Общинските съветници от ГЕРБ: В края на мандата Бургас е по-модерен и уреден
Димитър Людиев прочете декларация от групата на ГЕРБ в началото на последното заседание на настоящия ОбС, което се провежда днес
08 Септември 2015, Вторник, 08:27 ч.
Автор: Флагман.бгГрадът се превърна в място за туризъм, а не в транзитна спирка на летуващи, каза водачът на групата Димитър Людиев
Преди четири години заедно с вас положихме клетва тук в Общинския съвет да се ръководим от интересите на гражданите на Бургас. В края на мандата ние от групата на ГЕРБ смятаме, че днес бургазлии имат още по-модерен, зелен и уреден град. Това каза водачът на групата на ГЕРБ Димитър Людиев в началото на последното заседание на настоящия Общински съвет, което се провежда днес. Той прочете декларация от името на цялата група от съветници от партията, които през този мандат имаха пълно мнозинство от 28 свои представители.
„Обновена инфраструктура, нов градски транспорт, още възможности за спорт, култура и отдих, по-добри бази на детските заведения и училища, инвестиции в здравеопазването. Всичко това превърна Бургас в град с европейски облик, в който се живее по-добре, като вече е и място за туризъм, а не транзитна спирка на летуващи. Преди да станат факт новите решения за развитието на населените места в община Бургас, първо минаха през залата на Общинския съвет. Тук, често след полемика, се гласуваха най-важните събития за развитието на региона ни”, каза Людиев.
Той подчерта, че голяма част от най-важните за бургазлии докладни получиха подкрепата от представители от почти всички групи. „Това означава едно – в местния парламент на Бургас много от колегите ни работиха надпартийно и това което ги водеше бяха единствено интересите на нашите съграждани. Съжаляваме и за изпуснатите възможности, които заради политически пристрастия не се реализираха и така бяха ощетени бургазлии. Важното е, че тези случаи са изолирани и че разумът в Общинския съвет все пак надделя”, се казва в декларацията.
От ГЕРБ отбелязват, че промяната в града се е случила и заради гражданите и тяхното търпение. „Амбициозните инфраструктурни проекти често създават неудобства. Това се случва и в момента, тъй като на територията на общината се работи на десетки места. Тук е моментът да благодарим на кмета Димитър Николов и неговия екип, че и през втория мандат работиха за това всеки бургазлия с гордост да назовава своя град. Сигурен съм, че бургазлии ще дадат своя вот според делата, а не заради предизборна полемика”, добави Людиев.
В категории:
Политика
Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването
Tesla си търси служители за България, вижте какви са условията
Масов бой между жители на Рибен и Божурица помрачи селски събор, хвърчат линейки и патрулки
Мъжете от тези 3 зодии заради любимата си влизат и в огъня!
Изсипете само 1 супена лъжица в ямката преди да засадите доматите и гледайте как растат!
Търсите начин да съкратите разходите в държавата - ето ви една идея
Тъжен 24 май за Софи Маринова, певицата слиза от сцената в памет на майка си Мария
Във Варна бесни: Как може цацата да скочи от 10 лева на 8 евро
Вадете банските! Идва рязко затопляне, брутални жеги ще ни морят до дни
Любимец от Игри на волята стана татко (СНИМКА)
Празник на знанието и традицията: как Царево почете Деня на българската азбука
Звезди от Висшата лига: Всички очакваме с нетърпение да пристигнем в Бургас (ВИДЕО)
