×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Владо Несито направи удара на живота си - спечели над 3 милиона евро с един подпис


Владо Несито направи удара на живота си - спечели над 3 милиона евро с един подпис
Владимир Колев се раздели и с бившото сиропиталище, след като миналата година продаде емблемата на бизнеса си - красивата сграда на ул."Александровска"
Тема в развитие
виж още
скрий
31 Август 2017, Четвъртък, 12:56 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Предприемачът продаде сиропиталището на Ронкали с огромна печалба

Бившият чейнчаджия Владимир Колев, известен в Бургас като Владо Несито, продаде за 3,9 млн. евро (3,25 млн.евро, без ДДС) парцела на дома за деца „Ронкали”, показа проверка на Флагман.бг.

Само преди три години той купи мястото и сградата за "скромните" 800 хил.евро. След като придоби имота, Несито светкавично изготви проект за сграда със смесено предназначение с общо РЗП от 8 хил.кв.м., който премина по бързата процедура, без ОВОС (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ) с решение на бившия директор на РИОСВ Бургас Антоний Иванов.

На 1,6-те дка на сиропиталището се допусна изграждането на подземен паркинг за 100 автомобила, 50 апартамента, 50 хотелски стаи, офиси, ателиета и ресторант, което вдигна цената на парцела драстично. Говореше се, че към бъдещата сграда има огромен интерес, а цените ще започват от 2000 евро на квадрат.

Новият купувач е „ММТ Бургас” ЕООД, сумата е платена по банков път на две вноски – капаро 1 млн.евро (без ДДС) и 2,25 млн.евро (без ДДС) при подписването на договора, става ясно от нотариалният акт, с който Флагман.бг разполага (ВИЖТЕ ФАКСИМИЛЕТО)

Имотът се намира в сърцето на Морската градина – на 10-ина метра от Централния плаж и приблизително същото разстояние от Зоната за обществен достъп на Пристанище Бургас, която е на път да се превърне в най-перспективния район в града.

Сградата и земята до 2001 година бяха собственост на държавното предприятие „Транспортна дезинфекциознна станция”, а по-късно са продадени на „Орфей ДВ” ЕООД със собственик Васил Стефанов Джугларски. През 2004 година това дружество го прехвърля на Сдружението с идеална цел „Детски център Ронкали”, свързан с католическата църква.

През 2012 година, заради финансови затруднения, сдружението учредява договорна ипотека за 150 хил.евро, която изпитва затруднение да обслужва. Преди кредитът да бъде обявен за изискуем „Детски център Ронкали” продава имота на фирмата на Владимир Колев – „Ти Ви хотел” ЕООД, която плаща 650 хил.евро, плюс 3 вноски по 50 хил.евро – общо 800 хил.евро.

Междувременно децата от сиропиталището бяха заселени в Минерални бани, а Колев влезе във владение, но така и не стигна до реализирането на проекта. Една от възможните причини е загубите, които бизнесменът претърпя от фалита на КТБ.

По непотвръдена информация, месеци преди краха на банката, Несито капарирал за няколкостотин хиляди паунда хотел в Лондон, но затварянето на КТБ, където имал сериозни средства, му попречило да финализира покупката. Освен това загубил и капарото.

Приблизително по същото време той се раздели със собствеността на една от най-красивите сгради в центъра на Бургас – на ул.”Александровска” и ул.”Хан Крум”, която реставрира напълно и продаде на чужд инвеститор за сериозна сума.

В момента Несито строи хотел точно срещу входа на Централния бургаски плаж. Не може да се отрече, че възстановяването на старата сграда и съседната до нея на ъгъла е перфектно, като напълно е запазена архитектурата и духа на Стария Бургас - нещо, което малцина "строители" правят в момента.

Пример за това е приватизаторът на кината в Бургаска област Радостин Дачев, който до старата великолепна къща, в която живее, построи нова в модернистичен стил, рязко контрастираща с архитектурната атмосфера на тази част от града и е пълна еклектика.





