×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Потресаващата изповед на 22-годишната Стефани, която носи 3 седмици мъртво бебе в утробата си (18+)


05 Октомври 2016, Сряда, 21:52 ч.
Източник: struma.com

Ето какво каза поредната жертва на лекарска небрежност и безотговорност, която едва не умря, докато чакаше да стане майка


Шокиращият случай на лекарска небрежност, довел до смъртта на бебе и застрашил сериозно живота на 22-годишната благоевградчанка Стефани, потресе всички българи по-рано днес. Почернената жена Стефани, сподели за ада, през който са минали тя и съпругът и пловдивския диджей Иван в най-щастливия момент от живота си - очакване на първа рожба.
„Много ми е трудно да говоря за случилото се, но мисля, че хората трябва да знаят, докъде може да доведе една лекарска небрежност и бих го нарекла безотговорно отношение към живота и здравето на хората. Очаквахме първата си рожбичка с много любов. Аз обожавам съпруга си и бях на 7-то небе, когато разбрах, че ще ставам майка и ще го даря с бебе. Всичко бе наред до 7-ми месец и една седмица. Говорейки с други майки, разбрах, че доктор Станимир Бончев, който водеше бременността ми, не ми е направил изследване - фетална морфология. Попитах го защо и той ми отговори, че не било задължително. В началото на 8-ми месец отидох на преглед и както до момента всичко бе наред стана страшно”, сподели Стефани.

Д-р Бончев от частната клиника "Джимед" ми каза, че нещо се е притеснил по време на прегледа, попитах уплашено какво има, а той ми отговори, че не чува сърцето на бебчето ми, сигурен бил, че бебето е мъртво. Представете си какво съм преживяла, шок. Започнах да плача, разстроих и съпруга ми, той започна да пита лекаря как се е стигнало до тук. Най-страшното бе, че в тази частна болница, където докторът, независимо, че бях по здравна каса, ми вземаше пари и си ги слагаше в джоба, не успяха да съберат екип, за да родя. Спешно се прехвърлих в това състояние, шокирана, уплашена, отчаяна и нямам думи как се чувствах, в друга болница, където лекарите останаха като втрещени. Как в 21-ви век, ще се допусна такова нещо. Защо колегата не е видял с ехограф това, детето е мъртво поне от 3 седмици ми казаха. Родих естествено, защото съм много млада, ако беше секцио трябваше да чакам 2 години, преди да забременея отново, а пък и имаше риск за живота ми. Най потресаващото бе, че през цялата бременност д-р Бончев ми казваше, че нося момченце, а аз родих момиченце 840 грама и 18 см. Детенце, колкото ръката ми......... Потресаващо е това, все още се възстановявам от шока”, разказва жената.
„Докторът не се обади след това – наглост безобразна. Попитаме как да ме компенсира, какво да направил за мен.... Представяте ли си?”, казва още жената.

„Няма да го съдим! Има кой да го съди. Но искам шефовете му да знаят, хората да знаят, какви лекари се грижат за нас, докъде могат да ни доведат...........Моля се само травмата да отшуми по-бързо, а не да ме осакати за цял живот..”, казва още почернената Стефани.

