×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 1 май отбелязваме Деня на труда
  • Април 2025 година се оказа значително по-студен от предходната – температурите се движиха между 8 и 14°C
  • Плащаме по-скъпи винетки от 1 май 2025 г.
  • 1 май идва с много слънце, следобед на места ще превали и прегърми
  • Без синя и зелена зона в Бургас днес
  • Отбелязваме 149 години от избухването на Априлското въстание
  • В Нови Сад се отбелязват шест месеца от трагедията на жп гарата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Обещаха работа на вдовицата от Средец, която гладува с двете си болни деца (ВИДЕО)


Обещаха работа на вдовицата от Средец, която гладува с двете си болни деца (ВИДЕО)
Когато децата ми гладуват, става страшно, споделя Тинка Бонева. Тя не може да сдържи сълзите си, докато разказва за глада и мизерията
25 Януари 2017, Сряда, 08:45 ч.

Много са бедните, но тези хора живеят като кучета, възкликна водещият Антон Хекимян

Община Средец ще осигури почасова работа на Тинка Бонева, която гладува с двете си болни деца. На бедстващото семейство, за което Флагман.БГ разкри, че живее със 160 лева на месец, ще бъде отпусната месечна социална помощ. Ще я получи съвсем скоро, заяви началникът на отдел „Социални услуги за пълнолетни лица” към Агенцията за социално подпомагане Николина Иванова в „Тази сутрин“ по бТВ.
През декември и двете деца са получили целева помощ за отопление по 360 лв., а освен това ще им бъде дадена и хранителна помощ от БЧК. От 1 февруари пък ще бъде отворена обществена трапезария в Средец и те ще бъдат включени“, обеща Иванова.
Социалните служби обаче не знаят за другите нужди на семейството, защото то не ги е търсило.    
Социална анкета в дома на това семейство не е извършвана, коментира началникът на отдел „Социална закрила” към Дирекция социално подпомагане в Бургас Мария Стоянова, но обеща да осигурят всичко необходимо за семейството.
Нашият читател Иван Айрянов, който съвсем случайно се е натъкнал на тежката семейна драма на Тинка Бонева от Средец, разказа пред камерата на бТВ как я срещнал в студа да върви пеша и я качил в колата си.
„В този студ на мен ми е студено в колата, а жената вървеше по шосето. Леден дъжд валеше. Когато я качих, ми обясни, че отива да гледа някакъв възрастен човек, за да може да изкара пари за хляб”, разказва Иван.
Тинка и друг път минавала по този начин 30-те километра между Средец и Бургас.
„Понеже нямам пари. Когато ходя да искам на заем, никой няма. Принудих се да помагам на възрастен човек и той ми дава пари“, споделя 55-годишната жена.
И двете й деца са с умствена изостаналост и се тревожи, когато се налага да ги оставя сами.
„Като им се дадат лекарствата, като са нахранени, като са оправени, като са разходени, те сами са спокойнички”, споделя Тинка. „Когато гладуват обаче, става нещо ужасно. Синът ми по цели нощи не спи”, добавя дамата.
В стаите в дома им рядко се пали печка, а хладилникът им е изключен и прилича по-скоро на шкаф.
Тинка е много добра жена и се грижи за децата си, уверява съседът й Милен Миленков.
Пред камерата на бТВ шефът на Националния осигурителен институт в Бургас Енчо Жеков пък обясни защо дъщерята на бедната жена не получава пенсия.
Стилияна е с 54 % инвалидност. Тя е стигнала до десети клас в помощно училище, но от няколко години си стои вкъщи. Законова промяна била причина да й бъде спряна наследствената пенсия. Може да има право на лична пенсия за инвалидност, ако има 1 година действителен осигурителен стаж, обяснява Жеков.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Трима души живеят със 150 лева на месец! Вижте жестоката трагедия на семейство от Средец


