Пиромани! Бежанци палят пожари у нас
19 Септември 2016, Понеделник, 19:35 ч.
Мигранти подпалили гора, огнеборците изгасили пламъците чак на четвъртия ден
Две запалвания от бежанци са регистрирани на територията, обслужвана от Регионалната дирекция по горите в Бургас. Това каза директорът на институцията инж. Венелин Радков. Той припомни случая с пожара в района на Горско стопанство Малко Търново в местността „Камък”. „Той беше запален именно от такава група мигранти и който службите успяха да потушат едва на четвъртия ден”, подчерта инж. Радков. Той заяви, че това се оформя като неприятна тенденция, защото освен този пожар, е имало и друго запалване, съобщава Блиц.бг, цитирайки "Фокус".„Между горските стопанства Кости и Малко Търново точно до Резовска река имаше още един случай на запалване от бежанци, но пламъците бяха овладени навреме”, обясни инж. Венелин Радков.
По думите му чужденците са били напалили голяма клада, но благодарение на минаващи наблизо хора, е подаден сигнал към горските служители, които бързо и навременно реагирали. Директорът на РДГ-Бургас допълни, че запалването е регистрирано през месец август, но не е отчетено тъй като не е било извършено в горски територии.
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
