×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Децата на софийски баровци натръшкани в Инфекциозното от руло „Стефани” в ММЦ-Приморско (ОБНОВЕНА)


Децата на софийски баровци натръшкани в Инфекциозното от руло „Стефани” в ММЦ-Приморско (ОБНОВЕНА)
Децата са откарани по спешност от Приморско в Спешния център в Бургас, направени им са вливания, казаха лекари. Притеснени родители твърдят, че тийнеджърите са яли руло "Стефани" и развалена майонеза
Тема в развитие
виж още
скрий
26 Август 2013, Понеделник, 11:20 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Момичетата и момчетата на 15-17 години са извозени спешно до Бургас

Осем деца са натръшкани в Инфекциозното отделение в Бургас, след като яли руло Стефани и майонеза, оставена на открито и спарена от жегата в ресторант в ММЦ-Приморско. В менюто е имало и риба и варени картофи. Момичетата и момчетата с повръщане, близо 40 градуса температура и разстройство спешно били прегледани от лекар, чийто кабинет е на територията на ММЦ – д-р Стойчев. Той подал сигнал на 112 и с изпратените линейки децата са откарани в Бургас. 

По данни на близки на децата, те са яли в ресторант „Бисер”  и след това са получили оплакванията. Според д-р Стойчев най-вероятно се касае за вирусна инфекция, но според други медици е възможно да е от салмонела. От МБАЛ-Бургас съобщиха, че децата са със салмонелоза, приети са в тежко състояние, но вече са стабилизирани.

200 деца са били на лагер в ММЦ-Приморско. По-голямата част от младежите са от България, организирани от едно от най-елитните училища в столицата - Първа английска гимназия, но е имало и чужденци. Някои от децата са на богати и известни родители, които дошли с джипове да ги приберат в столицата направо с абокатите. Цялата група е напуснала ММЦ.

В ресторанта са се хранили 1000 души, но симптомите са се проявили в група от 70 деца от столицата. Взети са проби от храната в ресторанта.


