Бруталният рецидивист размазал с камък главата на дядо Хаккъ заради 340 лв.
Възрастният мъж дължал парите на екзекутора си (в кадъра)
Ключови думи:
убийство, айтос, руен, люляково, полиция, престъпление, флагман, хаккъ али, ремзи мустафа
15 Март 2016, Вторник, 11:26 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: Тони БЕЛОВВъзрастният мъж нападнал екзекутора си първи с дърво, твърди защитникът на рецидивиста
"Признавам си вината и съжалявам. Имам семейство." Това беше единственото, което заяви пред съда Ремзи Мустафа, задържан за убийството на дядо Хаккъ от руенското село Люляково, предава репортер на Флагман.Бг.
Защитникът на задържания рецидивист - адв. Рачев обясни, че двамата се скарали за 340 лв., които дядо Хаккъ дължал на убиеца си. Възрастният мъж нападнал екзекутора си първи с дърво, след което Ремзи му отговорил с камък и го ударил няколко пъти по главата. Не е искал да го убива, но така се случило, твърди адвокатът му.
Бруталният рецидивист уби възрастния мъж, докато бе в отпуск от затвора. Извергът е задържан в родния си град Дългопол с помощта на варненските полицаи. Той излежавал присъда във варненския затвор. Оставало му е още година, за да бъде пуснат на свобода.
Последното му провинение, преди да извърши убийството, било за кражба. Ремзи имал дълго съдебно минало и е стоял зад решетките за обири, изнасилване и блудство. Мъжът е с едва завършен 4-ти клас и въпреки, че заяви, че има семейство - никога не бил женен.
Бургаският окръжен съд разгледа искането за най-тежката мярка за неотклонение - задържане под стража и реши да остави зад решетките Ремзи.
В категории:
Темида
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
