×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Омраза на Острова след „Брекзит”! Надписи гласят: „Полски боклуци, вървете си у дома”


Омраза на Острова след „Брекзит”! Надписи гласят: „Полски боклуци, вървете си у дома”
Потребител във Фейсбук писа вчера сутринта, че един от надписите бил сложен на прага на входната врата на майка ѝ, като бил затиснат с камъни, за да не бъде издухан от вятъра
26 Юни 2016, Неделя, 13:23 ч.
Източник: Блиц

Поляците са в шок, страхуват се за себе си


Полицията във Великобритания разследва как надписите „Махнете се от ЕС – Край на полските вредители” са се озовали по вратите на редица хора, като очевидна проява на расизъм, продиктувана от резултатите на референдума за членството на страната в ЕС, пише "Дейли Мейл". Ламинираните надписи са били залепяни по вратите на поляци в Хънтингтън в графство Кеймбриджшир.
Подобни надписи също са били намерени близо до училището „Свети Петър” около 08:30 часа сутринта в петък. На задната страна на листовете дори имало превод на полски: „Вървете си у дома, полски боклуци”.

Учителите са изхвърлили надписите, но по-късно през деня са били открити още надписи, които са били оставени по пътя, водещ към учебното заведение.

Полският вестник на Острова Nasze Strony писа, че поляците се страхуват от ефекта от „Брекзит”, но въобще не са и подозирали, че ще се стигне до това. Репортерът на изданието Адам Андрейко (Adam Andrzejko) каза, че това е „много лош пример” за реакция на резултатите от референдума.

Потребител във Фейсбук писа вчера сутринта, че един от надписите бил сложен на прага на входната врата на майка ѝ, като бил затиснат с камъни, за да не бъде издухан от вятъра. „Тотално отвратена съм. Независимо от възгледите за референдума на всеки човек, това е отвратително нещо”, написа още тя.
Инспектор Ник Пърсивал заяви, че полицията е „запозната” с инцидента и разследва. Той призова всички, които имат информация по случая, да я съобщят на органите на реда.

