Нацистите се провалили с ядреното оръжие
Правителството на Третия райх е издало специална заповед към немските физици, които да експериментират с уран, за създаването на работещ ядрен реактор и ядрено оръжие
18 Септември 2015, Петък, 16:56 ч.
Това издали уранови проби от 1940 г.
Радиохимици и физици от Европа и САЩ представиха научни доказателства, че германските учени по време на Втората световна война са били много далече от създаването на атомна бомба, съобщи Лента.ру. Анализ на уранови проби от 1940 г. не показва никакви признаци на самоподдържаща се ядрена верижна реакция, необходима за такива оръжия.Откритията са публикувани в специализирания журнал Angewandte Chemie, цитиран от „Форбс”.
Правителството на Третия райх е издало специална заповед към немските физици, които да експериментират с уран, за създаването на работещ ядрен реактор и ядрено оръжие. По-голямата част от радиоактивния метал е била иззета от съюзниците през 1945 г.
Въпреки това количеството на изотопите уран-236 и плутоний-239 в пробите било изключително малко, което свидетелства за провала на нацистите.
В категории:
Животът
Сър Алекс Фъргюсън: Манчестър Юнайтед може да чака титла още 10 години
Джордж Клуни загуби сестра си Аделия след битка с рак
Тази столица е най-скъпият град за ежедневен живот!
3 причини да оставаме във връзки, в които не сме щастливи
Ливърпул готви трансферен удар с Антоан Семеньо за 75 млн. евро
21/12/2025, Неделя 21:23
0
Алуминиевото фолио - 6 изненадващо полезни приложения извън кухнята
Премиерът на Австралия освиркан на възпоменание за жертвите от Бондай
Лудогорец има сериозен коз в борбата за титлата
Бързо новогодишно почистване: как да освежиш дома без излишен стрес
Фен на Нюкасъл бе убит след спор за опашка в супермаркет
Китай купи рекордно количество злато от Русия за $961 милиона
Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта
