„Дейли Мейл”: Готови ли сте за война? Русия каза на гражданите да си проверят бомбоубежищата и противогазите
15 Октомври 2016, Неделя, 01:14 ч.
Напрежението между Запада и Москва е достигнало най-високата си точка от края на Студената война
Напрежението между САЩ и Русия се е покачило до най-високата си точка след края на Студената война. Твърди се, че и двете страни вече се подготвят за конфликта. Москва бе обвинена, че стяга мускули пред останалия свят, подготвяйки своите граждани за потенциална война, като ги инструктира да проверят състоянието на своите бомбоубежища и наличието на противогази, съобщава Блиц.В отговор, представители на разузнаването на САЩ казаха пред Ен би Си, че ЦРУ се подготвя за кибер атака по Кремъл, за да затрудни руското ръководство.
Мнозина от експертите по отбраната предполагат, че Русия няма намерението да започва война, а демонстрира характер, за да разубеди западните страни да се месят в операциите ѝ в Сирия.
Сред „стъпките”, предприети от Кремъл, са спонсорирани от държавата клипове за това, какво да правим в случай на атака срещу Русия. Държавните медии също насърчиха руските граждани да се запознаят с местонахождението на най-близкото до тях бомбоубежище и да изяснят кои точно институции биха поели ръководните функции в случай на война.
Миналата седмица Русия предислоцира балистични ракети „Искандер” в Калининград. Москва заяви, че ракетите са разположени в анклава в рамките на планови военния учения.
В категории:
Животът
Украински войници превърнаха BMW 7-Series в мобилна ракетна установка
Лионел Меси получи часовник за 1,1 милиона долара
Грешката, която качва разхода на гориво през зимата с до 2 литра на 100 км
Четвърти цвят на светофара: бъдещето на трафика с автономни коли
ЕК отстъпва от забраната на ДВГ, но с нови условия, които може да убият автомобилната индустрия
Празниците насаме: как да превърнем самотата в грижа за себе си
2026: Годината, в която Близнаци, Везни и Водолей спират да отлагат съдбата си
Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати
2025: Рекордна година за златото - поскъпване, търсене и интерес от българските инвеститори
Мария Цънцарова не е освободена от работа
РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми
Игнажден чука на вратата: Вярвания, ритуали и как да посрещнем късмета
