Димитър Иванов: Политици в Турция работят подривно, искат да отцепят турскоезичните българи от България
Политически и държавни сили в Турция винаги са работели подривно срещу единството на българската нация, каза проф. Димитър Иванов
02 Май 2016, Понеделник, 12:53 ч.
Партията на Местан е инспирирана от турското политическо и държавно ръководство, каза бившият началник на Шести отдел на ДС
Политически и държавни сили в Турция винаги са работели подривно срещу единството на българската нация, целейки да отцепят турскоезичните българи от каузата на българщината и на българската държавност. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ историкът проф. Димитър Иванов, който е бивш разузнавач и началник на Шести отдел на ДС.
Според него, партията на Местан е инспирирана от турското политическо и държавно ръководство, но нямат шанс, защото ДПС и ДОСТ са неравностойни формации.
„ДОСТ е опит да се отслаби ДПС. Целта е вътре да се създаде напрежение с оглед на това, че турското политическо ръководство не е доволно от недостатъчно протурските нагласи на Ахмед Доган и на ДПС. Затова решиха чрез Местан да се създаде партия, която да бъде послушна”, коментира Иванов.
„Още от Освобождението на България турската държава обгрижва българските турци и непрекъснато поддържа у тях надежда, че майката родина стои зад гърба им и е готова да им помогне. Българските турци са жертва на тази пропаганда, която идва откъм Босфора. Тя ги разсейва и подбужда надежди, че имат и втори шанс, каза още професорът, който е известен сред някои среди като „Митьо Гестапото“.
Според него, ако Бойко Борисов се кандидатира за президент, ще изгуби реалната власт в държавата, а ГЕРБ ще излезе от кондиция.
В категории:
Политика
Азис научил немски заради австрийка
Община Поморие е представена на значимото международно изложение World Travel Market
05/11/2025, Сряда 17:30
0
Чипове, пътешествия и екшън: Вашият гид за WSOP Circuit през ноември
05/11/2025, Сряда 17:29
0
Пуснаха билетите за мача България – Грузия
05/11/2025, Сряда 17:15
2
Естония призова Китай да спре подкрепата си за войната на Русия в Украйна
05/11/2025, Сряда 17:00
1
Жена преби приятеля си, оставиха я в ареста
05/11/2025, Сряда 16:45
0
Изрод преби три овчарски кучета с тояга
05/11/2025, Сряда 16:30
2
Баба ми е родопчанка и ме научи да правя най-вкусната бобота
05/11/2025, Сряда 16:15
2
България става първа в Европа с технология AP1000 за седми и осми блок на АЕЦ „Козлодуй“
05/11/2025, Сряда 16:00
2
Готвим се за бурята на века, сняг, лед и първата истинска зима от много години сковават Европа
05/11/2025, Сряда 15:43
2
ЕС призна турското кафе като "гарантиран традиционен продукт"
05/11/2025, Сряда 15:30
0
София с нов заместник-окръжен прокурор
05/11/2025, Сряда 15:16
0

НЯМА ДРУГА ТАКАВА ДЪРЖАВА!