25 пароли, които не бива да използваме в интернет!
09 Август 2015, Неделя, 21:24 ч.
Поредни цифри, популярни герои и собственото ви име се разбиват за секунди от хакерите
Eкспертите по сигурността постоянно ни предупреждават да бъдем внимателни при избора на парола за достъп до профилите ни в интернет. Въпреки това много потребители продължават да не обръщат внимание на този проблем, което е предпоставка да станат жертва на хакери, предаде Mashable.
Aнализатори от SplashData всяка година публикуват списък с най-използваните и лесни пароли в интернет. Последният им доклад за пореден път показва, че най-елементарните комбинации от символи продължават да са най-популярния избор за много хора.
Основната причина за това е, че на челните пет позиции в списъка са пароли като „123456“, „password”, „12345“, „12345678“ и „qwerty”, които едва ли биха затруднили човек, който би искал да проникне в профила ви в интернет. В класацията на SplashData първите десет се допълват още от „123456789“, „1234“, „baseball”, “dragon” и „football”.
Трябва да отбележим, че последните три са нови предложения в списъка, но можем да сме сигурни, че и те едва ли биха затруднили сериозно даден хакер. Ако искате да се предпазите по най-добър начин е необходимо да използвате сложни комбинации от символи, които включват цифри, малки и големи букви. Дължината на паролите също е от значение, тъй като колкото по-голяма е тя толкова по-трудни биха били те за хакване.
Ето и останалите от 25-те най-популярни пароли, които не трябва да използваме в Интернет:
1234567
monkey
letmein
abc123
111111
mustang
access
shadow
master
Michael
superman
123123
batman
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
