Делян Добрев: Възможно е пенсиите да се увеличат два пъти до края на годината (ВИДЕО)
12 Април 2017, Сряда, 05:01 ч.
Предложението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов Корнелия Нинова да оглави парламента е благороден жест, каза той
Възможно е пенсиите ще се увеличат два пъти до края на годината. Това съобщи в "Денят започва" Делян Добрев от ГЕРБ. По думите му с колко и откога ще скочат пенсиите ще стане ясно утре, когато се очаква краят на преговорите между ГЕРБ и "Обединените патриоти". Очаква се тогава двете формации да са готови с програмната си стратегия за управление.
Добрев коментира и предложението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов Корнелия Нинова да оглави парламента. Тя отказа с аргумента, че принципните различия с ГЕРБ не могат да бъдат преодолени с предлагането на постове.
„От наша страна беше благороден жест, който се надявахме да приемат колегите, но не го направиха. В крайна сметка председателят на Народното събрание не носи отговорност за управлението“, заяви бившият министър.
„Подобно предложение, аз не го намирам за някакъв жест за някаква толерантност. Това е за мен даже предложение капан. Опит лидерът на опцията да бъде напълно обезглавен, чисто институционално имам предвид“, каза пък Александър Симов от БСП.
„Забърквайки я в едно такова административно блато, тъй като председателят на НС трудно може да си позволи яки политически изявления. Той трябва да говори по-национално“, каза още Симов.
В категории:
Политика
Певецът Коцето каза "не" на алкохола
Линдзи Вон каза колко тежка е контузията й
Известна водеща е в шок, отвлякоха майка й
Международен скандал: Нашенец предложи 120 евро подкуп на чужди граничари
Ужас в час: 14-годишен наръга госпожата, тя бере душа в болница
10 мъже обвинени в изнасилване на 5-годишно дете, може да изгният в затвора
Взривиха къщата на "турбо" легендата Здравко Чолич - вижте първата му реакция
Фурията Кукурея с добри думи за България въпреки общото 7:0
Задържаха българи, изтезавали животни
Конфликтът Златева - ЦСКА съсипва борбата: класиранията говорят
20-годишна получи 85 предложения за брак в рамките на ден
Ученици от бургаското Механо сложиха десетки училища в малкия си джоб, в Топ 3 са на престижен конкурс

браво ,бе капути