В категории: Бизнес


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
18
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Днес до 14 ч. не си купувайте винетки! Днес до 14 ч. не си купувайте винетки! 28/03/2026, Събота 10:17 0
Емел МАХМУД Отиде си музикална легенда Отиде си музикална легенда 28/03/2026, Събота 08:11 4
18
Коментара по темата
18.
Данчо Ментата
02.09.2021 08:30:31
0
2
Аз успешно и безнаказано продължавам да ограбвам България вече над 30 години!
17.
Кой е новият собственик
01.09.2017 10:55:57
0
6
А някой знае ли кой е новият собственик на имота?! Според търговският регистър фирмата купувач е създадена в началото на 2017г., а капитала на дружеството е, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ огромната сума от 100лв.!!! Как така, фирма с капитал от 100лв. закупува имот на стойност 3,9млн. евро (с ДДС)?!?!?!?! Къде са данъчните и НАП ?!?!?!?!
16.
Възмутен теляк
01.09.2017 08:35:20
0
13
Забележете, пак печалби без никакво производство! Все врътки и далавери, а хората стоят без работа или бачкат за жълти стотинки.
15.
*********
01.09.2017 07:18:18
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
14.
И четем после...
01.09.2017 05:40:44
0
1
...в новините, този - онзи го отвлекли......
13.
Владо несито до 12
01.09.2017 03:56:57
0
3
Ще ти ги върна ама по нататъка ще изчакаш малко сега нямам
12.
nesiiii
31.08.2017 22:58:28
0
2
7 хиляди долара имаш да ми връщаш ,ей
11.
sdfd
31.08.2017 17:30:44
0
16
Поредния които забогатя от въртележките с държавни имоти...
Някой купиха за стотинки фабрики за милиони- някой купиха сиропиталища ...... Ама помнете Катафалката няма ремерке
10.
Суджука
31.08.2017 17:23:19
8
4
Зависници - вместо по цял ден да дремете в Флагман поработете и вие,че да изкарате малко пари като Несито.
9.
кмета
31.08.2017 16:05:41
2
20
Данчо Ментата е в дъното на нещата
8.
*********
31.08.2017 15:21:53
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
7.
*********
31.08.2017 15:18:28
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
до 3
31.08.2017 15:16:59
8
4
и точно тия дето викате тоз крадец онзи крадец сте първите дото ако има длаверка бихте продали и родителите си само и само за да бръкнете в кацата с меда! Така че стига сте завиждали гледайте как да оправите вашия живот. Или той ви е виновен че мизерствате и не сте постигнали нищо ?
5.
До 3
31.08.2017 15:14:19
9
6
така е в България всички само завиждат. Не искат нищо да направят с мизерния си живот и умират от злоба и завист когато разберат че някой друг е успял в енщо нали така ???? Кво знаеш ти за тоз човек лично познаваш ли го разговарял ли си? Или просто злобата те яде понеже той е милионер а ти трябва цял живот да бъхтиш?
4.
*********
31.08.2017 15:12:42
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
3.
*********
31.08.2017 14:54:23
2
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
2.
Кирил
31.08.2017 14:22:21
9
15
Браво на човека!!!!!!Могъл-спечелил!И то чисто.Друг на негово място щеше да пише един милион в договора а два да прибере в брой.И хотела му е много красив!Браво!
1.
"НЕСИ"
31.08.2017 14:13:17
0
17
Чудовището "неси"от лох нес
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кабинетът със спешни мерки за 100 млн. евро срещу скока на цените след кризата в Близкия изток Кабинетът със спешни мерки за 100 млн. евро срещу скока на цените след кризата в Близкия изток Отлагат по-високите тол такси, подготвят подкрепа за транспорта, земеделието и бизнеса, а щаб в Министерския съвет ще следи риска от нови ценови сътресения. Иран удря американски и израелски заводи след обстрел на атомна централа Иран удря американски и израелски заводи след обстрел на атомна централа От Корпуса на гвардейците на Ислямската революция съобщиха, че са обстрелвани американските морски пехотинци остров Бубиян, имало много убити и ранени  Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Полицията иззе списъци с имена, телефони и пари, има ръст на сигналите и задържаните Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина  Крадци за малко за провалят спектакъла, откраднали й музикалния инструмент, украсен с камъни „Сваровски“ и се наложило да й носят друг от Рим Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Пост на Силвена Роу разпали спор за цените на храните и стандарта на живот БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите Спрямо януари 2026 г. средният лихвен процент по кредитите за потребление се понижава с 0.56 пр. п. до 8.49% Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ако имате възможност да се включите в кампанията на община Бургас, чакам ви утре, в 9:15 ч. пред кметството на Българово, написа кметът Димитър Николов На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво Кандидатите трябва да посетят социалната дирекция по настоящ, а не по постоянен адрес Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Край на бизнеса от фейсбук групи с високи надценки, вече всеки ще може да поръча онлайн или да пазарува от физическия магазин Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 България ще засили рекламата в следващите два месеца и в традиционни пазари като Великобритания, Германия, Полша и Чехия. Към тях ще бъдат добавени Италия и Испания
Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Виетнам временно премахна екологичния данък върху горивата 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа Жертвите са момче на 3 години, момиче на 2 и 7-месечно бебе. Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Опитният специалист заменя Герхард Щрубер, който беше освободен след серия от шест поредни мача без победа При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас В рамките на майсторския клас осем млади флейтисти преминаха интензивна подготовка под ръководството на проф. Айля Улудере Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири След земетресението край Кариес са отчетени нови трусове, а монаси и поклонници описват силен тътен и пукнатини по стари сгради Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване 25-годишната Ноелия бе превърната в инвалид в лечебно заведение, пълно с араби, където държавата уж трябваше да я пази  Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Европа няма да се счупи от това, което се случва в Ормузкия проток, но е неприятно, коментира той Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Програмата на „Прогресивна България“ е клонинг на тази на ПП-ДБ Виц на деня Виц на деня - Искате ли да правим с*кс?
- Но аз съм омъжена!
- Добре, тогава ми направете скандал и после ще се сдобрим със с*кс...
Виц на деня Виц на деня Карат се две съседки:
- Приличаш на крава, ма!
- Ти па даже и на крава не приличаш...
- Кой, аз ли не приличам, ма!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори