Димо Гяуров: Мигрантите нямат място в Европа, МВР и службите ни не се справят (ВИДЕО)
28 Декември 2016, Сряда, 07:48 ч.
Защо трябва да се пусне кръв, за да се осъзнае опасността, пита генералът
Едва 16-18% от пришълците в Европа са бежанци. Останалите нямат място тук. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившият шеф на Националната разузнавателна служба ген.-майор Димо Гяуров.
„Границата ни тече. МВР и службите ни не се справят. Затова край Лъвов мост и Халите в столицата има много хора с неясна самоличност“, коментира експертът.
„Още преди 2-3 години беше ясно, че тези хора нямат намерение да се съобразяват с установените правила. Либерална Европа трябваше да е наясно с това. Защо трябва да се пусне кръв, за да разберем каква е опасността? Германското общество осъзнава, че няма да му се размине. Дано и българското общество да го разбере, без да трябва да се случи нещо такова“, добавя генералът.
„Европа вече е радикализирана. Има тежки настроения срещу тези хора и те са резултат тъкмо от невземането на мерки. Колкото по-бързо реагираме, толкова по-добре ще се предпазим от етнически сблъсъци“, предупреждава Гяуров.
Според него е нужен обществен натиск върху политиците, за да се спре потокът от мигранти. Трябва да изберем онзи, който ще се справи, каза още той.
В категории:
Животът
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
