НИМХ: По Черноморието ще е облачно, ще вали и гърми
08 Май 2017, Понеделник, 12:29 ч.
В сутрешните часове облачността над по-голямата част от страната ще е разкъсана, на места намаляваща до предимно слънчево. В отделни райони на Източна България видимостта ще е намалена. Около и след обяд облачността отново ще се увеличи и на много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Ще духа слаб, в Дунавската равнина умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са предимно между 18° и 23°.
Атмосферното налягане ще остане по-ниско от средното за месец май.
Над планините ще има значителна облачност, с превалявания от дъжд и гръмотевици. Над 2500 метра ще превали сняг. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра – около 6°.
По Черноморието облачността ще бъде предимно значителна. Около и след обяд ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевици. Вятърът ще е до умерен: преди обяд от запад, по-късно през деня ще се ориентира от юг-югозапад. Максималните температури ще са 16°-20°. Температурата на морската вода е 15-17°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В категории:
Пътна обстановка
Божидар Саръбоюков направи нещо, което никой български мъж не бе постигал от 1991 година, но остана разочарован
Църквата почита двама мъже с тежки съдби, имен ден празнува нежно женско име
В България зъзнем, съседите не: Дъжд и сняг в страната
Най-романтичната зодия в хороскопа
Как правилно да използваме климатика при прехода от студ към жега?
С този трик подът у дома ще блести с часове
Пица на фурна - лесно и вкусно
Коя зодия е най-опасна, когато се ядоса
Как да изчистим загорял тиган с домашни средства
Крем карамел - класическа рецепта
Тези симптоми може да издават сериозен здравословен проблем
Тайната на чистите прозорци без следи и петна
