×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Миньорите от закрития рудник "Черно море" блокираха пътя за Слънчев бряг


Миньорите от закрития рудник "Черно море" блокираха пътя за Слънчев бряг
Миньорите запушиха пътя за Слънчев бряг
26 Април 2016, Вторник, 14:36 ч.

280 са съкратените работници от мината на Христо Ковачки
Протестиращите  работници от „мина  „Черно море“ са блокирали пътя  Бургас - Слънчев Бряг, в райна на отбивката за Каблешково, съобщава БНР Бургас.

Над 5 километра е дълга колоната от автомобили. Пътят до летището е затруднен, водачите трябва да използват обходни маршрути.

Припомняме, че миньорите излязоха днес на протест, заради неполучени заплати и обезщетения. След три години задълбочаващи се проблеми в сектора и непрекъснати протести, бургаската мина затвори рудника си преди две седмици. Оттогава миньорите чакат възнагражденията си за месеците март и април и дължимите обезщетения

Последният голям протест на миньорите за забавени заплати беше през декември миналата година. Тогава изпълнителният директор на бургаското предприятие Русомир Калоянчев прогнозира:
Мината не може да спре изведнъж, но трупайки проблемите, постепенно тя намалява своята производствена мощност и ще дойде момент, когато ще загуби рентабилността си.

Днес миньорите ще протестират за втори път след закриването на рудника. Пак за неизплатени заплати. Сега обаче предприятието им дължи и пари за обезщетения, каза лидерът на миньорския синдикат Чавдар Миколашев. "Ще дойдат хора от Балкана, от Димитровград, тук от селището, от града ще има, да напомнят за себе си, защото идват празници, както знаете, а без пари не зная как ще се посрещат празниците", допълни той.

Припомняме, че 280 са съкратените работници в мина "Черно Море". Заради неспазен 30-дневен срок за уведомяване на Бюрото по труда при планирани масови съкращения предприятието получи акт от Инспекцията по труда в Бургас.

В категории: Бургас


8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Златина
26.04.2016 15:17:28
0
4
Някой ден ще се оправя, но за сега ме оправят!
7.
избори
26.04.2016 14:25:45
0
4
Да се гласува вот на недоверие на Борисов.С 84 депутата няма как да не мине вота и нови избори.Да се намали броя на нар.представители на 120.Да се премахнат партийните субсидии.Всеки кандидат да представе свидетелство за съдимост и документ за преминат психо тест.Който няма такива издадени или са осъдени или са психически нестабилни отпадат от избирателния процес.
6.
M.Nikolov
26.04.2016 14:13:21
0
2
Te sa zaeti da pishat statii ot sorta na : kak da go nakarash da te e*e cqla nosht, kakvo da napravish za da q vyzbudish, koi sa lubimite pozi na syvremenniq myj i pr. Tui sa vajni neshta, ne moje da se zanimat s nqkvi mi ti protesti sreshtu kmetq.
5.
Тиквоч
26.04.2016 14:11:49
0
3
А корпоративния вот за Ковачки къде отиде.Сега си сърбайте попарата гарантирано от ГЕРБ.
Хората спят или се правят на заспали.Защо да си развалят рахатлъка.Днес едни протестират,утре други и така разделени на групички и партийки докато ножа не удари до кокала никой не изказва мнението си срещу тиквата и неговите васали.
Малко по малко кликата на Борисов удря по доходите на хората но всеки си трае от страх.
Вчера винетка,днес данъци утре цената на билетчето.За детските намалиха дохода на 350 лв.за член от семейството смятайте колко ще спестят от това за да си направи социалното министерство поръчка за луксозни лимузини за по 80 000 лв.всяка.А вие лапайте мухите мижитурките които гласувахте за тиквите и прасетата...Борисов,Пеевски и Цацаров. И за всички които ви грабят.Така ще се затрие българската нация тук ще останат само мангалите убивайки и последните възрастни хора останали по села и паланки.Честито гарантирано от ГЕРБ-ГРОБАРИТЕ НА БЪЛГАРИЯ.
4.
журнал
26.04.2016 12:23:48
0
7
Много бледо отразяване на протеста, флагмани. Миньорите отиват пред общината и искат среща с кмета слънце, а вие си пасувате. Нещо общо с кмета? Да не говорим, че протеста за презастрояването изобщо не беше отразен. Заряваме си главата у пясъка ли? Не е коректно от ваша страна.
3.
do 2
26.04.2016 11:53:37
0
2
dai i nomer ne6to manqk da i zvanna imash li i ?
2.
zlateto li e
26.04.2016 11:50:21
0
3
ko moje da prai :D
1.
4645g3egt54r67i956h43t3343t34rthj4
26.04.2016 11:42:54
0
2
Zlatina rysata k**vata ot minata i ot zornica ko prai :D
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Пациентската организация иска повече сензори и инсулинови помпи, достъп за хората с диабет тип 2 и национална програма за ранно откриване Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Полицията не откри обвиняемия на адреса му, а съдът отложи производството за септември Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Телевизионната водеща се пошегува с бъдеща документална поредица за Netflix и призна, че може да ѝ потрябва и ново име Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Всички от екипа на д-р Панайотова работят с професионализъм и пълна отдаденост в грижа за хората, те просто обичат пациентите си, споделя Златка Панчева КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари Синдикатът предлага учениците да почиват от 23 декември, а 96,7% от участниците в негово проучване подкрепят по-дългата ваканция КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати Любослав Костов предупреждава, че дългият работен ден, ниските доходи и високото доплащане за здраве задълбочават неравенството Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Новият управител представи пред Общинския съвет стратегия за скрининг, дигитално проследяване, геномика, изкуствен интелект и привличане на млади специалисти За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас Димитър Николов обяви, че ремонтите вече струват повече от закупуването на нов макет, но Общината няма да се откаже от съоръженията Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Предприятието в Асеновград планира да произвежда и продава водород и кислород, като обмисля зарядна станция за камиони и автобуси
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори