Ен Би Си с гореща новина: Убит е вторият човек в „Ислямска държава”!
25 Март 2016, Петък, 19:45 ч.
Спецчасти от коалицията на САЩ са ликвидирали Абд ар-Рахман Мустафа ал-Кадили, за главата на който бе обявена награда от 7 милиона долара
Хаджи Имам – вторият най-важен човек в групировката „Ислямска държава”, е бил убит в Сирия от водените от САЩ коалиционни военни сили. Това съобщиха служители от американската отбрана, цитирани от Ен Би Си.Имам, който е познат и под бойния псевдоним Абд ар-Рахман Мустафа ал-Кадили, е заместник-командир на групировката и се смята за нейния втори лидер. Миналата година държавният секретар на САЩ Джон Кери обяви награда от 7 млн. долара за информация за неговото местонахождение.
Според информацията, Имам е убит в светлата част на деня при операция на американски спецчасти в Сирия, която е имала за цел да го арестува. Още трима души са загинали. Това се е случило „този месец”, според източниците.
Имам е бивш член на „Ал Кайда” в Ирак, части от която по-късно се вливат в „Ислямска държава”. Той е бил на служба при злокобния лидер на „Ал Кайда” в Ирак Абу Мусаб ал-Заркауи и е бил негова дясна ръка, твърди „Тайм”. Ал-Кадили действал като лидер на „Ислямска държава” след раняването на лидера й Абу Бакр ал-Багдади. Смята се, че Имам е един от най-опитните бойци в терористичната организация и е бил сочен за наследник на Багдади.
В категории:
Животът
Разказ за доброто или как полицаи помогнаха на незрящо момче
Цените на петрола скачат след блокадата на Тръмп върху танкери от Венецуела
Кои са зодиите със силна интуиция
Млади художници от Бургас вдъхват образ поезията на Петя Дубарова
Гъста мъгла по „Тракия“, а видимостта е до 50 м в Старозагорско
Заподозреният за антисемитската атака в Сидни е обвинен в 59 престъпления
Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си
Проектът за новия стадион на Левски е временно замразен поради липса на финансова гаранция от инвеститора
Автоинструкторите в Бургас излизат на протест
17/12/2025, Сряда 09:47
3
Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище
Васил Терзиев: Камерите в училищните тоалетни са недопустими, ще има пълно разследване
Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина
