×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ден на траур в Якоруда заради жестоката катастрофа със загинали
  • Хванаха шофьор с над 3 промила алкохол във Варненско
  • Гърция евакуира от Израел 105 души, включително българи
  • Горещ следобед в сряда, със слаб дъжд на места в североизточните райони
  • Делото „Дебора” продължава с разпит на свидетели
  • Иран се готви да ограничи достъпа до интернет
  • Бившият френски премиер Франсоа Фийон получи условна присъда за скандала, който провали кандидатурата му за президентските избори през 2017 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ген. Григоров: Патрулът край Средец сгреши, да си в близост с 54 души, е все едно да влезеш в агитката на ЦСКА


Ген. Григоров: Патрулът край Средец сгреши, да си в близост с 54 души, е все едно да влезеш в агитката на ЦСКА
Патрулът край Средец е бил изненадан и е допуснал тактическа грешка, каза ген. Валери Григоров.
20 Октомври 2015, Вторник, 14:08 ч.

Според бившия началник на „Гранична полиция”, стрелбата, при която загина нелегален имигрант, е показателна, че цялата система се управлява лошо

Патрулът край Средец е бил изненадан и е допуснал тактическа грешка. Да допуснеш близост с 54 души, е все едно да влезеш в агитката на ЦСКА или на Левски. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившият началник на „Гранична полиция” ген. Валери Григоров.
„Има пропуски в охраната на държавната граница, а квалификацията и подготовката на служителите е изключително ниска. Професионалното ръководство на МВР говори доста хаотично и нелогично от гледна точка на фактологията и действията на полицейските служители“, коментира генералът.
Той припомни думите на главния секретар на МВР Георги Костов, който в понеделник заяви, че граничарите са имали информация от интегрираната информационна система – макар тя да работи само в района на браздата, а сблъсъкът да става на цели 30 километра от нея.
Ако имаха предварителна информация, щяха да са по-добре подготвени и щеше да има не патрул от трима души, а мобилна група, заяви ген. Григоров.
Той разказа за свой приятел, който седмица преди стрелбата, е бил спрян от патрул на „Гранична полиция“ край Средец и полицаите са насочили оръжие срещу него.
„Той е бивш ръководен служител от МВР. Пътувал е от Бургас за Средец. На входа на града е спрян от патрул, който се състоял от полицейски началник и трима сержанти. Двама от униформените служители са били с насочено оръжие срещу него, при условие, че обстановката не е предполагала никакво напрежение, а е ставало въпрос за рутинна проверка, това е недопустимо“, разказва Григоров. Оръжие се изважда само тогава, когато може да бъде употребено, а едно такова действие показва, че нивото на подготовка на изпълнителската част от Гранична полиция е много слабо, добавя той.