В категории: Лична драма


Флагман.БГ 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 01/05/2025, Четвъртък 20:20 2
Счупи се
Счупи се 01/05/2025, Четвъртък 18:00 1
8
Коментара по темата
8.
ghfghfjhj
26.01.2017 14:45:02
2
0
Тази нямала пари . Ми как да има като виси постоянно в еврофутболе те .
7.
До номер 5
25.01.2017 18:55:10
0
7
Госпожо или господине от изкзване №5, вие явно не разбирате проблема и никога не сте гладували.
Може би не е купувала карта за да спести пари, защото заплатата и не е била висока или е давала парите за карта за лекарства за децата си.
А, дали не е закъснявала, заради обгрижване на децата си.
Как може да обиждате тази нещастна жена. Да не дава господ Вие да изпадате в такова положение. Нека бъдем по добри и състрадателни и си помагаме, а не да се клеветим!
6.
избирател
25.01.2017 16:03:49
1
5
Такива хора ни трябват за кметове, да мислят за хората, не за собствения си джоб и изгода!
5.
nqma znachenie
25.01.2017 14:08:57
4
5
Iskam samo da kaja che vaprosnata jena e mnogo marzekiva predi nqkolko godini veshe pri men na rabita davax i pari za karta ot sredec do burgas tq vzimashe parite no ne i karta i pak idvashe na avtostop i vinagi zakasnqvashe zaradi tova
4.
Някой
25.01.2017 14:04:58
2
4
Да е чул до сега, тия от социалните да са "чули" на време за някой "случай"?! Абе те все, ни чули, ни видели! К'ат им пъхнат журналята микофоните и се почва, как ейся ши открием "случай" и ... Мамата си ивало!
3.
00
25.01.2017 10:41:52
2
15
неработещи институции, безредие, несигурност, ниски доходи, гладуващи хора...и една шепа облагодетелствани , с дебели банкови сметки от далавери! Това е РЕАЛНОСТТА!
2.
1
25.01.2017 10:35:16
2
19
Жабов даи работа на жената не слагай само твои хора.Глупак
1.
жиката
25.01.2017 10:32:09
2
10
ще обещават не ами.....щото ще хвърчат кръв и сополи скоро
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Търговци с мрачна прогноза, задава се нов удар по джоба Търговци с мрачна прогноза, задава се нов удар по джоба Бизнес климатът в услугите се влошава, в промишлеността има оптимизъм Край на срамното петно ​​в сърцето на Бургас, обявяват архитектурен конкурс за Дупката до дни Край на срамното петно ​​в сърцето на Бургас, обявяват архитектурен конкурс за Дупката до дни Ще бъдат поканени за участие урбанисти от цял свят и ще се избере най-удачния проект за гражданите  Напрежението в Хасково ескалира, протестиращи замерваха с яйца и домати полицията Напрежението в Хасково ескалира, протестиращи замерваха с яйца и домати полицията Хората поискаха обяснение защо МВР е дало “грешна информация” в понеделник, че Магдалена се крие от родителите си Вижте последните кадри с Маги, преди да бъде удушена и трупът й скрит в бидон Вижте последните кадри с Маги, преди да бъде удушена и трупът й скрит в бидон Това е класически пример за „загърляне с примка“, обясниха следователи и добавиха, че убийството е извършено по особено жесток начин 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера Признал пред ченгетата, че пил просеко в „Черешката на тортата“ Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас През 2025 г. пазарът на труда в Европа и България претърпява сериозни трансформации Умишлен ли е пожарът в ж.к.“Зорница“ Умишлен ли е пожарът в ж.к.“Зорница“ Пожарът избухна в ранния следобед и наложи светкавичната намеса на два противопожарни екипа Хасково завря заради убийството на 18-годишната Маги, протестиращи нахлуха в полицията Хасково завря заради убийството на 18-годишната Маги, протестиращи нахлуха в полицията "Ако министъра ми поиска оставката, ще я подам", заяви директорът на ОДМВР Иван Расоков Счупи се Счупи се Третият по заплати в ЦСКА пак се контузи Фирмена кола изпревари колона от автомобили по тротоара Фирмена кола изпревари колона от автомобили по тротоара Нарушението е извършено в Пловдив 
Служители на БЧК са тримата загинали в катастрофата край Монтана Служители на БЧК са тримата загинали в катастрофата край Монтана Таксиметров автомобил, движил се в посока Враца, прави обратен завой към Монтана и е ударен от сметоизвозващ камион на Общинското предприятие в Монтана Първо уволнение в кабинета на Тръмп - заминава си един от топ съветниците му Първо уволнение в кабинета на Тръмп - заминава си един от топ съветниците му Името на Уолц, попадна под вниманието на медиите при скандала, в който журналист беше вкаран в общ чат в приложението Signal, в който се обсъждат планове за предстояща военна операция срещу хутите в Йемен Китайски турист обезвреди крадлив арабин в Барселона (Видео) Китайски турист обезвреди крадлив арабин в Барселона (Видео) Наместо да се уплаши, той му приложи задушаваща хватка. Околните ръкопляскаха Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас През 2025 г. пазарът на труда в Европа и България претърпява сериозни трансформации 17 земетресения за 3 часа: Турция се люлее като кораб 17 земетресения за 3 часа: Турция се люлее като кораб Най-силният трус е бил с магнитуд от 4.2 по скалата на Рихтер Силно земетресение люшна Гърция, усетиха ли го у нас? Силно земетресение люшна Гърция, усетиха ли го у нас? Земният трус е бил с епицентър 4,3 по Рихтер, на 140 км от Петрич Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Необичайното явление може да е част от по-голямо слънчево изригване България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България и Румъния с най-високи нива на смъртност при пътнотранспортни произшествия за 2023 година На 116 години почина най-възрастният човек в света На 116 години почина най-възрастният човек в света Бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас беше призната за най-възрастния човек на планетата след смъртта на Томико Итоока през януари т.г. Даниелите и синдромът на лъскавото нищо Даниелите и синдромът на лъскавото нищо Да, Даниела се държи и изказва като парвеню, а аурата ѝ на самозабравила се новобогаташка дразни като песъчинка в презерватив
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Вашето куче ме ухапа. Искам компенсация!
- Тихо, тихо, не викайте. Аз сега ще го хвана, а вие го хапете.
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бракът е като обществена баня - веднъж влезеш ли, трябва да се примириш с каквото има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори