Мариян Иванов от Радио Бургас с награда "Валя Крушкина – журналистика за хората"
16 Декември 2016, Петък, 14:30 ч.
Автор: ФлагманМълчанието на институциите и автоцензурата са основните проблеми на журналистите
На официална церемония снощи във Френския културен институт бяха връчени Петите медийни награди "Валя Крушкина – журналистика за хората". Осем журналисти получиха приза в отделните категории на конкурса, а още 13 бяха отличени за номинацията им в челната тройка.Тази година имаше 59 номинации с над 130 материала, които бяха оценени от 12-членно жури.
Освен класация в отделните категории журито излъчи и тазгодишния носител на голямата награда "Валя Крушкина – журналистика за хората" – това е Генка Шикерова.
В категория "Печатна медия" наградата получи Панайот Ангарев. Мариян Иванов е носител на наградата в категория "Радио", а в категория "Телевизия" победител е Мария Милкова. В категория "Онлайн медия" първото място поделиха Светла Енчева и Мария Илчева. Ивайло Минков получи приза в категория "Снимащ журналист", а Димитър Димитров – в категория "Млад журналист".
Аз не придавам драматизъм на работата, която върша, защото я обичам, каза в "Преди всички" Генка Шикерова. Тя посочи обаче основните проблеми, които като цяло спъват работата на журналистите.
"Основните проблеми, с които се сблъсквам по време на работата ми в последно време, е ограниченията, които имаме по отношение на информацията, които са свързани най-често с това да се бави информация, да ни се отказва информация и да срещаме пълно мълчание от страна на заинтересованите лица и институции, които практически с мълчанието си и забавянето се опитват да компрометират и забавят излъчването на нашите материали", каза Шикерова.
Мълчанието на институциите е и на регионално ниво, потвърди и колегата от Радио Бургас – Мариян Иванов. "В последно време прави впечатление и е страшна автоцензурата, която сами журналистите си налагат, а тя винаги е била плашеща за журналистиката", заяви Мариян Иванов.
В категории:
Бургас
Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори
Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница
Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г.
Седем обвинени за организирана престъпна група, сред тях началник на столично РПУ
Слави Трифонов атакува „Маркет линкс“: Или са некадърници, или манипулират
Алекс Раева разказа как лъжата ѝ помогнала да оцелее в детството
Любимец на жените празнува днес
Консултациите при президента продължават утре с „Възраждане“ и ДПС-Ново начало
Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него
На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия
Сузанита си сложи нов силикон
Ароматни, крехки чушки с плътен и домашен вкус за Бъдни вечер