В категории: Приморско


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
8
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание 13/12/2025, Събота 16:40 0
Михаил ДИМИТРОВ Велико Търново се обедини в маратон с кауза Велико Търново се обедини в маратон с кауза 13/12/2025, Събота 16:00 1
8
Коментара по темата
8.
Албена АД-запазена марка за салмонела и дизентерия
29.08.2013 08:14:58
0
1
Ако отидете в ММЦ ще видите, че нищо не се е влагало за обновяване на базата. Всичко си е същото както е било построено преди 40 даже 50 години. Явно е, че някои хора в Албена АД не са си мръднали пръста за ММЦ, а иначе са си прибирали печалбата. И вие сега се чудите защо имало салмонела! Не салмонела, а холера и тиф е можело да плъзне в това ММЦ... Така е, когато нещата са били оставени на самотек и без директорски надзор!
7.
до 6
27.08.2013 11:51:50
0
5
Да, съгласен съм, че "Албена" АД лежат на стари лаври и с пълни шепи грабят от имиджа създаден от Живково време без да си мръднат пръста за обновяване на материалната база с изключение на хотел "Хоризонт". На всичкото отгоре, не плащат на общината никакви местни данъци и такси позовавайки се на поправката - добавка към закона Шулева, т.е., курорт от национално значение и спестените от това средства, ще бъдат влагани за обновяване и реконструкция на съществуващата материална база тяхна собственост. Или казано по-нашенски - да го духате селяни!
6.
до 5
27.08.2013 09:53:57
0
1
Първо виж снимката на предната фасада на хотел "Бисер" и тогава говори - зеленясали от плесен стени и улични лампи от 60-те години вече изкривени и деформирани от времето! А това е Албена АД - собственик на този хотел, които имат претенции да са водещата туристическа фирма в България или поне за такива се представят в чужбина.
Да в Приморско има място за всички и за всекиго по нещо - и скъпо и евтино. Но това е филиал на Албена все пак, запазената марка на българския туризъм, където трябва да очакваш високо ниво на обслужване и високо качество във всичко...
Няма смисъл от много приказки. Виж снимката и си представи какъв ни е туризма и всичката ни работа в България! Пълна скръб!
5.
до Мой човек 2
27.08.2013 08:20:43
2
6
Ей, "Мой" курортист, за толкова пари ти какво искаш, да ти лижат задника ли?
Радвай се, че все още има места където пловдивските, софийски и други голишарчета като теб, могат да се изфукат във фейсбук, че са били на море.
В Приморско има място за всички, има луксозни хотели за баровци, хотели и квартири за непретенциозни курортисти и мазета за такива като теб. А що се отнася за заведенията - има пиано-барове, луксозни и не чак толкова луксозни но много спретнати, с вкусна кухня ресторанти и разбира се, Чалготеки, сиреч, за всекиго по-нещо.
4.
до Флагман
26.08.2013 22:35:27
0
3
Защо не писахте, че собствениците на ММЦ са "Албена АД" - най-фалшивата фирма?
Отнесете се за повече информация към шефовете на Албена в област Добрич! Какво толкова са направили след като закупиха ММЦ? - НИЩО, освен да имитират туризъм и да прибират парите от печалбата! То се вижда и на снимката - хотел "Бисер" си е пак същият както когато е бил построен преди 40 години. Нищо ново, а иначе се пъчат: тук не е ММЦ, тук е Албена! На какво отгоре?! Същите селяни като приморци!
3.
селянин
26.08.2013 22:02:03
0
4
думи нямам за Приморско, чакат само кой откъде да прибере пари. Просто няма да повторя, от година на година - само печелбарство, а никакъв напредък откъм услуги. Иначе градът се е променил, но селянията у хората си е същата. Аз съм от Пловдив, бях в хотел на ул. Трети март, пълна скръб, а стаята ми беше 70 лева. Няма да повторя.
2.
Мой
26.08.2013 18:41:11
1
4
Като цяло Приморско,а да не говорим за ММЦ са доста западнали и селски курорти.Навсякъде дънят цигански маанета и мазна чалга.Няма едно свястно заведение човек да седне с компания да хапнат и да пиинат.Да не говорим за барове и дискотеки,само мазна чалга селски батки по потници.Жалко за Приморско отдавна се превърна в западнал курорт.
1.
Комисарят
26.08.2013 17:05:17
0
8
Да ви еба и елитната гимназия и софийските тузари ... Нали уж имат много пари а ги карат в тая кочина в приморско . Да ги бяха закарали на някое нормално място не в това изоставено и заебано ммц ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Предприемачът постави категоричен ултиматум, че няма да се занимава с политика или хазарт, въпреки "шокиращо примамливи" финансови предложения Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Антон Кутев намекна, че Румен Радев може да поеме по нов политически път, като подаде оставка преди избора по т.нар. домова книга Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Леко, питателно и естествено безглутеново – царевичното брашно предлага повече здравни ползи, отколкото повечето хора подозират Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Смяната на валутата ще започне на 1 януари 2026 г., когато всички АТМ устройства ще преминат изцяло към евро, а левовете ще останат в историята Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание Новият график на БДЖ влиза в сила от 14 декември с по-добри връзки, намалено време за пътуване и нови международни маршрути Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто В последната благотворителна кампания за годината "Аз вярвам и помагам" отново обедини хиляди българи около една мисия – помощ чрез съпричастност Велико Търново се обедини в маратон с кауза Велико Търново се обедини в маратон с кауза 5-километровото трасе обедини поколения търновци в името на активния живот и човешката солидарност Созопол и Карлово продължиха една страхотна традиция Созопол и Карлово продължиха една страхотна традиция Символичната размяна на традиции затвърди приятелството G.I.N. HALL - Бургас не е виждал такава зала за сватби, концерти и грандиозни събития G.I.N. HALL - Бургас не е виждал такава зала за сватби, концерти и грандиозни събития Най-голямата и модерна зала за тържества отвори врати с грандиозно откриващо шоу, танци, фолклор и Камелия в главната роля Явор Божанков: Арогантността на властта събори правителството, не бюджетът Явор Божанков: Арогантността на властта събори правителството, не бюджетът Депутатът с остри критики към ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП. Никой не е научил урока си, промяната ще стане въпреки тях, коментира той
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Любо се топи, а Боби е с необратими последици на мозъка Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Шведският кралски двор потвърди контакти отпреди 20 години, разкрити чрез имейли, публикувани в медиите с принцеса София от Швеция е имала срещи с финансистa
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори