Българка създаде дизайн на куфар-робот, който може да ви следва навсякъде
10 Февруари 2017, Събота, 00:48 ч.
Роботът развива висока скорост и носи товар до 16 килограма
Българка създаде дизайнът на куфар-робот, който може да ви следва навсякъде. Роботът развива висока скорост и носи товар до 16 килограма.
Джита се казва интелигентният карго-робот, който може да носи вашите покупки и багаж, докато ви следва на открито и закрито. Той е разработен от международна компания, а дизайнер на Джита е българката Росица Котелова, съобщава bTV.
„Докато учих в Харвард проявих голям интерес към роботиката, технологиите и иновациите. Като член на екипа на разработката на проекта Джита, аз съм отговорна за външния дизайн на робота. Моята роля е да оформя Джита да е сладък и любезен робот. А също така работя върху монтажните арматури на сензори, камера, дръжките, екрана, с една дума - почти всичко, свързано с външния вид, разказа Росица Котелова.
Джита се ориентира безпроблемно в пространството, докато следва своя господар. Батерията на робота издържа 8 часа, което го прави надежден и верен помощник.
„Може да маневрира сам в среда, в която е бил и е запомнил, а също така няколко робота могат да оперират в конвой заедно, или в колонка един след друг”, допълни Росица Котелова.
Роси има още работа по Джита, преди да срещнете робота на улицата. Българката работи и по по-големия брат на Джита наречен Кино. Той ще може да се движи с до 100 килограма товар.
Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете
4 неочаквани знака, че ви смятат за привлекателен
02/11/2025, Неделя 21:40
0
Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар
02/11/2025, Неделя 21:20
0
Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград
Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък
02/11/2025, Неделя 21:00
0
Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца
02/11/2025, Неделя 20:40
5
Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева
02/11/2025, Неделя 20:20
2
Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена
Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp
02/11/2025, Неделя 19:41
0
Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце
Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци
02/11/2025, Неделя 19:00
2