В категории: Средец


Направи интересен ход
Направи интересен ход 18/06/2025, Сряда 21:21 1
"Депутатите да станат 150"
"Депутатите да станат 150" 18/06/2025, Сряда 20:34 7
Флагман.БГ Живее царски Живее царски 18/06/2025, Сряда 20:00 3
Пожар пламна край Варна
Пожар пламна край Варна 18/06/2025, Сряда 19:40 0
Флагман.БГ Много е работлива Много е работлива 18/06/2025, Сряда 19:20 0
Флагман.БГ Каза какво ще се случи в Бургас Каза какво ще се случи в Бургас 18/06/2025, Сряда 19:00 0
Вдигнаха сватба
Вдигнаха сватба 18/06/2025, Сряда 18:40 1
"Чакаме феновете в Бургас"
"Чакаме феновете в Бургас" 18/06/2025, Сряда 18:21 0
11
Коментара по темата
11.
..
24.10.2015 20:25:29
0
1
Шкумба два дена и ти изтича имунитета.Ще си понесеш последствията за всички лъжи които изрече пред правораздавателните органи.
10.
бургазлия
20.10.2015 16:55:29
1
8
След този случай,всички гранични полицаи ще си обръщат гърба ,като видят нелегални емигранти.Липсата на ясен протокол за действие и поведение при такава ситуация,показва слаба организация,слабо ръководство и слаба държава. А натиска ви-/ъ границата ще продължава,защото Турция ще изкара още пари и девиденти за себе си от Европейския съюз.Жалко!!!
9.
ее
20.10.2015 16:32:54
4
0
Ами като е бил стреснат патрула,как
не изпразни по един пълнител в тия?
От стрес,де.И нямаше да има разпити
щото нямаше да има кой да се разпитва.Че и пари на данъкоплате
цът щяха да спестят.Пък то...
8.
Пешо
20.10.2015 16:31:36
3
5
Отдавна , при всеки случай пиша - че граничните полицаи не са в час - и мене ме спират постоянно , държат се грубо и арогантно , претърсват колата ми - при положение , че е абсолютно празна....27302
7.
МИТКО
20.10.2015 14:35:59
4
4
НА ЗАТУЙ ДЕ , БОЙКО БОРИСОВ ГРАНИЧАР , ЩЕШЕ ГИ НАТРЪШКА ВСИЧКИТЕ ЧАРШАФИ, Я СЪС ТУШ Я ПО ТОЧКИ , ОСТАНАЛИТЕ СЛУЖЕБНО.....
6.
ПЕНЧО
20.10.2015 14:29:02
16
7
Ами гледай сега N:4.Вълкан-граничен,баща му-бивш военен,брат му в жандармерията.Това ако не е потомствен фатмак.Кютат си службичката и чакат ранна пенсийка с мечтата да вземат няколко заплати накуп.Само че веднъж в Грудово пристигат 50 свирепи невъоръжени джихадиста и Вълкан смело спасява Грудово,България и Европа от тази напаст стрелейки под моста.От сватбарската му стрелба е убит невинен човек и сега Вълкан трябва да си понесе вината.Ако беше застрелял свой колега картинката става друга,нали?
5.
бивш граничар
20.10.2015 13:47:35
8
10
Грудово освен военни и овчари, друго не е дало на България. Нормално е тези хора да имат дефицит на мислене.
4.
логиката реши
20.10.2015 13:43:25
1
10
Всички бивши плюят сегашните - този що да прави изключение!
И №2 Пенчо е от тях - още не може да си изпере жълтото!
3.
МИТКО
20.10.2015 12:30:47
5
8
БОЙКО БОРИСОВ ГРАНИЧАР
2.
ПЕНЧО
20.10.2015 12:12:44
16
7
Грудовските фатмаци са се насрали от шубе и са започнали да пуцат като на сватба.Ама в паниката не са видяли моста.
1.
turboto
20.10.2015 11:47:35
2
13
Пък един мой приятел, бивш моряк, като ходил до Св. Анастасия с лодка за разходка, изведнъж излезли големи вълни ...и се уплашил и ... Все компетентни бре!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургаските гларуси отвръщат на удара! Бургаските гларуси отвръщат на удара! Някъде в далечината една чайка изпищя, като че ли усетила бурята, която се задаваше. В Бургас се готвеше нещо сериозно   Шокиращо! 8-годишни българчета откраднаха... Шокиращо! 8-годишни българчета откраднаха... Електрически скутер и тротинетка Акция на полицията в Поморие, задържаха известен криминоген Акция на полицията в Поморие, задържаха известен криминоген Арестуван е за 24 часа, бил е следен от криминалистите в продължение на седмици "Депутатите да станат 150" "Депутатите да станат 150" Нинова зове за намаляване на народните представители Тази българка е изключително талантлива Тази българка е изключително талантлива Младата Стоянова на моменти надигра сериозно звездния тим на Италия Помагаме с ток на Украйна и енергетиката ни не може да генерира приходи, поскъпването е неизбежно Помагаме с ток на Украйна и енергетиката ни не може да генерира приходи, поскъпването е неизбежно Те са нужни, за да се поддържат едни ниски цени на пазара на електрическа енергия у нас, обясни Антон Иванов Пожар пламна край Варна Пожар пламна край Варна Огънят бе бързо угасен Каза какво ще се случи в Бургас Каза какво ще се случи в Бургас "Ще стане наистина готино", категоричен е младият лидер на България Симеон Антибългарската истерия отдалечава ли Скопие от ЕС? Съседите плащат на лобисти безсмислено? Антибългарската истерия отдалечава ли Скопие от ЕС? Съседите плащат на лобисти безсмислено? Не може Антониу Кощта и Марта Кос да са посредници в двустранния спор, защото такъв няма, каза Димитър Гърдев от ИТН Вдигнаха сватба Вдигнаха сватба Илиан Илиев-младши вече не е ерген
Нова вълна от хиперзвукови ракети по Израел, а проф. Витанов заговори за ядрено оръжие на иранците Нова вълна от хиперзвукови ракети по Израел, а проф. Витанов заговори за ядрено оръжие на иранците Имали 450 килограма високообогатен уран, който стига за 10 бойни глави, а за пълното унищожение на вражеската страна им трябвали 20 "Светът е на милиметри от катастрофа" "Светът е на милиметри от катастрофа" От Кремъл са притеснени Нокаутира човек в заведение Нокаутира човек в заведение Звездният ММА боец се провини в Испания Направи интересен ход Направи интересен ход Англоезичен вестник твърди, че Макрон е ядосал Тръмп Много е работлива Много е работлива Дилета отразява Световното клубно по футбол Акули се появиха до любим на българите курорт Акули се появиха до любим на българите курорт Учени обаче уверяват, че присъствието на морския хищник в Егейско и Средиземно море не е новост и че няма основания за паника Почина велик музикант (СНИМКА) Почина велик музикант (СНИМКА) На 94 години си отиде световноизвестният пианист Алфред Брендел Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Али Хаменей предрича триумф за страната си Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков
Бойко Борисов Бойко Борисов Прибрахме българите от Израел с граждански полет, защото Радев все лети Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за именния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от горния етаж.
Виц на деня Виц на деня Сократ философства:
- Човек задължително трябва да се ожени. Ако попадне на добра жена - ще бъде щастлив, ако е лоша - ще стане философ.
Жена му се обажда:
- Ти сега какво намекваш бе, тъпанар!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Колкото по-лошо готви жената, толкова по-строен е нейния мъж...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори