САЩ затваря руското консулство в Сан Франциско
01 Септември 2017, Петък, 16:26 ч.
Съединените щати наредиха на Русия, че трябва да затвори консулството си в Сан Франциско, както и сгради във Вашингтон и Ню Йорк, където се провеждат търговски мисии, съобщава "Ройтерс".
Държавният департамент на САЩ обясни, че това е отговор на прекратяването на американското дипломатическо присъствие в Москва.
Миналия месец Москва нареди на САЩ да намалят наполовина дипломатическия и техническия си състав в Русия. Мисията на САЩ в Русия трябва да достигне до 455 души, за да съответстват на броя на руските дипломати в Съединените щати. Това стана след като Конгресът одобри с огромно мнозинство нови санкции срещу Русия. Санкциите бяха наложени в отговор на руската намеса на президентските избори през 2016 г. и като наказание на Русия за присъединяването през 2014 г. на Крим от Украйна.
"Смятаме, че това действие е неоправдано и вредно за общите отношения между нашите страни", заяви говорителката на Държавния департамент Хедър Науер в свое изявление.
"В духа на равнопоставеност, на който руснаците се позовават" каза Науер, САЩ поискаха руското правителство да затвори консулството си в Сан Франциско и две анекси във Вашингтон и Ню Йорк до 2 септември.
В категории:
Политика
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
