Ето новите гадни номера на крадците! За секунди тарашат колите, докато спираме пред детската градина!
30 Април 2017, Неделя, 14:24 ч.
Как за броени минути могат да ни откраднат личните вещи от колата? Престъпниците атакуват сутрин, когато родителите водят децата си на училище или детска градина. За броени секунди чантите, оставени на седалките, изчезват.
„В подобни ситуации се използва така наречената тапа. Принципът на действие на тази тапа е, че когато бъде активирана на близко разстояние от автомобила, тя заглушава сигнала от дистанционното към централното заключване на колата и на практика колата остава незаключена, въпреки че индикира понякога със светлини, че се заключва”, обясни началникът на „Криминална полиция” в 6-то РУ на МВР в София Владислав Радулов пред Нова телевизия.
Само на територията на това полицейско управление от началото на годината са подадени 10 жалби. Две от престъпленията са разкрити, а престъпниците са в затвора.
„Трудно е доказването на такива престъплния и затова е много важно гражданите когато видят съмнителни лица, които са там и там не им е мястото, да подават сигнали към телефон 112, така че ние да можем своевременно да реагираме”, подчерта Владислав Радулов.
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен"
Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата
Нарастващото ни потребление, което е основано на заеми, вдига цените и захранва икономиките на Турция и Китай
05/05/2026, Вторник 16:16
0
ПП при президента: Нужен е преглед на заплатите в държавната администрация и намаляване броя на министерствата
АПИ с важна информация, променят движението на АМ Тракия
Румен Радев готви кабинет със сливане на министерства
„Демократична България” пред президента: До края на юли трябва да изберем нов ВСС
Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран
С ритуал и музикален поздрав от ПФА „Добруджа" празнуваме Гергьовден в Бургас
Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец
Бургас осигурява два големи LED екрана за излъчване на Giro dItalia
Венци Стефанов: Рекетират ме наемници от фирми за бързи кредити