В категории: Животът


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Възмутена
06.10.2016 18:48:39
0
0
В тази Дева Мария е нещо страшно!!!Не знам как още има жени,които се лъжат да си водят бременностите и да раждат там!? Те нямат един читав лекар там! Прехвалени и със супер пресилен и лъжлив пиар,ходят и се молят на родилките да кажат,че са доволни и пишат едни разкрасени статии.С огромно самочувствие и мега надути са всички,тази Татарова е отвратителна,такъв бурсук е,и като лекар не е нищо особено,каквото и да правят,фактите са си факти,случаите на почернени семейства не могат да бъдат изтрити!Може много да се плюе МБАЛ Бургас,но там си остават най-добрите специалисти и ако си направите труда да проверите,ще видите,че там няма подобни случаи с мъртви бебета или родилки!!!!!! Може условията да не са първа класа,но такава ни е държавата,тя е виновна за това,но лекарите колкото и да да плюти,си разбират ог работата,а тези в Дева Мария със самоуважение и хвалби,с лъскавост и лукс си мислят,че ще компенсират некадърността си!!!!!Жени,спрете да вярвате,че парите и лукса ще ви осигурят здраве и безпроблемно раждане,гледайте къде са кадърните лекари,лукса ще си го подарите след това в някой спа хотел,заедно с мъжа си и жовото и здравото ви дете! Съжалявам за мъката на това семейство и най-вече искрено съчувствам на жената,дано се съвземе и събере сили да продължи живота си,защото мъката е неописуема!
2.
към коментар 1
06.10.2016 10:27:32
0
0
Нестига,че виновни ами и нахални.Нестига,че хората са в шок,че са тъжни ами и те ще им създават допълнителни проблеми.КАК НЕ ГИ Е СРАМ,КАК НЯМАТ СЪВЕСТ,КАК НЯМАТ СЪРЦЕ,ДУША.ЗАПЛПВАМ ГИ В ЛИЦЕТО.СРАМ,СРАМ,СРАМ
1.
Близките на родилката Деница
05.10.2016 23:57:19
0
11
Тъй като възможността да се коментират статиите по съобщенията и пресконференциите на УМБАЛ "Дева Мария" е отказана,а се съмняваме,че ще получим право на отговор в тази медия,то правото си на отговор ще упражним тук. Ако има коректност,медията ще го публикува като право на отговор.
Не отговаря на истината изнесеното в пресконференцията на управителя на болницата. Деница действително е посетила болницата в петък за слушане на тонове и действително е отказала хоспитализация- никога никой не е отричал това. Въпросът е обаче,че НЕ И Е БИЛО РАЗЯСНЕНО,ЧЕ ХОСПИТАЛИЗАЦИЯТА Е НАЛОЖИТЕЛНА И АКО НЕ ПОСТЪПИ В БОЛНИЦАТА,ПОЕМА РИСКА ДЕТЕТО ДА ПОЧИНЕ.ТОВА,КОЕТО И Е БИЛО КАЗАНО Е,ЧЕ НЕ Е ОПАСНО ЗА ДЕТЕТО И ЗА НЕЯ,АКО СИ ОСТАНЕ В КЪЩИ,КАТО ЗА ЦЕЛТА И СА ПРЕДПИСАНИ ХАПЧЕТА,УВЕЛИЧАВАЩИ ПРИТОКА НА КИСЛОРОД които да приема в къщи.НИКОЙ НЕ Е ОБЯСНИЛ,ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО ДЕТЕТО ДА Е УВИТО В ПЪПНАТА ВРЪВ И ДА СЕ ЗАДУШИ.НИКОЙ НЕ И Е ПРЕПОРЪЧАЛ ДА НАПРАВИ КАКВОТО И ДА БИЛО ИЗСЛЕДВАНЕ В ТАЗИ ВРЪЗКА. Управителят на болницата удобно пропуска в пресконференцията си факта,че ДЕНИЦА Е ОТИШЛА НА ПРЕГЛЕД И В СЪБОТА,КОГАТО ПАК СА БИЛИ СЛУШАНИ ТОНОВЕ И ТЕ СА БИЛИ НАПЪЛНО НОРМАЛНИ !!! Поне според изследването и констатациите върху него.Тя отново е попитала след прегледа В СЪБОТА дали при този резултат Е НЕОБХОДИМО ДА ПОСТЪПИ В БОЛНИЦА И Е ПОЛУЧИЛА ОТГОВОР,ЧЕ РЕЗУЛТАТИТЕ И СА В НОРМА И НЕ СЕ НАЛАГА ТОВА.Управителят на болницата също удобно пропуска в пресконференцията ФАКТА,ЧЕ ДЕНИЦА Е ОТИШЛА В БОЛНИЦАТА РАНО В НЕДЕЛЯ - МЕЖДУ СЕДЕМ И ПОЛОВИНА И ОСЕМ ЧАСА,но ТРИ ЧАСА НЕ Е БИЛА ХОСПИТАЛИЗИРАНА,А Е ЧАКАЛА НЯКОЙ ДА И ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ.Управителят казва,че Деница в 11 часа е постъпила в болницата,а система за предизвикване на раждане и е сложена чак в 13 часа,но не даде отговор на въпроса- какво става във времето между 7.30-8.00 и 11.00 часа. Отговор на този въпрос не бе даден и в предаването на Милен Цветков. Ние не разбираме как така,при прекрасни тонове в събота към 18 часа и мнение на провеждащия прегледа В СЪБОТА,че при този резултат не се налага да постъпи в болница,се вменява на Деница вина от управата на болницата и лекарите,каквато тя няма. За какво уронване на престиж и добро име на болницата става въпрос,ние не знаем. Надяваме се,че Деница утре ще бъде изписана и ще успее да се пребори с огромната травма от загубата на първото си дете,живо и здраво носено девет месеца и с прекрасни тонове в събота следобяд,а в неделя след по-малко от 24 часа -вече мъртво. За отношението,което се прояви към родилката в болницата след раждането няма да коментираме сега. Нека УМБАЛ "Дева Мария" не търси вината в Деница. Самият факт,че се разпространява новината,че УМБАЛ"Дева Мария" ще съди Деница и близките и,според нас уронва престижа на болницата. Уважаема управа и лекари,достойното поведение изисква не да се укрива информация и то в публични изявления,а да се каже ИСТИНАТА,проверките да не бъдат формални,нито да се крият факти,а ако се установи,че има някой виновен,да бъде наказан. Това ще увеличи престижа на болницата,защото хората ще знаят,че в тази болница се работи съвестно и отговорно. Престижът не се уронва от оплакванията на пациентите и близките им,а от реакцията на тези оплаквания. Ние не обвинявахме никого,ние питахме и не получихме разумен и обоснован отговор. Отговорът на управителя на болницата в пресконференцията,в който са пропуснати толкова важни факти вече ни кара обаче наистина да се съмняваме,че е имало адекватни професионални действия съобразени със ситуацията.Премълчаването на толкова важни факти уронва престижа Ви,а не въпросите,които са били отправени към вас чрез медии. Ще отговорим в заключение със същите думи - Болницата да не търси вината в Деница,а в себе си. Близките още не са правили никакви изявления дали ще съдят болницата,но болницата вече бърза да съобщи,че ще съди близките и Деница,която изгуби детето си в същата тази болница.Кой тогава уронва престижа на болницата? Страдащите от загубата на детето близки и родилката Деница,която е все още в шок от преживяното или някой друг?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Синдикатите напомнят, че предвид натрупаната инфлация от 6-7%, евентуалното прехвърляне на осигуровките към служителите трябва да бъде обвързано с двуцифрено увеличение на трудовите им възнаграждения Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Протекциите са от най-високо ниво, разкри вътрешния министър, а бившият шеф на ТД на ДАНС във Варна Кирил Димов, намекна, че Деньо Денев е съгласувал отмяната на заповедта за експулсиране с бивш премиер Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт
40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия.
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори