ще бъде отделено за психолозите и помощта, която те ще оказват на хората с онкологични заболявания в целия процес по тяхното лечение.
Според специалистите психологическата помощ при онко-пациентите е от съществено значение. Ракът е болест, която засяга не само тялото, но и емоционалния свят на заболелия. Въпросите и страховете съпътстват не само периода на диагностициране и лечение, но често продължават и след това. Страховете да не се върне болестта, да не се наранят близките, са огромна тежест, която човек трябва да има с кого да сподели.
Често се случва диагностицираните с онкологично заболяване да пазят околните от собствените си чувства и емоции, да се опитват да им дават сили и да забравят за себе си. В тези моменти е от изключително важност заболелият да може да се консултира със специалист и да получи отговори и подкрепа.
„Хората често си представят края на лечението като позитивен момент. Има вероятност, обаче, това да не е точно така- възможно е да продължат да се чувстват тъжни и подтиснати, да се почувстват самотни, да преминат през емоционални конфликти.“ разказват специалистите от „Дара Хелп“.
„Най-важно е да питат, когато имат колебания и въпроси, да търсят своите отговори и да говорят с хората, които могат да ги разберат и помогнат. Ние ще сме тук точно за това- да им помагаме да преминат през емоционалните трусове, които могат да се появят в живота им след диагнозата. Нашата основна цел е да улесним пациента и неговите близки в терапевтичните и социалните аспекти в борбата с рака. Стремежът ни е, да подпомогнем постигането на по-добри терапевтични резултати и запазването на качеството на живот.“ споделя Невена Манолова, съосновател на Центъра за грижа за пациентите с онкологични заболявания “Дара Хелп”.
В категории:
Бургас
Андре Токев готвел на Бил Клинтън с опрян до главата автомат
02/11/2025, Неделя 12:00
1
Бременна ли е или е напълняла, питат фенове
Англичанин, живущ у нас, твърди, че за храна плащаме толкова, колкото и те
02/11/2025, Неделя 11:20
2
Над 3700 фиша за един ден, заради липса на зимни гуми и други пътни нарушения
02/11/2025, Неделя 11:00
1
Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора
02/11/2025, Неделя 10:40
0
Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души
02/11/2025, Неделя 10:20
2
Това е вкусът на детството - топи се в устата, а рецептата е по-лесна, отколкото изглежда
02/11/2025, Неделя 10:00
1
Поклонението пред Иван Тенев ще е днес в църквата „Свети Седмочисленици“ в София
02/11/2025, Неделя 09:40
3
Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир
Голям празник е! Спазват се вековни традиции – днес не правете това за нищо на света
02/11/2025, Неделя 08:58
4
Изчезнал преди 17 години мъж и обявен за починал, е открит жив в Пирин
02/11/2025, Неделя 08:39
3
Тръмп заплаши с военна сила Нигерия
02/11/2025, Неделя 08:22
3
