Антон Тодоров: Президентът не е приятел на истината, давал е опорни точки на Орешарски (ВИДЕО)
Президентът приказва празни приказки, каза депутатът Антон Тодоров. Той опроверга твърденията, че Радев не е давал становище за „Грипен”
19 Септември 2017, Вторник, 07:38 ч.
Депутатът показа документ, който опровергавал твърденията, че Радев не е давал становище за „Грипен”
Президентът Румен Радев не е приятел на истината. Той е давал опорни точки на Пламен Орешарски и кабинета му. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът от ГЕРБ Антон Тодоров. Той показа документ в студиото, с който, според него, се опровергават твърденията, че Радев не е давал становище за „Грипен”.
През юни 2014 г. настоящият президент е подготвил за тогавашния премиер опорни точки, които са били използвани по време на среща с представител на „Сааб” – компанията, която произвежда изтребителите „Грипен”. Именно те бяха посочени като предпочитан вариант за нашите ВВС по време на назначеното от генерала служебно правителство. Това става ясно от документа, показан от Тодоров.
Според народния представител, това е „Президентгейт”.
Показаният документ е подписан от Радев в качеството му на ръководител на интегрирания проектен екип за купуване на нов изтребител и на зам.-командир на ВВС. Не е ясно дали подобни опорни точки са били подготвяни от него и по отношение на другите оферти.
В категории:
Политика
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева

От време оно мъкнеш по радиа и стидуа "папки с документи", гледаш сериозно от екрана, говориш авторитетно;)))
Всички "реквизити" уж на "сериозния човек" са налице, а то... ренегат , бе;))
Никой не взема на сериозно ренегатите бе, Тончо!
Бас държа, че ако не дай боже, БСП дойдат на влас,ще си готов ако те поканят, с голяма радост да целуваш и бесепарските лайняни гъзове.
А имаше период, в който те харесвах и те търсих да те чета. Язък! И ти се оказа един алчен дупедавец. За пари!! Щото известна слава ти вече беше постигнал...
Плазмодий си като повечето властолюбци!!!