В категории: Политика


14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина легендарен политик Почина легендарен политик 05/05/2026, Вторник 13:41 2
14
Коментара по темата
14.
до 13
27.06.2016 15:18:16
1
1
То на тоя принцип, в Дубай работят индийци на по 5 долара на ден, 16-18 часа... Да ги избесят ли, ами гладни са хората - работят... Мързеливци, и за много пари само се хващат. Нека има конкуренция
13.
Nero
27.06.2016 11:36:53
1
0
Поляците наистина са боклуци не за друго ама като подбиват пазара молят се да работят на двойно по ниски надници как ше ги харесват представете си взимате примерно 100паунда идва поляка и казва на шефа ви аз ше работя за 60
12.
ВУЛГАРИН
27.06.2016 07:41:03
1
3
ТРЯБВА НА БЪЛГАРИТЕ НА ВРАТИТЕ ДА ГИ СЛАГАТ ТЕЯ БЕЛЕЖКИ. НАЙ КРАДЛИВОТО,ЗАВИСТЛИВО И МЪРЗЕЛИВО ПЛЕМЕ.
11.
6 и 7 е соросоида Истината и FREE BULGARIA
26.06.2016 23:09:12
0
0
По 1.50 на коментар ми предлагаха от университета.
10.
даже един английски не знаете какви журналисти
26.06.2016 23:07:50
0
3
vermin не означава боклук, а вредител, от сорта на плъх или скакалец.
9.
кука
26.06.2016 23:02:23
0
4
Путин лично ги бил печатал и разлепял. След вечерната проверка пред Кремъл хващал чартър и цяла вечер лепял из лондонското сити за да очерни ЕС.
8.
ИМПЕРИАЛ
26.06.2016 18:33:55
4
3
Империята наречена евросъюз се разпада както всички империи.
7.
Ясно е че е Кремъл
26.06.2016 17:57:38
5
4
Това е почерка на КГБ.
Ясно е че се опитват да се очернят свободните хора.
Кремъл е едно голямо блато от лайна и злобари.
6.
Флагман със лъжливи статии на руски тролове
26.06.2016 17:55:56
6
2
Флагман, лъжете.
Това измислено надписче е на руските тролове които целят да разрушат Европа.
Никога няма да успеете.
Лъжа!!!!!
5.
Аиии
26.06.2016 15:34:40
0
6
Ако бяха приживяли, това което ние последните 650 години щяха вече да са изчезнал народ.
4.
Даа
26.06.2016 11:50:28
1
13
Сега като изгонят поляците,останалите чужденци,да видите как 100 килограмови англичанки или пакистанки ще почнат да берат ягоди,да чистят къщи,да гледат деца...
3.
До 2
26.06.2016 11:43:11
4
5
Всеки втори българин също е там. Кой какво прави- в Лондон ходи. Това не е нормално.
2.
top
26.06.2016 11:19:39
1
27
тъпите кратунчовци мразят поляци българ румънци и т.н. но нищо не правят за афганистанци, пакистанци индийци и огромната измет която живее там . англия е една смрадлива държава. Бил съм ив Сток он тренд, и манчестър и лондон--един голям кенеф . А плъховете са навсякъде и са по голями от бургаските котараци
1.
Джони Холидей
26.06.2016 11:16:08
3
10
БЕШЕ МНОГО ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ , ЧЕ 100 000 БЪЛГАРИ СА ОТИШЛИ ДА ЖИВЕЯТ И РАБОТЯТ В UK , НО БРИТАНЦИТЕ НИЩО НЕ КАЗВАХА ЗА ОНИЯ 4 МИЛИОНА ПОЛЯЦИ , КОИТО СЕ ПРЕСКАЧАХА ИЗ ЛОНДОН ... АЙДЕ , ГОНЕТЕ ГИ СЕГА ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С ритуал и музикален поздрав от ПФА „Добруджа" празнуваме Гергьовден в Бургас С ритуал и музикален поздрав от ПФА „Добруджа" празнуваме Гергьовден в Бургас Община Бургас кани всички жители и гости на града да се присъединят към отбелязването на този значим ден – с уважение към миналото и с вдъхновение за бъдещето Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Честната ръка на светеца ще бъде донесена от архимандрит Игнатий – игумен на манастира „Св. Богородица – Всех скорбящих радост“ в Палеохори, Гърция Как да използвате подземния паркинг на сградата си, ако улицата ви е затворена заради Джирото Как да използвате подземния паркинг на сградата си, ако улицата ви е затворена заради Джирото Ще се осигури коридор за влизане и излизане, но на 7-ми и 8-ми преминаването ще бъде напълно преустановено през светлата част на денонощието  Бургас осигурява два големи LED екрана за излъчване на Giro dItalia Бургас осигурява два големи LED екрана за излъчване на Giro dItalia Екраните ще бъдат с размери 4.50 х 2.50 метра и ще бъдат разположени на ключови локации в града Венци Стефанов: Рекетират ме наемници от фирми за бързи кредити Венци Стефанов: Рекетират ме наемници от фирми за бързи кредити Обръщам се към правоохранителните органи - крайно време е да вземат мерки. Такива хора нямат място на стадиона, призова босът на Славия  ДаллБогг с остра позиция срещу действията на КФН, иска оставки ДаллБогг с остра позиция срещу действията на КФН, иска оставки Застрахователната компания настоява за незабавна реакция от прокуратурата и парламента Почина легендарен политик Почина легендарен политик Той бе един от символите на демократичната съпротива срещу комунистическия режим  Бракониери убиха благороден елен в Странджа, издирват ги Бракониери убиха благороден елен в Странджа, издирват ги В момента се обработват данните от ловните камери в района и записите от системите на Гранична полиция за установяване на самоличността на бракониерите Сладкар показа рецептата за най-вкусните шоколадови кексчета Сладкар показа рецептата за най-вкусните шоколадови кексчета Джейн Дън показва как се постига десерт с професионален резултат Моника Валериева проговори за раздялата с Меди: Живеехме в токсична среда Моника Валериева проговори за раздялата с Меди: Живеехме в токсична среда Коренно различни сме и живеехме в токсична среда, която изтощи и двама ни, посочва моделката
Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно Мощна експлозия във фабрика за фойерверки Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Шофьор с признаци на психично заболяване е задържан след инцидент, при който автомобил с висока скорост връхлетя пешеходци в центъра на германския град Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Военни анализатори коментират думите на Песков и предупредиха, че ако бъдат атакувани мирни граждани, реакцията ще е страшна за хората в бившата съветска република Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък СЗО предприема мерки, но няма нужда от паника Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби  Думите му поставят под съмнение реализацията на обявеният от Тръмп „Проект Свобода“ и решението на американския президент за защитата на корабоплаването в пролива Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки 64-годишната туристка е транспортирана в болница в Александруполис с тежки травми на главата и множество наранявания Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток На срещата на Европейската политическа общност държавният глава постави акцент върху газовите коридори, Коридор 8, Дунавските връзки и ролята на Черно море Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Народният театър изигра шест разпродадени спектакъла в Teatros del Canal, а испанската критика отличи Радина Кърджилова и трупата Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Няма пострадали, а атаката идва дни преди парада за Деня на победата, когато руската столица е под засилени мерки за сигурност
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори