Герман Костин дойде в съда в инвалидна количка
23 Януари 2017, Понеделник, 14:39 ч.
Източник: 24часаРуснакът Герман Костин, който е обвинен за убийството на 5-годишния Никита Плотников, открит в куфар, дойде в съда под конвой с инвалидна количка. За днес бе насрочено първото заседание по делото в Софийския градски съд.
Костин не пожела да разговаря със съдебния състав, като дори не си свали и качулката от главата. Старт на делото не се даде, тъй като бащата на Никита бил ангажиран в Русия. Той изпрати свой адвокат, но според българското законодателство защитникът, който е чужденец, може да го представлява след одобрението на Висшия адвокатски съвет.
Адвокатката на Костин Капка Гергинова поиска клиентът й да бъде пуснат на свобода заради тежкото му здравословно състояние. Съдия Атанас Атанасов не се съгласи и каза, че състоянието на Костин е едно и също от задържането му през 2015 година и за неговите оплаквания за болки в ръцете и краката се грижат лекари от затвора. Делото продължава на 22 февруари.
В Испания се възхищават на волята на Любо Пенев
Известен руски бизнесмен е открит мъртъв в Кипър
Михайло Мудрик: Поляци често обиждат украинските ми приятели
Брутално: Мъж изрита в челюстта 13-годишно дете
Колко са работещите бедни в Европа
Гръцките власти заловиха българи трафиканти... на овце
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха
Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия
04/02/2026, Сряда 19:20
5
Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието
Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София
